Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[1.9 TDI AXR] Usuniecie programowe EGR.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [1.9 TDI AXR] Usuniecie programowe EGR.

    Czolem !

    Skoda Octavia I 2009 1.9 TDI AXR, przebieg 230 000 km

    Niedawno po czyszczeniu EGR i kolektora dolotowego postanowilem odlaczyć przewod podcisnienia sterujacy EGR aby nie bylo powtorki problemow.

    Wyskoczyl check engine z kodem P3150 35-10 - zakres regulacji EGR przekroczony. Podejrzewam, ze rozwiazaniem jest usuniecie programowe EGR z ECU. Jako, ze robie to pierwszy raz:

    1. Jaka jest cena tej uslugi zakladajac, ze chce tylko usunac EGR z ECU ? ( nie interesuje mnie "chip tuning" )
    2. Ile czasu powinno to trwac ?
    3. Czy operacja jest odwracalna ? Czy mozna powrocic do ustawien fabrycznych ?
    4. Jaka cena jest ok ?
    5. Polecacie kogos z okolic Warszawy ?

    dzieki za odpowiedzi

  • #2
    1) O ceny podpytaj lokalnych tunerów. Możliwe, że przy okazji Chipa ktoś by Ci to zrobił za darmoszkę, lub za małą kwotę.
    2) Chwila moment, do pół godziny.
    3) Tak, poproś o zapisanie fabrycznego programu do pliku, czy nawet jego wysłanie.
    4) Ja chyba płaciłem 300zł, ale tylko to robiłem, bez chipa.
    5) R-Performance, KreatorMocy itd. itd.

    Komentarz


    • #3
      Hmm. W Twoim przypadku (jak już chcesz wszystko zostawić Ori) trzeba było wstawić tylko blaszkę w przewodzie od wydechu do EGR i w tedy On (ten EGR ) by sobie pracował, tylko by te spaliny wściekłe przez niego nie leciały.

      Ps. Koszt blaszek to ze 20 zł (+-6)
      Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

      Komentarz


      • #4
        Czolem !

        blaszki wstawie lada moment - obawiam, sie ze jednak to nie zalatwi problemu Check Engine.

        Czytalem, ze w AXR ECU kontroluje prace EGR poprzez pomiar zmiany przeplywu powietrza w dolocie wiec czy EGR nie chodzi bo jest odlaczony przewod sterujacy lub zatkany jest dolot spalin efekt bedzie taki sam -> Check Engine


        Komentarz


        • #5
          U lala... To nie pomogę. Zostaje tylko programowe wycięcie...
          Ja się zatrzymałem (póki co) na pompie jeszcze. xD Więc wystarczyło posuwać wężyki, zaworki, inne zbędne (moim zdaniem) graty, a na koniec wymienić przewody, które zostały na nowe i wszystko w temacie. Został tylko n75...
          Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

          Komentarz


          • #6
            Czesc !

            jestem po usunieciu EGR w Kreatorze Mocy w Waw - cena 200 brutto. Calosc zajela 1.5h. Od tego czasu zrobilem okolo 4 tys km - auto chodzi normalnie i bez bledow.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X