Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia FL a RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia FL a RS

    Witajcie.
    Od dawna tu jestem ale czytam tylko i oglądam a teraz chciałem zapytać. Czy ktoś z Was się orientuje czy listwy plastikowe ze zderzaka zwykłej Octavii pasują do zderzaka z RS? Szukam już drugi dzień informacji tutaj na forum ale nie mogę za bardzo nic znaleźć, może mi jakoś pomożecie.
    Miałem stłuczkę niestety i jestem na etapie szukania części, a że miałem już wcześniej pomysł założenia zderzaka z RS to może teraz tak zrobię. Koszt zderzaka z RS bez malowania może wyjść tylko trochę więcej niż zwykły zderzak (zamiennik) + malowanie. Ze zderzakiem z RS wygląda dla mnie lepiej więc może byłoby warto.
    Maski raczej są identyczne. Jedynie różnica jest pewnie między wersją przed i po fl. Czy ktoś mógłby potwierdzić? Byłbym wdzięczny.
    Ogólnie słyszałem, że nie warto zamienników szczególnie blacharskich, ale czy faktycznie jest z tym tak źle?
    Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez Guncar; 46069.

  • #2
    powinny pasowac....

    Komentarz


    • #3
      Tylko znajdz zderzak z RS'a bez malowania. Zderzak z rs'a ok. 800zl na allegro kompletny z kratkami, zwykly zderzak oryginalny max 200zl.

      Komentarz


      • #4
        Tylko nie kupuj najtańszych zamienników !! Kiedyś Audi trafiłem sarnę, kupiłem najtańszy zderzak zamiennik surówka - masakra, "za długi" wyparło go pod lampą, nad tablicą rejestracyjną pofalowało go, nie dopasowany do kształtu błotnika, wyglądało tak jakbym sam ten zderzak nad ogniem profilował.... Nie twierdzę, że wszystkie zamienniki są beeeee ale lepiej ori używkę niż nowy-tani a później oglądać to każdego dnia i tak co dziennie sama twarz się wykrzywia od każdego spojrzenia :/

        Komentarz


        • #5
          Tak słyszałem, że takie zamienniki to lipa straszna i że potrafią gnić po roku. Ciągle szukam bo jak były czarne to szybko poszły. Pewnie skończy się na używkach do malowania. Lakiernik też powiedział że albo trzeba dobrze pomalować zamiennik albo malować używany. Zderzak właśnie zależy jaka cena i za ile malowanie to pomyślałem że może trochę dołożyć i byłby RS no ale trochę. Zobaczy się.
          Najbardziej mnie jeszcze ciekawi czy plastiki pasują. I w sumie czy maska z przed lifta jest identyczna a dokładnie pozycja grilla. Patrząc po zdjęciach nie jest. A jak na złość na ulicy nic nie spotkałem

          Komentarz


          • #6
            Ale jakie plastiki?

            Komentarz


            • #7
              Dolne kratki i listwa która przykrywa śruby mocujące.
              Teraz jeszcze mi zostało dowiedzieć się jak się zdejmuje taki zderzak, bo znalazłem części ale muszę sam odkręcić

              Komentarz


              • #8
                Jedyny co jest wymienne w zderzaku to listwa ozdobna/ochronna jest identyczna reszta jest zupełnie inna oczywiście mówimy o fl bo jeżeli chcesz przerobić przedlifta na RS'a to trzeba się pochylić nad klapa z atrapa oraz reflektorami bo są zupełnie inne. W takim wypadku nic nie będzie Ci pasowało.

                Komentarz


                • #9
                  Ok dzięki za informacje.
                  Ostatecznie kupiłem zwykły a może coś innego wymyślę na zrobienie go drapieżniejszym hehe.
                  Za to dziś zrobiłem inną głupotę ale o tym napiszę w innym dziale. Na szybko to muszę się włamać do auta...

                  Komentarz


                  • #10
                    Żeby ściągnąć zderzak wystarczy że ściągniesz wszystkie listewki i kratki - tam są śruby znaleźć łatwo.
                    Co do spasowania części - maska jest taka sama w RS jak i w FL jak i w przed FL,
                    sam grill/atrapa na masce jest inna. Jeśli miałeś FL to zderzak od RS powininen podejść bez problemu. O1 różni się tylko w przedlifcie, a wtedy nie było wersji RS.
                    Skoda RS została wprowadzona przy okazji zrobienia FaceLiftingu. Tak więc nie powinieneś mieć problemu - chyba że masz przed lift - to wtedy dochodzi Ci jeszcze w teorii pas przedni + belka zderzaka.

                    W dziale how to masz mój poradnik jak robiłem Z PRZED FL wersję PO FL - tam ze zdjęciami itd masz jakie są różnice.
                    http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                    https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X