Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny problem z linką zamka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny problem z linką zamka

    Witam wszystkich.
    Mam problem z zamontowaniem tapicerki drzwi kierowcy. Testuję przeróżne metody mocowania folii aby woda nie wlatywała do środka przez co nie miałem dłuższy czas założonej tapicerki. Tak się składa że przegląd trzeba zrobić jeszcze w tym roku. Chciałem założyć do przeglądu a tu lipa. Jakimś dziwnym sposobem pancerz z linką wydłużył się o około 5cm przez co nie ma szans zamontować tapicerki gdyż pancerz się zaczyna zaginać.
    I tu mam pytanie do was spotkał się ktoś z takim kosmicznym przypadkiem? Nie mam w tej chwili nerwów aby na spokojnie się temu przyjrzeć poza tym straszny wiatr jest teraz. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok
    Wcześniej był wymieniany tylko mechanizm podnoszenia szyb i nic więcej.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Richardpwl; 46520.

  • #2
    I ciągnąc za klamkę brakuje miejsca na otwarcie drzwi? Ten pancerz musisz też zaczepić przy klamce która jest na boczku tapicerki - dość upierdliwie się go zakłada potem
    Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

    Komentarz


    • #3
      Problem jest tylko w tym że nie da się przykręcić tapicerki. Wszystko działa drzwi się otwierają jak bez tapicerki tak i z tapicerką (nieprzykręconą). Na siłę oczywiście się ta ją przykręcić tylko pancerz oczywiście po odpowiednim zaczepieniu linki i pancerza w tapicerce się zaczyna wyginać. Na pierwszym zdjęciu widać koniec linki. linka powinna się kończyć w miejscu gdzie jest specjalne wgłębienie w drzwiach. Sprawdziłem z prawej strony jest jak powinno. Całej linki nie mierzyłem ile ma cm gdyż jej nie widać. Orientacyjnie mierząc pancerz od oporu w zamku różnica jest około 4,5cm w długości między prawą a lewą stroną. Nie wiem jakim cudem się to stało. Każdy kto to ogląda jest w szoku Nawet jeżeli bym to rozbierał i pomylił wkładając inną linkę jest to raczej nie realne gdyż z tego co widzę wszystkie są kompatybilne i roczniki (1996-2010) posiadają tą samą długość W każdym razie będę to musiał rozebrać niestety i prawdopodobnie wymienić linkę. Znalazłem parametry (DŁUGOŚĆ 548/447mm (linka/pancerz) Przy wymianie okaże się czy coś jest więcej nie tak.

      Komentarz


      • #4
        Wymieniałem w zeszłym roku zamek . Linki odpinałem . Montaż tapicerki przebiegł bez problemu . Końcówka linki na foto wydaje się być zagięta a tak być nie powinno . Wydłużenie się pancerza to jakieś cuda . Boczek wsuwasz od góry ? Jakiś tam luz musi być bo inaczej ani byś nie zdjął ani nie założył .

        Komentarz


        • #5
          Jesli przy otwieraniu klamką linka swobodnie przesuwa sie w pancerzu i wraca po jej naciagnieciu to cos robisz zle przy składaniu. Tak jak kolega wyzej rozbierałem dzwi przednie prawe i lewe wieokrotnie i nigdy nie miałem problemów, ze linka sie wydłuzyła. Elemente gumowy, który jest na pancerzu jest regulowany i trzeba go dak dopasować, zeby linka nie ocierała o tapicerkę. Nie pamietam jak jest mocowane to u mnie ale czy aby napewno musi on byc wpięty w ten biały plastikowy klips. Wg mnie ten gumowy element osłony powinien byc dalej. Który elemnt tapicerki sprawia problemy z przykreceniem ?? LInka z pancerzem jest troche powyginana bo przechodzi przez folie w drzwiach nie jest sztywno montowana do karosrerii jak u Ciebie.Widze, ze jeden klips od tapicerki masz szary, oryginaly sa czarne moze tu jest jakis haczyk ??
          Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

          Komentarz


          • #6
            Co do klipsów nie one tu są winne bo tak jak pisałem na siłę to chyba da się przykręcić tylko pancerz będzie mocno wygięty i nie wiadomo ile wytrzyma + ewentualnie może z oporem linka chodzić w pancerzu. Dokładnie widoczne jest to na ostatnim zdjęciu jak się linka wygina przy zakładaniu.

            Doszedłem do wniosku że linka z pancerzem ta musiała być zamontowana wcześniej przez poprzedniego właściciela. Dobrze że robię dokumentację wszystkiego. Znalazłem dzisiaj zdjęcia demontażu tapicerki i faktyczne była ona już dłuższa więc nie jest to moja wina. A już myślałem że mam problemy z pamięcią i nie wiem co robię Pewnie była już pozaginana pod tapicerką wcześniej tylko nie rzuciło mi się to w oczy przy demontażu. Na pierwszej fotce widać jak jest pancerz nadwyrężony zgięty. W chwili obecnej nie chce mi się odkręcać tylnej tapicerki być może tylne linki są dłuższe?

            Powracając jeszcze do klipsów wszystkie są oryginalne firmy TRW. Ja we wszystkich drzwiach jeżeli chodzi o boczne mam szaro czarne a dolne są czarne. Kupiłem w tym roku kilka sztuk nowych te z kolei są wszystkie czarne. Pewnie różnice kolorystyczne są przez wersje przed i po lifcie. Po lifcie są czarne tapicerki więc stosowali czarne klipsy.
            Z ciekawości zobaczę czy na pewno da się to przykręcić.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Mogło tak być że poprzednik zmieniał zamek i kupił używkę wraz z linką która do octavii jest za długa . Prosta sprawa , kupić prawidłową linkę i wymienić .Pewnie trzeba będzie wymontować zamek bo na zamontowanym nie ma dostępu .

              Komentarz


              • #8
                Może faktycznie linka jest id innego auta...mała zagwostka, ciekawe jaki vag. Nie mniej sama linka nie powinna być droga, grunt to dobrać się do mechanizmu. Powodzenia!

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X