Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Na ile pompowac kola ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Witam. Według wlepki w klapce wlewu paliwa dla O2 Combi z lpg i oponami 195/65 R15 wartości wynoszą 2.2 przód i 21 tył przy nieobciążonym samochodzie. Przy jeżdzie po nierównych rondach autem trochę buja. Po zastosowaniu ciśnienia 2.4 przód i 2.3 tył problem znika ale auto robi sie dośc twarde. Kompromisem jest 2.3 przód i 2.2 tył. Pytanie jest następujące. dlaczego z tyłu zalecane jest niższe ciśnienie w oponach ? Jak ma się to do ciśnienia w tylnych oponach do obciążenia dodatkowo butla LPG? Jezdzilem tym autem bez lpg i było ok. Z lpg nie mogę dojść ładu z prawidłowym cisnieniem w kołach.
    bastek1080

    Komentarz


    • #77
      Z tyłu jest o wiele mniejszy nacisk na oś na pustym aucie (czyli z samym kierowcą ważącym 75 kg - takiego się przyjmuje do obliczeń). A jak doładujesz, to już na tył zalecane jest wyższe ciśnienie niż na przód - patrz naklejka.

      Komentarz


      • #78
        Naprawde różnica jest aż tak odczuwalna pomiędzy 2.2 a 2.3? Ja tego nie czuje chyba, że nie zwracałem na to uwagi. A może mam koła nabite azotem i nie bawię się ciśnieniami.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X