Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Siatka oddzielajaca przestrzen bagazowa.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Tutaj fotki mocowan u kolegi leszekmw. Tak jak pisalem w poscie wyzej, jezeli nie mam fabrycznie tej opcji nie wystarczy tylko przykrecic tych listw. W oparciach kanapy sa otwory, ale BEZ GWINTU!





    [ Dodano: Wto 27 Gru, 11 20:33 ]
    Wlasnie wrocilem z ASO... I JASNY szlag mnie trafia. Okazalo sie ze chcac miec siatke odgradzajaca przestrzen bagazowa trzeba miec odpowiednia kanape. Koszt takiej kanapy to 1000PLN. Wiadomo na allegro wyszarpie taniej, ale naprawde nie chce dla takiej pierdoly wymieniac mojej pieknej czysciutkiej tapicerki :|

    Jednego tylko nie rozumiem. Czemu w mojej kanapie sa pasujace dziury, ale nie ma gwintu? Moze ktos ma jakis pomysl. Pan w ASO zaproponowal Nitownice gwintowa czy nito-gwintarke, juz nie pamietam. W zadnej castoramie nie wiedza co to jest. Moze ma ktos jakis pomysl???

    [ Dodano: Sob 05 Maj, 12 10:50 ]
    Kolejny Fotomanual pt. Jak zainstalować siatkę przestrzeni bagażowej. Nomenklatura VAG: 3CX Net Partition.


    Zacznijmy od poglądowej grafiki z systemy ETKA:





    Teraz kompletujemy części:

    I. siatka:
    14 - 1Z9 861 691 Siatka właściwa
    15 - 1Z9 861 703 9B9 Listwa mocująca (czerń satynowa) x2
    26 - N 102 856 01 Śruba z łbem 6- kątnym (kombi) M6x25 x6 (można kupić zwykle śruby M6

    I tutaj pojawia się problem. W.g. etki trzeba kupić oparcie kanapy przystosowane do siatki.
    Tak naprawdę wszystkie stelaże maja dziury. Wystarczy włożyć zwykle Nitonakretki M6. Sztuk 6.

    II. Uchwyty:

    21 - 1Z9 861 513 - 4 szt.
    22 - N 906 462 01 - 8 szt. (ew.12)
    23 - N 910 220 01 - 8 szt. (ew. 12)
    24(A) - 1Z9 861 705 (strona lewa przód i tył) - 2 szt.
    24(A)- 1Z9 861 706 (strona prawa przód i tył) - 2 szt.
    26 - N 908 930 02 - 4 szt.
    27 - 1Z9 867 945 - 4 szt.

    Ilości podałem tak jak podaje ETKA, jednak tak naprawdę uchwyty maja po 3 otwory. Tak samo jest w karoserii samochodu(stad 12 sztukw nawiasach). Nie wiem czy to błąd czy fabrycznie faktycznie montowane są po 2 nity na uchwyt. Nity i śruby to żaden koszt (zarówno w ASO i te uniwersalne z marketu) a uchwyty zawsze będą stabilniejsze.


    Zwykla nitonakretka VS. Nitonakretka z ASO






    Zdjęcia :













    Zaczynamy od demontażu podsufitki. Odkręcamy uchwyty, czaszki. Następnie demontujemy wszystkie słupki.
    Po ściągnięciu podsufitki wszystko staje się jasne. Naszym oczom ukażą się miejsca montażu uchwytów.

    Cały chwyt polega na zaciśnięciu nitonakrętek. Zasadniczo najlepiej jest mieć nitonakrętka. Ja takowa pożyczyłem od kolegi Kowal2002 za co serdecznei dziekuje!

    Jeżeli ktoś nie posiada nitonakrętarki lub nie możne takiej zorganizować, moze sobie poradzić w inny sposób, który zaproponował kolega kaes



    Wysłany: Sob 28 Sty, 12 22:12
    Jeżeli masz już nitonakrętki (M6) to zrób tak:
    -wywierć w odpowiednim miejscu otwór pod nitonakrętkę taki aby weszła ciasno, najlepiej lekko wbić małym młoteczkiem
    -weź śrubę "z pełnym gwintem" M6 długość ok. 50mm dobrej klasy, min. 8.8 lepiej 10.9
    -wkręć na śrubę nakrętkę M6 również dobrej jakości
    -załóż podkładkę płaską fi 6,5
    -wkręć śrubę w nitonakrętkę umieszczoną w otworze i dokręć nakrętkę z podkładką do kołnierza nitonakrętki
    -jednym kluczem przytrzymaj łeb śruby a drugim kręć nakrętką aby ścisnąć nitonakrętkę






    Zaciskamy nity. Przykręcamy uchwyty śrubami typu TORX. Zakładamy podsufitkę.

    W miejscu śruby robimy mala dziurkę. Przykręcamy lekko uchwyt za pomocą śruby. Ostrym nożem tapicerskim wycinamy profil uchwytu. Ściągamy uchwyt. Docinamy dokładnie. Zakładamy Uchwyt. Dokręcamy i zakładamy zaślepkę.












    Kolejna cześć to montaż listw mocujących siatkę.
    Kładziemy oparcie. Odklejamy tylnie poszycie kanapy. w miejsce dziur (2 x 3) zaciskamy nitonakrętki M6. Przyklejamy na nowo poszycie kanapy. w miejscu naszych gwintów robimy małe dziurki i przykręcamy listwy śrubami 6-kątnymi.
    W oryginale poszycie kanapy (ten filc) ma wycięte otwory w kształcie prostokątów (2x3)
    Mniej więcej tak jak ślad po uchwycie na pierwszym zdjęciu poniżej.
    Chyba to nie jest konieczne. W moim przypadku wystarczy odkręcić listwy i nie ma saldu po modzie









    Najgorszym etapem jest zabawa z podsufitka. Trzeba ja w całości odkręcić , inaczej ja połamiemy i będą ślady. Uważać również trzeba przy wycinaniu. Mnie się niestety nożyk "omsknal" i szukam nowego podsufitki przez co cala z frajda z moda minęła...
    Zostały mi czesci, po szkodniku:
    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

    Komentarz


    • #27
      Jak się zdejmuje tą siatkę z oparcia, żeby położyć siedzenie 2/3, a zostawić dla pasażera 1/3 ? Tak krok po kroku poproszę, żeby nie uszkodzić. Sprawa pilna, bo jutro rano muszę ją zdjąć.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X