Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Końcówka tłumika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Końcówka tłumika

    Witam, na pewno znacie się w tym temacie lepiej niż ja, więc pytam się. Chciałbym dołączyć jakąś ładną końcówkę tłumika żeby wydech ładnie się prezentował i w może dodatkowo ładnie ładnie brzmiał. Czy może ktoś już robił takie coś i może podpowiedzieć?

  • #2
    Wpisz Ulter, Buzzer na allegro, coś wybierzesz ale kosztuje trochę taka zabawka
    Champ20ns!

    Komentarz


    • #3
      Po co się od razu napinać na koszty ja wyrzeźbiłem coś takiego za uwaga: 40zł. Nie robiłem tego co prawda dla tuningu optycznego a z czysto praktycznej potrzeby likwidacji fabrycznego odprowadzenia spalin do dołu - spaliny wylatujące prosto w glebę wzbijały latem na gruntowych drogach obłok kurzu. Zwykła rurka z nierdzewki polerowana, ścięta nieco pod kątem. Na żywo wygląda dużo ciekawiej przy tym skromnie, druciarstwa nie widać a i złodzieja nie kusi jak ulter.

      Efekt dźwiękowy praktycznie nie zmieniony oryginalny dźwięk. Na wolnych obrotach przy zimnym silniku (jak dmucha eko pompa powietrza) delikatny "rurowy" pomruk bardzo przyjemny dla ucha późnej się już wycisza.
      Polecam jak Magda Gesler
      Załączone pliki
      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218. Powód: Od razu powód...
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        No muszę przyznać że wygląda ciekawie i o coś takiego mi chodziło tylko teraz wziąć się do roboty. A jak wprowadziłeś tą "rurę wydechową" na fabryczną, bo one są skierowane w dół, musiałeś chyba przycinać końcówki fabrycznego wydechu?

        Komentarz


        • #5
          Tak dokładnie przyciąłem końcówki ori zaraz za zagięciem. Postarałem się o kawałek rurki od człowieka co rzeźbi balustrady niestety nie udało mi się dobrać idealnie średnicą, rurki były niecałe 2mm większe na średnicy początkowo myślę zonk będą się "kolebotały" ale później pokombinowałem, że to nawet lepiej bo jak się na przyszłość trafią większej średnicy rurki od tłumika to będzie zapas. Zrobiłem więc z cienkiej nierdzewki chyba 0.8mm tulejki redukcyjne i weszło prawie na ścisk. Dodatkowo uszczelniłem złącza pastą do tłumików a każda rurka jest przestrzelona na 3 nity zrywalne, co 120° żeby końcówka nie wypadła komuś pod koła i trzyma się to naprawdę bardzo sztywno, nic nie lata można szarpać.
          Nie pamiętam ile się te rurki nasunęły na siebie ale było coś około 8-10 cm, mogę zmierzyć jakby co.
          Aha żeby były ładne i proste krawędzie ciąłem to na maszynie na pile taśmowej kąt ścięcia około 15° (kwestia gustu można na prosto lub dowolnie inny) mnie się podobało tak.

          Jak chcesz to wrzucę wyraźniejsze zdjęcie bo to było w robione w garażu przy bardzo kiepskim świetle.
          Gdybyś kombinował w tym kierunku to jak będziesz miał rurkę to zwróć uwagę na szew na rurze żeby jak przycinasz pod kątem to z kawałka rurki wycinasz klin i wtedy szwy na obu rurkach masz do dołu a kąt ścięcia jednakowy. Jak tniesz bez udziwnień tylko na 90° to nie ma znaczenia bo sobie rurkę obracasz dowolnie.
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
            Po co się od razu napinać na koszty ja wyrzeźbiłem coś takiego za uwaga: 40zł. Nie robiłem tego co prawda dla tuningu optycznego a z czysto praktycznej potrzeby likwidacji fabrycznego odprowadzenia spalin do dołu - spaliny wylatujące prosto w glebę wzbijały latem na gruntowych drogach obłok kurzu. Zwykła rurka z nierdzewki polerowana, ścięta nieco pod kątem. Na żywo wygląda dużo ciekawiej przy tym skromnie, druciarstwa nie widać a i złodzieja nie kusi jak ulter.
            Elegancko wykombinowane chyba tez zadziałam w tą stronę bo mi własnie ukradli końcówkę i kombinuje co tu założyć a ten Ultera ładne ale drogie a ta opcja nie jest głupia. Będę musiał znaleźć u siebie miejsce gdzie ktoś mi przytnie pod kątem i założyć. Dałbyś radę zrobić w wolnej chwili zdjęcie jak to wygląda od dołu,żebym nie spartolił?
            Champ20ns!

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

              Elegancko wykombinowane chyba tez zadziałam w tą stronę bo mi własnie ukradli końcówkę i kombinuje co tu założyć a ten Ultera ładne ale drogie a ta opcja nie jest głupia. Będę musiał znaleźć u siebie miejsce gdzie ktoś mi przytnie pod kątem i założyć. Dałbyś radę zrobić w wolnej chwili zdjęcie jak to wygląda od dołu,żebym nie spartolił?
              Tam nie ma co spartolić. Ale no problem się zrobi dniem jutrzejszym w godzinach popołudniwych.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Bardzo proszę korzystajcie, pytajcie...
                Ważne, żeby ta rurka miała jak najcieńszą ściankę chodzi o wagę tego co mocujecie.
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie przed chwilą mierzyłem końcówki wydechu i okazało się że z lewej strony ma wymiar 41 mm, a z prawej 35 mm, odległość końca wydechu do końca zderzaka 30 cm. Mam jedno uproszczenie, bo wydech jest przycięty na równo nie jest skierowany w dół. Tak właśnie myślałem, że musi to być jak najlżejsze bo nie ma tego jak podczepić. A jeszcze takie pytanie zauważyłeś może czy te końcówki, nie latają za mocno w czasie jazdy, albo ktoś ci to powiedział? Bo nie chcę żeby za szybko mocowanie tłumika mi się wyrobiło. Oprócz tego że mocowałeś je na 3 nity zrywalne co 120 stopni, to jeszcze je jakoś spawałeś.

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie latają nic a nic możesz szarpać do woli to cały tłumik chodzi. Są na ścisło nabite na końcówki rur wychodzących z tłumika i na tym się głównie bazują. A nity jako dodatkowe zabezpieczenie i przed obrotem no i przed zsunięciem. Gdyby coś latało to by zderzak obijało poza tym bym słyszał. Kiedyś lewą rurą przywaliłem w kamień i na samej górze chociaż na zdjęciu nie widać ma ona zagiętą delikatnie krawędź także próba uderzeniowa też była.

                    Też myślałem na początku żeby wyrzeźbić dodatkowy wieszak na rury (da się zrobić jest nad nimi puste miejsce) ale są one wbrew pozorom bardzo lekkie i tylko tak groźnie to wygląda ale u mnie potrzeby nie ma.

                    Już ponad rok z tym latam i żadnych luzów ani pęknięć na puszce tłumika nie ma, wszystko się trzyma. Rury wychodzące z tłumika mają dość grube ścianki i są pewnie cięższe jak te dołożone z nierdzewki mimo, że dwa razy krótsze. Wieszak spokojnie wytrzyma.

                    Dziwne, że masz rożne średnice rur, może w 1.6 tak jest albo jakieś rzemiosło masz założone, nigdy mi się w oczy nie rzuciło żeby były różne średnice.
                    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Aa ja sobie zrobiłem coś na wzór fabrycznego ale trochę bardziej zauważalny niz fabryczny

                      Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X