Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przewód 12V z silnika do kabiny- pewnie bylo 100 razy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przewód 12V z silnika do kabiny- pewnie bylo 100 razy.

    Witam
    Moją Octavię I FL obecnie użytkuje syn. Jak wiadomo audio dla młodego człowieka to jedna z podstawowych rzeczy w aucie hahaha. Od 2 dni szukamy miejsca jakby tu poprowadzić kabelek zasilający z komory silnika do bagażnika. W samym samochodzie kabinie nie ma problemu, progi i załatwiona sprawa. Jednak przejście do kabiny to już duuuży problem. Tak jak to już gdzieś czytałem, próbowaliśmy zlokalizować wejście kabli nad pedałami. Rozebrałem całe podszybie , zdjąłem skrzynkę filtra powietrza i obudowę aku, odsłoniłem kanał z kablami , wszystko gra. Kanał kończy się w podszybiu i jest taki prostokątny plastik przykręcony w podszybiu gdzie wchodzą grube kable, wszystko w "dławicy" gumowej szczelne. Po bokach w tym plastiku są jakby kapsle ale to chyba tylko takie przetłoczki na następne wiązki. Ale od strony pedałów to masakra, chyba trzeba by wiercić. Jest jakiś biały plastik , gruba warstwa chyba filcu w żywicy i dopiero szary dywanik. Jak tędy przeprowadzić przewód? Wiercić, spore ryzyko przerwania kabli? Drugi sposób to w błotnik a raczej otwór przy połączeniu w grodzi przy kierowcy potem kawałek dalej jest zaślepka w słupku której otwór pewnie łączy się z kanałem kabli z drzwi Tego jeszcze nie sprawdzałem ale zaślepka w słupku jest ciut nad zawiasem. Tędy też można i chyba prościej, w peszlu nie będzie raczej problemu z przecieraniem się. Wiem że ten sposób jest chyba najbardziej druciarski przez to wejście nim w błotnik i wyście przez takie jakby wyciszenie pomiędzy karoserią a błotnikiem, w otwór w słupku. A może jakieś inne pomysły albo poprawicie mój tok myślenia.

  • #2
    Ja mam puszczony pod kierownica z cala wiazka przewodow. Czerwony po lewym progu a chinche i sygnal po prawym . Dziala wszystko i nic nieswiruje

    Komentarz


    • #3
      OK ale jak to zrobiles, tam jest jak zabetonowane

      Komentarz


      • #4
        Przecisniesz go tam gdzie idzie wiazka . Jutro ci cykne fote

        Komentarz


        • #5
          OK dzięki

          Komentarz


          • #6
            Tak wychodzi i wychodzi. Pamietaj o bezpieczniku !
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              OK dzięki

              Komentarz


              • #8
                OK kabel "zrobiony" Dziś rano syn pojechał na szrot, polukał na rozbrojoną budę i popytał "kierownika interesu" . Jest zaślepka z lewej strony nad serwem. Po jej wyjęciu kabelek wszedł bezpośrednio gdzieś w okolicach nad pedałem hamulca. Nie widziałem tego osobiście, sprzęt działa. Nie obyło się bez małych awarii podczas całego montażu. Poległ jeden podnośnik szyby - przycięła się rozpięta wtyczka i linki się poplątały oraz dzisiaj podczas tego przeciągania , wyskoczył z gniazda włącznik stopu. Dzięki za chęć pomocy i zdjęcia. Bedą pomocne innym zainteresowanym. Swoja drogą to musiałeś się ciut przysadzić chyba żeby tamtędy przeciągnąć, u mnie praktycznie zero miejsca na ten kabel

                Komentarz


                • #9
                  Jest ciasno ale do wszystko do zrobienia . Super niech gra głośno

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X