Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Malowanie Grila

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Malowanie Grila

    Witajcie forumkowicze. Takie pytanko do was mam malował albo oklejał ktoś grill od Octavianka 1u? Planuje zmienić jego kolorek z chormu na czarny albo jakiś inny bardziej pasujący do lakieru autka (tzw. butelkowy zielony metalik) Planowałem walnąć grill w czarny mat.
    Ale tutaj główne pytanie malować czy obkleić folią a może plastidip?
    Czytałem, że malowanie zwykłą farba nie daje dobrego efektu bo zaraz pojawiają się odpryski ale czy to prawda ktoś testował jakieś opinie?

  • #2
    Co prawda nie w O1, ale w O3, ale robiłem jedno (plastidip) i drugie (folia), w tej kolejności i... polecam folię.
    Z daleka nie ma różnicy, ale z bliska na plus dla folii. Dodatkowo na plastidip też potrafią się robić dziurki od kamyków itp.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Ja mam gumę w sprayu nałożoną i nie narzekam. I plus jest taki, że jak mi się znudzi to w każdej chwili można to ściągnąć.

      Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
        Ja mam gumę w sprayu nałożoną
        Nie widać jej na fotce w Twoim podpisie

        Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
        plus jest taki, że jak mi się znudzi to w każdej chwili można to ściągnąć.
        Zdejmowałem gumę z felg i uwierz mi, że nie była to chwila, a masakra
        Może to i schodził ładnie, jak się to ściąga niedługo po nałożeniu, ale na pewno nie po 3 latach.
        Zdecydowanie łatwiej ściąga się folię, tylko trzeba ją podgrzać, to też przerabiałem z 5-cio letnią folią
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          ja mam folię i polecam.
          zabezpiecza grill to raz a dwa jakby przyszedł jakiś dziwny pomysł to folię zerwać to moment.
          20181126_082432.jpg
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
            Nie widać jej na fotce w Twoim podpisie
            Nie mam czasu zaktualizować stopki

            Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
            Zdejmowałem gumę z felg i uwierz mi, że nie była to chwila, a masakra
            Może to i schodził ładnie, jak się to ściąga niedługo po nałożeniu, ale na pewno nie po 3 latach.
            Zdecydowanie łatwiej ściąga się folię, tylko trzeba ją podgrzać, to też przerabiałem z 5-cio letnią folią
            Myślę, że podgrzanie gumy też ułatwi temat pozbycia się starej warstwy. Będę chciał zmienić na wiosnę mat na połysk to się okaże jak jest w rzeczywistości

            A jak już przy temacie folii jesteśmy to co konkretnie możecie polecić? Kupiłem jakąś w celu oklejenia 3 stopu ale za cholerę nie mogłem z nią dojść do porozumienia i za każdym razie pozostawały pęcherze powietrza.

            Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
              Myślę, że podgrzanie gumy też ułatwi temat pozbycia się starej warstwy.
              Może i tak, ale w moim przypadku z felgami nic to nie dało, tylko mechaniczne ścieranie z pomocą rozpuszczalników.

              Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
              A jak już przy temacie folii jesteśmy to co konkretnie możecie polecić? Kupiłem jakąś w celu oklejenia 3 stopu ale za cholerę nie mogłem z nią dojść do porozumienia i za każdym razie pozostawały pęcherze powietrza.
              Na pewno nie najtańsza a aledrogo
              Folię dla ułatwienia kładzie się na powierzchnię spryskaną np. wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, wtedy łatwo da się usuwać pęcherze powietrza spod niej.

              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                Folię dla ułatwienia kładzie się na powierzchnię spryskaną np. wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, wtedy łatwo da się usuwać pęcherze powietrza spod niej.
                Tak właśnie robiłem. Trzeba w takim razie poszukać lepszej folii.

                Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

                Komentarz


                • #9
                  Dobra chłopaki to nawet w plastidipa nie inwestuje. Trzeba poszukać jakiejś folii. Jakie firmy polecacie?

                  Komentarz


                  • #10
                    Butelkowy zielony i grill w wysokim czarnym połysku do tego znaczek nowego typu i przyciemnione lampy
                    Załączone pliki

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X