Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy przesłaniacie chłodnice????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Już kiedyś pisałem, że zabieg ten jest bezsensu bo póki się woda nie zagrzeje to i tak termostat jej nie puści a przysłanianie chłodnicy nic nie daje.
    Gdyby było bez termostatu na obiegu otwartym to może i byłoby szybciej. Przysłonięcie chłodnicy chyba ma za zadanie chronić silnik przed syfem a chłodnicę przed kamieniami bo innego sensu i zastosowania nie widzę. Fajnie, że ktoś zrobił test
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #27
      Test mega przydatny, biłem się z myślami kiedyś czy sobie tej przesłony nie kupić. W sumie przed kupnem blokowała mnie tylko estetyka i skojarzenia z UA, zwłaszcza że w moich stronach dużo O1 poruszało się z taką osłoną na ukraińskich numerach.
      Jednak test dobitnie pokazał, że to nic nie daje. Termostat sprawny załatwia sprawę. Osłona trochę blokuje dopływ mroźnego powietrza na blok silnika, ale jak widać po wykresach nie ma to też wielkiego wpływu, jedynie to osłona chroni przed kamieniami i ogranicza syfienie silnika.
      O1-->O3--> ?

      Komentarz


      • #28
        Kiedyś dawno temu w FSO 1500, polonezie, żuku ten zabieg miał sens, ale w octavii to raczej cofanie się w rozwoju...
        Sławek

        Komentarz


        • #29
          Dziś byłem u rodziców i właśnie widziałem sąsiada poloneza z gustowna przysłona
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
          przedstawiam smerfetke

          Komentarz


          • #30
            I czego bardziej Tobie żal Poloneza czy przysłony ??

            Moja Octavia:
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
            Rafał

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
              W sumie przed kupnem blokowała mnie tylko estetyka
              Zostawiam tutaj zdjęcie, jak wygląda ta osłona na aucie. Każdy może sobie ją ocenić, według swojego gustu Ja tylko powiem, że jest póki co zdjęta u mnie.
              oslona grilla.jpg

              Komentarz


              • #32
                Wygląd ładnie-nieładnie kwestia gustu. Ale za to ile mniej zimowego osolonego brudu pod maską.
                Mam u siebie taki typ osłony i na zimę dobrze zabezpiecza.
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • #33
                  Dokładnie tak jak napisał endryu ja tez używam osłony aby zabezpieczyć choć trochę chłodnicę przed solą i kamyczkami. U mnie osłona dolna.
                  Zdjęcie1566.jpg

                  Moja Octavia:
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                  Rafał

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez rodaczek Zobacz wpis
                    Dokładnie tak jak napisał endryu ja tez używam osłony aby zabezpieczyć choć trochę chłodnicę przed solą i kamyczkami. U mnie osłona dolna.
                    Zdjęcie1566.jpg
                    Sam robiłeś czy kupowałeś?
                    Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

                    Komentarz


                    • #35
                      fazy2 kupowałem na alegro. Osłona firmy Heko.

                      Moja Octavia:
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                      Rafał

                      Komentarz


                      • #36
                        dzięki zamontowaniu górnej osłony HEKO ma zdecydowanie czyściej pod maska

                        Komentarz


                        • #37
                          Do O1 są jeszcze fajne uszczelki, które przyczepia się do reflektorów, dodatkowo uszczelniają przestrzeń pomiędzy maską a reflektorem.

                          Komentarz


                          • #38
                            uszczelki tez posiadam

                            Komentarz


                            • #39
                              samtech84/icemerc coś więcej na temat uszczelek? numery, zdjęcia?

                              Komentarz


                              • #40
                                Link

                                i

                                Link

                                Komentarz


                                • #41
                                  hehe odkopię trupa .... ja otwieram maskę i wkładam kawałek kartonika pomiędzy pas przedni a chłodnicę efekt !!! przy temp -6 stopni ... przełączenie na gaz nastąpiło po przejechaniu 2km , bez kartonika po 3km, trasa do pracy 12km z kartonikiem samochód nagrzany/ bez kartonika niedogrzany koszt 0zł ... karton wzięty z pobliskiego sklepu ...

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez login7 Zobacz wpis
                                    hehe odkopię trupa .... ja otwieram maskę i wkładam kawałek kartonika pomiędzy pas przedni a chłodnicę efekt !!! przy temp -6 stopni ... przełączenie na gaz nastąpiło po przejechaniu 2km , bez kartonika po 3km, trasa do pracy 12km z kartonikiem samochód nagrzany/ bez kartonika niedogrzany koszt 0zł ... karton wzięty z pobliskiego sklepu ...
                                    Amatorszczyzna... ja w Punto lata temu kartonik owijałem jeszcze dodatkowo strechem bo od wody potrafił się powyginać a nawet "spłynąć" na sam dół tracąc swoje właściwości osłonne a tak był wielosezonowy.
                                    Później wpadł mi w ręce kartonik w wersji 2.0 znaczy się PCV a jeszcze później kropek został sprzedany.
                                    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez login7 Zobacz wpis
                                      hehe odkopię trupa .... ja otwieram maskę i wkładam kawałek kartonika pomiędzy pas przedni a chłodnicę efekt !!! przy temp -6 stopni ... przełączenie na gaz nastąpiło po przejechaniu 2km , bez kartonika po 3km, trasa do pracy 12km z kartonikiem samochód nagrzany/ bez kartonika niedogrzany koszt 0zł ... karton wzięty z pobliskiego sklepu ...
                                      Proponowałbym sprawdzić termostat, bo to że auto nie jest w stanie rozgrzać się na takim dystansie nie jest właściwe.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        toście kotleta odgrzebali- zgadzam się z utek , a podczas jazdy Ci nie spada temperatura silnika ?
                                        Generalnie kartonik jest na chwile, to lepiej już osłone na grill dokupić... nie mniej sprawdziłbym termostat - na 12km silnik powinien być nagrzany.

                                        A dodaj jeszcze info jaki silnik kolego.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                                        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          w czasie jazdy temperatura nie spada / termostat dobry/ kartonik się nie moczy /ten typ tak ma ( grande punto żony termostat po wymianie ... czas nagrzewania podobny )

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X