Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o podnoszenie auta.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o podnoszenie auta.

    Popek, ja obstawiałbym zabrudzoną manetkę-przełącznik , więc albo ją przeczyść odpowiednim preparatem do styków takim jak KONTAKT S ( prysnąć do środka kilka razy i przedmuchać sprężonym powietrzem po kilku minutach od pryśnięcia środkiem,wypłucze on syf ze styków) jeżeli to nie pomoże ty tylko wymiana na nową. miłej zabawy.
    pozdro :szeroki_usmiech

  • #2
    Pytanie o podnoszenie auta.

    Pytanie może troche banalne ale musze zapytac octavie mam niedlugo i nie wiem w ktorych miejscach najlepiej podnosić auto czy są jakieś bezpieczne punkty aby auto nie spadło z podnośnika czy z lewarka w ktorych miejscach zazwyczaj podnosicie i podpieracie auto?? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje.
    Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

    Komentarz


    • #3
      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

      Komentarz


      • #4
        Dużo mi nie pomogłeś heh akurat tak się sklada,ze tow ktorej czesci progu wiem tylko dokładnie w ktorym punkcie bo każda marka samochodu ma inaczej .
        Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

        Komentarz


        • #5
          Nie będzie to miarodajne, ale jak podnosiłem fabrycznym lewarkiem w fabrycznych punktach, to po kilku latach uszkodziłem powłokę antykorozyjną pod progami i zawitał tam rudy. Teraz kupiłem tzw. żabe do 2t i podstawiam pod wahacze, tak jak wulkanizatory. Ja tak robię.

          Komentarz


          • #6
            No wlasnie chce podstawic taka zabe do 2 ton bo bede hamulce robil przod i tyl i nie wiem gdzie to najlepiej podstawic szukalem na forum i nie znalazlem w ksiażce sam naprawiam tez nic nie ma nie chce nic powgniatac gdzie taką żabę do 2 ton podstawić.
            Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dziadekk
              podstawiam pod wahacze
              dokładnie. Najlepiej podstawiać jest pod wahacze lub punkty ich mocowania do podwozia. Czyli w miejscach, gdzie ciężar samochodu przenosi się na koła. Mi raz gamoń w wulkanizacji podnosił za wzmocnienia pod podłogą pasażera i oczywiście ją pogiął :evil:
              Fajna stronka

              Komentarz


              • #8
                Myślę,że można śmiało podnosić w miejscu przewidzianym przez producenta,jest pewnie tam jakieś wzmocnienie . Na progach masz takie strzałki które dokładnie wskazują miejsce , jeśli nie widać ich na zewnątrz to otwórz drzwi i wtedy zobaczysz.

                Komentarz


                • #9
                  Nie polecam podnosić Octavii I za progi, po kilku razach rant będzie płaski. Jak jest żaba to pod mocowaniem wahacza, "podłużnice" pod podłogą a z tyłu za mocowanie belki.



                  Generalnie najlepiej w miejscach mocowania zawieszenia do budy.
                  www.jem-zdrowo.com.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez snd1988
                    że można śmiało podnosić w miejscu przewidzianym przez producenta
                    pod warunkiem, że używasz oryginalnego lewarka. Używając płaskiej, niewyprofilowanej "żaby" można miejsca te powyginać, gdyż zazwyczaj są one pod progami.
                    Fajna stronka

                    Komentarz


                    • #11
                      Moim zdaniem najlepiej podnosić auto podstawiając lewarek pod podłużnice. Jak zerkniesz pod samochód to mniej więcej na wysokości miejsca na oryginalny podnośnik jest płaska część podłużnicy z otworem. Na załączonym na dole schemacie (od innego auta ale jest to schemat) są to punkty "C". Dodatkowo aby chronić powłokę antykorozyjną możesz za 10 pln kupić gumowe nakładki na miseczkę podnośnika typu żaba (załączam zdjęcia).

                      Aby bezpiecznie podnosić żabą za progi ja zdemontowałem z żaby tą ruchomą miseczkę z czterema zębami i z klocka, (sześcianu) z bardzo twardej gumy o długości boku ok 6cm dorobiłem bezpieczny uchwyt. Dolną część sześcianu wyprofilowałem w kształt miseczki, przewierciłem otwór i dokręciłem śrubą do końcówki żaby. Potem szlifierką wyciąłem szczelinę o grubości z 5mm i głębokości przekraczającej wysokość dolnego wystającego rantu z progu.

                      Takie rozwiązanie powoduje że guma nie niszczy zabezpieczenia antykorozyjnego a dolny rant progu się nie zagniata. Dodatkowo rant progu umieszczony w wyżłobieniu gwarantuje że podnosnik się nie ześlizgnie. Wtedy dodatkowo po podniesieniu za próg można np pod podłużnice podstawić kobyłki których podpory również można zabezpieczyć przez naklejenie gumy.
                      Załączone pliki
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Pytanie o podnoszenie auta.

                        Zamieszczone przez Vojtek1,9tdi
                        Pytanie może troche banalne ale musze zapytac octavie mam niedlugo i nie wiem w ktorych miejscach najlepiej podnosić auto czy są jakieś bezpieczne punkty aby auto nie spadło z podnośnika czy z lewarka w ktorych miejscach zazwyczaj podnosicie i podpieracie auto?? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje.
                        Sa odpowiednie oznaczenia, podnosze przy uzyciu "zaby" ale dorobilem sobie odpowiedni klocek zeby nic nie zniszczyc. BTW bardzo wazne jest zeby taki podnosnik mogl swobodnie sie przesuwac (jezdzic) - trzeba zapewnic gladka powierzchnie

                        Komentarz


                        • #13
                          Czy żaba o skoku około 210 mm będzie ok. Czy to nie zbyt mało w stosunku do skoku zawieszenia?
                          W castoramie widziałem taką za 99zł. Wysokość w przedziale 130-342mm udźwig 2T, wygląda dość solidnie.
                          Moja 4x4 FL'ka

                          Komentarz


                          • #14
                            Niejako podczepię się pod temat. Po lekturze pogiętych progów itp, zastanawiam się nad zakupem lewarka. Czy ktoś pomógłby wybrać pomiędzy butelkowym hydraulicznym a tzw. żabą? Które lepsze i dlaczego?



                            Mój "Batmobil"

                            Komentarz


                            • #15
                              Do garażu żaba, wieksza powierzchnia styku z ziemią, pewniej auto stoi i wygodnie się podnosi. Do auta hydrauliczny butelkowy, zajmuje mało miejsca ale mniej wygodnie się podnosi.
                              www.jem-zdrowo.com.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Proponuję zrobić coś takiego:
                                Forum - Octavia Club Polska
                                Będzie wtedy "święty spokój", i można używać każdego podnośnika bez obawy o uszkodzenie czego kolwiek.

                                Komentarz


                                • #17
                                  winni77, Ja kupiłem taki: Link
                                  Butelkowy będzie raczej zbyt wysoki. Tą żabę można fajnie wsunąć pod sam wahacz, albo mocowanie wahacza i bezpiecznie podnieść auto.
                                  Ten mój egzemplarz jest naprawdę solidny.
                                  Moja 4x4 FL'ka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    seba210, waga też 15 kg :shock: no i ja będę kupował w UK... ale dzięki za poradę. Rozglądnę się jeszcze.
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez seba210
                                      Tą żabę można fajnie wsunąć pod sam wahacz, albo mocowanie wahacza i bezpiecznie podnieść auto.
                                      :kciukgora :kciukgora :kciukgora
                                      Fajna stronka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        winni77, tylko nie proponuję kupować badziewia typu mała żaba za 50-70 zł. Ja takie coś kupiłem i b. żałuję. Matiza tym jeszcze podnosiłem, ale Octavia ledwo idzie do góry i wydaje dziwne dźwięki, wykonany jest ze strasznie z cienkiej blachy w porównaniu do normalnego warsztatowego też do 3,5t - generalnie strach unosić. Lepiej chyba kupić butelkowy, a do garażu porządną dużą żabę.
                                        Spalanie:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          madden, dzięki Chyba w takim razie poszukam czegoś sensownego z butelek. A wersji "garażowej" nie będę chyba kupował, bo żona chyba by mnie razem z tym wyrzuciła, a i garaż jest podziemny, ale prawie ogólnie dostępny...
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zwykła żaba 2T za 60 zł. z gumową nakładką jest ok.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez dziadekk
                                              Zwykła żaba 2T za 60 zł. z gumową nakładką jest ok.
                                              Szczególnie, jak Ci na łeb kiedyś spadnie...
                                              Podaj mi linka do tej "żaby" za 60 zł.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Bardzo proszę bobolino Link , w kwietniu br dałem 50 zl. polecam do niego gumową nakładkę, nawet farba z wahacza nie zarysuje się przy podnoszeniu.
                                                Pod samochód na lewarku nigdy nie wejdę bez zabezpieczenia (kobyłki) niech to będzie taki amerykancki nawet.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez bobolino
                                                  Szczególnie, jak Ci na łeb kiedyś spadnie..
                                                  Nie wiem jak na tej zabie z aukcji, ale na tym obrazku co linkowalem na poprzedniej stronie jest wyraznie napisane "Always use axle stands in conjunction with this jack". Ja osobiscie zadnemu podnosnikowi niezaufalbym nigdy (no moze za wyjatkiem takich profesjonalnych jak u mechanika).

                                                  Mój "Batmobil"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X