Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Kable rozruchowe.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Kable rozruchowe.

    jeeeest, tutaj caly opis (po niemiecku) razem z schematem:
    Tempomat

  • #2
    [O1] Kable rozruchowe.

    Jako że "nie gryzące" - "Szukaj", w tym temacie nic konkretnego nie znalazło, a pora roku na taki zakup jest jak najbardziej na czasie, proszę o pomoc w wyborze.
    Zwłaszcza że mam już 5 letni oryginalny akumulator i wolę być przygotowany na ewentualną kapitulację jego.
    W zakupionej ostatnio książce "Skoda Octavia-Etzold Hans-Rüdiger-SAM NAPRAWIAM SAMOCHÓD,Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ", jest napisane iż do silników diesla przekrój kabli rozruchowych winien wynosić 25mm/2 natomiast do benzynowych - 16mm/2.
    Na Allegro są kable o mocach 200A, 400A, 600A, 800A a nawet 900A i długościach zaczynając od 2m do ponad 9m.
    Które wybrać: jaka moc i długość?
    Może jakieś sugestie, lub ewentualnie jakie sami używacie i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    Generalnie wiem tylko tyle, że im grubsze przewody - tym lepsze, ale oprócz mocy nikt nie podaje średnicy tych kabli.
    O-I '02/03-1,9 TDI ICE - UNIDEN PRO 520 XL + WILSON Little Wil

    SKODA OCTAVIA Sales Sheet 1950'S k

    Komentarz


    • #3
      teoretycznie im wiecej amper da rade przeniesc tym lepiej , ja gdy padl mi aku w fabii uzylem kabli made by topex - tylko ze wczesniej na nowo zalozylem krokodylki - bo orginalnie sciskaly gume a nie miedz :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        No i nie przesadzać z długością bo opór rośnie z długością a maleje ze wzrostem przekroju. Więc co zyskasz na przekroju możesz stracić na długości.

        Myślę że te 2 metry wystarczą (góra cy), najwyżej przepchniesz auto kawałek żeby ustawić przód auta z przodem auta. Albo nie parkuj nocą przodem do ściany.

        Komentarz


        • #5
          marekzu, Hmm, tez juz to kilku krotnie widzialem i byl zonk, czemu auto nie chce na nich odpalic. A tu taka prozaiczna przyczyna :lol:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Babka_Kiepska, Kabel o jak największym przekroju i max 3 m 2 spokojnie wystarczą na jednym ze spotów mieliśmy okazje testować kable uniwersalne auto nie odpaliło podłączyłem swoje i zaskoczyło żeby było śmieszniej to diesel od diesla nie zaskoczył a od benzyny od kopa :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Babka_Kiepska
              do silników diesla przekrój kabli rozruchowych winien wynosić 25mm/2 natomiast do benzynowych - 16mm/2.
              jak popatrzysz na kable dostępne w sklepach to rzadko kiedy maja one takie przekroje ( żył miedzianych a nie izolacji) o ktorych piszesz , proponuje kupic w sklepie elektrycznym przewód LY 25mmkw i krokodyle i samemu zrobic sobie przewody. te kable rozruchowe dostępne w sklepie najczęscie mają grubą izolacje a żyłka jest max 2,5mmkw .a na czymś takim samochodu sie nie uruchomi

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X