Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Grubszy stabilizator Octavia RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Grubszy stabilizator Octavia RS

    Witam, chciałem wymienić gumy na stabilizatorze u siebie w RS na te poliuretanowe. Jakie było moje zdziwienie gdy zmierzylem grubość stabilizatora która wynosi 19mm:/ łączniki sa dłuższe i mocowane do amora. Na allegro znalazłem gumy 23mm co za tym idzie stabilizator pewnie też jest 23mm moje pytanie brzmi z jakiego auta mógł bym dobrać do siebie grubszy stabilizator by pasował do mojego 1.8T. Kurde w sumie topowa wersja a staba najgrubszego nie upchali
    O1VRS

  • #2
    Audi S3 pewnie ma grubszy.

    Komentarz


    • #3
      Z S3 ma inne mocowanie, trzeba mieć amorki z mocowaniem do stabilizatora

      Komentarz


      • #4
        S3 ma podobno staba 20mm. Więc różnica mała, za to dzisiaj byłem na kanale osiołkiem mojego szefa O1 TDi.... stab 23mm ja chyba osobiscie oleje temat bo chyba bedzie przeszkadzało samopoziomowanie Xenonu, żeby założyć stabilizator 23mm. Foty wrzucę jakoś niebawem jak to wyglada w RS i w TDi swoją drogą trochę to dziwne... Ciekawe jaka różnica w wadze 1.8T vs 1.9TDi
        O1VRS

        Komentarz


        • #5
          Gdy przeglądałem ETKĘ trochę mnie zdziwiło że RS ma taki cienki stabilizator, podczas gdy inne mają 21 i 23. Stabilizator możesz sobie wrzucić dowolny, ale wymiana wiąże się z opuszczeniem sanek.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
            Z S3 ma inne mocowanie, trzeba mieć amorki z mocowaniem do stabilizatora
            vRS ma takie mocowania jak audi S3 na amortyzatorach.

            Komentarz


            • #7
              Tak na oko wydaje mi sie,że grubszy stab mógł by podejść nawet pod ori wahacze do których jest mocowany łącznik staba tak jak to jest w TDI. Ale tak jak pisałem może przeszkadzać samo poziomowanie... Wrzucę bliżej weekendu foty to zobaczycie ocb w sumie gdybym miał pewność, ze wszystko siądzie to bym zrobił taka podmianke ale akcja z sankami i to, że raczej sam nie ogarnę skutecznie studzi moja ciekawość :P
              O1VRS

              Komentarz


              • #8
                E tam przedni, gorsze jaja są z tylu - tam w ogóle nie ma stabilizatora, a zamontować można tylko jakiś customowy zestaw za 900zł :P

                Komentarz


                • #9
                  Półniezależny typ zawieszenia jakim jest Belka skrętna sama z siebie pełńi funkcje stabilizatora. Zbyt sztywny stabilizator ogranicza niezależność zawieszenia ... możliwość różnicowego ugięcia i pogarsza przyczepność, trakcję.
                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                  Komentarz


                  • #10
                    Zmień na zwykły z octavi co idzie góra nad polosiami

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X