Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Roleta skiepcona:(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Roleta skiepcona:(

    Temat już był nie raz poruszany.

    Miasto około 20l/100km
    Trasa około 15l/100km

    U mnie jest przewaga trasy - 80% trasa, 20% miasto.
    Reszta w stopce.

  • #2
    [O1] Roleta skiepcona

    Mam pytanko czy ktoś z was może rozbierał roletę?
    rozwija się a zwijanie nie bardzo ej idzie
    Pozdrawiam.
    Octavia RULES

    Komentarz


    • #3
      Przymarzla i chyba dlatego Jak bylo cieplej to dzialala normalnie??
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Weź do domu na noc i będzie OK :szeroki_usmiech
        Tak poważnie miałem to samo w astrze jak podczas niskich temperatur nie korzystałem z rolety - czyli nie korzystałem często z tzw bagażnika ( tak jak z kobietą jak jej zimno a o nią nie dbasz to "rdzewieje" ) :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • #5
          rafael73, jak ci to przeszkadza można specjalnym smarem w sprayu nasmarować takim jak sie pasy smaruje jak sie nie chcą zwijać. A tak to jest normalne że gorzej sie zwija w zimie

          Komentarz


          • #6
            A jaki to spray (nazwa)?
            Pozdrawiam
            Jacek

            Komentarz


            • #7
              JPS1972, właśnie nie wiem ale w intercarsie powinni ci znaleźć go

              Komentarz


              • #8
                OK. Dzięki. Do pasów mi się przyda też.
                Pozdrawiam
                Jacek

                Komentarz


                • #9
                  No witajcie , nie chodzi o to z roletą czy sie zwija i dlaczego się nie zwija chodzi o to czy ktoś z was rozbierał kiedyś roletę a jeśli taak to w jaki sposób , skódka dostała lekkiego dzwona bocznegi i roletka się zgieła
                  Mam drugą ale myślę cze nie da się jej czasem rozebrać i naprawić
                  Pozdrufka dla wszystkich.
                  Octavia RULES

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam! Mnie się właśnie dziś udało rozebrać i naprawić roletę w Skodzie Combi II. Sposób rozebrania jest dość prosty. Należy przygotować śrubokręt szerokości około 6 mm i około 12 cm długości, dość cienki i wprowadzić go przez otwór znajdujący się w ruchomej końcówce blokującej roletę przy wkładaniu do bagażnika. Otwór taki znajduje się w jednej i drugiej końcówce ruchomej. Wkładamy śróbokręt i lekko uderzamy w niego ręką z góry wbijając go pomiędzy długi element stały a pomiędzy ruchomą końcówkę. Powolne wbijanie śrubokręta powinno uwolnić zatrzask blokujący się wysuwanie całkowite końcówki i wtedy końcówka się wysunie zupełnie. TO samo zrobić z drugą końcówką.
                    Teraz możemy wyciągnąć prowadnice (gniazdo) wałka zwijającego roletę. W tym celu należy nacisnąć 3 plastikowe blokady znajdujące się po jednej i po drugiej stronie. Czasami wystarczy odblokowanie i wyciągnięcie tylko jednej prowadnicy. Nie wolno zapomnieć, że w lewej części wałka (patrząc od tyłu samochodu na żaluzję) znajduje się wewnątrz sprężyna, która się "nakręca" przy wyciąganiu żaluzji a potem się rozwija wciągając żaluzję kiedy ją otwieramy. Trzeba ją odpowiednio "nakręcić" aby miała wystarczającą moc do wciągania żaluzji przy jej otwieraniu.

                    Mam nadzieję, że uda się to zrobić każdemu tak, jak mnie się udało. Życzę sukcesów![/youtube]

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam "mieszane uczucia" czy ta roleta jest wogóle potrzebna. Oczywiście nie neguję tego, że niektorzy bez tego nie mogą "jeżdzić". Mnie zawsze przeszkadzała, może z racji tego, że bagażnik codziennie dość intensywnie użytkowany. Poprostu po zakupie samochodu (kombi) w 2000r., po kilku tygodniach wymontowałem ją i do tej pory stoi w worku plasykowym w piwnicy aby sie nie kurzyła.
                      Trzeba zauważyć, że położenie oparcia fotela pasażera i oparcia tylnego fotela w celu przewiezienia np. choinki, wymusza też zdemontowanie tej rolety. To tylko taki przykład.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziękuję koledze Marianowi2 za jego wypowiedź. Szukając jednak rozwiązania mojego problemu blokującej się rolety bagażnika, zauważyłem, że kilka osób o to pytało na forum, ale nie było żadnej odpowiedzi. Pozwoliłem sobie zatem podzielić się tym, co mi się udało zrobić. Może ktoś z tego skorzysta. Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Tadeusz,
                          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Witajcie,
                            Moja roleta odmówiła posłuszeństwa ... Po rozebraniu okazała się, że sprężyna zwijająca jest zerwana. Czy ktoś próbował wymieniać sprężynę? Czy w ogóle da się wymienić samą sprężynę czy trzeba cały zwiajak (tę rurkę) wymieniać? Jeśli da się samą sprężynę to jak jest zaczepiona w środku rurki? Każda informacja mile widziana
                            Moja octwka II przed FL. Wiem, post w dziale OI, ale nie chciałem mnożyć tematów o roletach
                            pozdro
                            Belkin
                            Ostatnio edytowany przez Belkin; 45721.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X