Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chip 90km + wtryski asv 110

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chip 90km + wtryski asv 110

    Witam! potrzebuję porady i opini odnośnie mojego genialnego pomysłu... A wiec wymyśliłem sobie ze chip w moim ahl 90km może okazac sie nie wystarczający do moich oczekiwań. Więc postanowiłem wsadzic najpierw wtryski od asv 110km a pózniek zrobić mapke. Co o tym sądzicid? Sprzęgło da rade? A moze są tutaj na forum ludzie którzy mi to fajnie zestroją za rozsądną cene? Z gory dzieki za odp pozdro!

  • #2
    Jak masz większe oczekiwania to pakuj większe wtryski + większe turbo + większa chłodnica itd. Na takim setupie jak napisałeś to wypluje +/- 130KM... zależy od auta i stroiciela.
    VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
    Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

    Komentarz


    • #3
      No ja oczekuje tak 130/140km ale zeby byl bardziej doładowany i turbo dziura zeby znikła. Czyli ogólnie dobry pomysł?

      Komentarz


      • #4
        Ładuj wtryski 216 na końcówkach WZM do tego program i będzie ładne 140 KM. Po więcej potrzebny FMIC i większe turbo

        Komentarz


        • #5
          A co na to moje sprzęgło? ;p na chwile obecną nie slychac dwumasu zeby "tukł" ślizgać tez się nie slizga ale kto wie jak będzie dalej?

          Komentarz


          • #6
            A no i wczoraj założylem kółeczka 17 225 szerokie i autko troszeczke czuje oporu.

            Komentarz


            • #7
              Nikt Ci nie powie czy sprzęgło podoła, bo nie znamy jego stanu. Jak nie daje żadnych objawów zużycia, to przyjmie te 140KM/3xxNM z palcem w "D"

              Zdecydowanie wsadź 0,216 przed chipem. Ja tego nie zrobiłem i przyrost na 120KM/270NM był fajny przez 2 tygodnie. Fakt, że auto zupełnie inaczej jedzie, kręci się wyżej, ale chciałoby się dużo więcej.

              Komentarz


              • #8
                Kolego ja moge cos na ten temat powiedziec.. posiadam O1 ALH jak ja kupilem to od razu zalozylem wtryski od ASV, po tej wymianie hamownia w Mastersie pokazala 115km i 245nm z tego co pamietam, oczywiscie dolozylem progeam na co dalo 140Km i 290 nm przy realnym przebiegu 230tys. Za ok rok w zime zaczelo sie slizgac sprzeglo na 5 biegu przy mrozacg, na wiosne zalozylem jednomasa- komfort jazdy taki sam. Obecnie auto ma troszke ponad 300 tys. Przy 280 zalozylem wtryski 216 i po konsultacji z Mastersem mialem ustawic kat i dawke paliwa. Poregulowalem te parametry i śmigam dalej.. co do odczuc to samochod naprawde nie do poznania, przy kazdej modyfikacji odczuwalem przyrosty ( oczywiscie oprocz wymiany na sztywne kolo). Mam ta tel ptogramik (gps accrleration)ktory mierzy przyspieszenie auta wedlug gps, czasy jakie sie wykreca to 8.5 sec do setki a 60-100 na czwartym biegu niecale 6 sec..216 to koncowki WZM z Nadarzyna.
                Pzdr
                Ostatnio edytowany przez yusin; 14971.
                Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                Komentarz


                • #9
                  O no to na prawdę fajnie, pod koniec tygodnia kupuje wtryski tylko nadarzyła się okazja w mojej miejscowości wtryski od 1.9tdi afn nie asv od audi a 4. Czy takowe też mogą być panowie? Co do mojego sprzęgła to jak na razie nie wydaje z siebie żadnych objaw zużycia

                  Komentarz


                  • #10
                    Z AFN pasują, z tym, że ciśnienie przedwtrysku jest mniejsze. Osobiście bym jednak nie polecał kupowania używek, jakiejś tam spektakularnej różnicy cenowej w porównaniu z nowymi końcówkami nie ma, ponieważ po kupieniu używek wypadało by dać je do sprawdzenia bo lejący wtrysk może biedy narobić.

                    Najlepsza opcja: oddaj swoje wtryski dla fachowca niech wymieni końcówki na nowe WZM ustawi ciśnienia itp. Ładujesz takie do silnika i o nich zapominasz.

                    Komentarz


                    • #11
                      Tzn. Trafiła mi się okazja i te wtryski są za 100zł. Właściciel twierdzi że auto chodZiło bez zarzutu tylko rozebrał z powodu kolizji. A mam możliwość sprawdzenia czy nie leją i od razu to zrpbie. Czyli założę te od afn może już w sobotę. Podzielę się odczuciami jak wrzucę afn

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam was. Heh chwilę przed zakupem wtryskow afn trafiła się okazja i zadzwonił znajomy że ma 216 prawie nowe 1000KM przebiegu za 250zl. A więc założyłem 216 auto jest jeszcze na seryjnej mapie, spalanie ba 216 zmniejszyło się dość sporo a moc... stawiam że w tej chwili jest ok. 115KM. Na mapie ma pokazać podobno w granicach 150KM. W sobotę mapuje zdam relacje również martwię się jednak o to sprzęgło...

                        Komentarz


                        • #13
                          Spalanie się nie zmniejszyło, komputer teraz przekłamuje
                          Daj spokój ze sprzęgłem, pójdzie z dymem to wstawiasz komplecik z jednomasą i zapominasz o nim. Osobiście poleciłbym wystrojenie na okolice 140 KM chyba, że masz w planach zrobienie FMIC, bo w dolocie będzie już spora temperatura i w gorące dni będziesz czuł spadki mocy.

                          Znajomy ma teraz O1 ALH + szpryce 216 +dolot z turbem ASZ + FMIC + skrzynia 6 ERF wystrojone to ekowirusem na 150 KM i jeździ rewelacyjnie

                          Komentarz


                          • #14
                            A już się cieszylem zobaczymy co powie mi tuner, jeśli powie że zrobi 140 niech robi jeśli stwierdzi że da radę trochę więcej i bez żadnych problemów niech próbuje ogólnie już teraz jestem zadowolony

                            Komentarz


                            • #15
                              A mam jeszcze takie pytanko czy octavia 1 lift 2003r 1.9tdi alh podchodzi pod obd2 czy trzeba próc sterownik zeby zrobić mapkę

                              Komentarz


                              • #16
                                przez OBD2

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez gustaw09 Zobacz wpis
                                  A już się cieszylem zobaczymy co powie mi tuner, jeśli powie że zrobi 140 niech robi jeśli stwierdzi że da radę trochę więcej i bez żadnych problemów niech próbuje ogólnie już teraz jestem zadowolony
                                  Daj znać co i jak ci wyszło

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X