Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] czujnik cofania czyli mała rzeźba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] czujnik cofania czyli mała rzeźba

    Dokładnie. Powoli władają tutaj sprzedawcy.
    Nie zgadzam się że 5W-40 to jakiś tam kleik i tyle... A jeżdżenie latem na 0W-30 uważam za błąd. To na pewno nie jest dobre dla silnika. Zimą ok, ale nie każdy zmienia olej na wiosnę i na jesień...
    Wszyscy piszecie, ale nie ma żadnych "papierowych" dowodów na te pisaniny. Spalanie porównywać zaraz po zalaniu to też śmiech. Jak już porównywać to swoje, dokładne wyliczenia i do tego samego okresu roku i w tym samym przedziale kilometrów. A nie porównywanie po 1 czy 2 bakach. Ja mogę bez zmiany oleju jeździć ze spalaniem o litr mniejszym. Kwestia chciejstwa + warunków.
    Zapraszam - https://www.facebook.com/luke.automotive

  • #2
    [O1] czujnik cofania czyli mała rzeźba

    Siemka,panowie zakupiłem oryginalny zderzak tył z octavi tour 2005 do mojej octy 2004.Zderzak TURA fabrycznie wyposażony w parktronic.Teoretycznie mam wszystko centralkę,czujniki w zderzaku,głośniczek,wiązkę przewodów od czujników do centralki,centralkę 6Y6919283A,do centralki są dwa wejścia:jedno 12 pinowe od czujników i drugie 16 pinowe i tu pojawia się problem nie mam tej wtyczki :evil: .Sprawdzałem w aucie czy morze jest tam przygotowana wiązka gdyby auto trzeba było doposażyć(he,he,he marzenia).Ma ktoś opis elektryczny takiej kostki?
    MOCY PRZYBYWAJ

    Komentarz


    • #3
      witam

      podaja adres na jaki mam wysłac schemat instalacji parktronika

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez rrobert
        podaja adres na jaki mam wysłac schemat instalacji parktronika
        poszło pw-dzięki
        MOCY PRZYBYWAJ

        Komentarz


        • #5
          O1 Którędy kabelek do kabiny

          Mam pytanko. Spróbuję podłączyć Parktronic z przodu samochodu ( w kratkach nawiewu .
          Może wiecie któredy w O1 najlepiej przeprowadzić przewód do kabiny. Tam chcę umieścić włącznik. Może jakieś pomysły.
          Jak zrobię przedstawię.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
            witam

            podaja adres na jaki mam wysłac schemat instalacji parktronika
            cześć możesz mi również wysłać ten schemat Link

            Komentarz


            • #7
              przygotuje i wyślę dzisiaj

              Komentarz


              • #8
                Witam

                Tak jak w temacie kupiłem zderzak z oryginalnymi czujnikami, kablami i sterownikiem.
                Udało mi się uruchomić czujniki ale bez możliwości diagnostyki przez ODB2.
                Bazowałem na niewyraźnym opisie rosyjskich schematów ale się udało. Poniżej podaję opis pinów w 16 pinowej wtyczce sterownika czujników (nr 6Y6 919 283 A) potrzebnych do uruchomienia tak jak ja to zrobiłem.
                1 – plus po kluczyku
                2 – głośniczek (styk głośniczka 2)
                6 – światło cofania
                8 – masa
                9 – plus po kluczyku
                10 – głośniczek (styk głośniczka 1)


                Poniżej piny, których nie wykorzystałem (5 i 12 nie jestem pewien do czego są):

                5 – ??? (prawdopodobnie sygnał z haka o podłączeniu przyczepy)
                12 – ??? (prawdopodobnie styk w złączu diagnostycznym ODB2)
                16 – masa

                Prosił bym o podpowiedź co/gdzie jeszcze musiał bym podłączyć abym mógł uruchomić diagnostykę przez ODB2.

                P.S.
                Aby znaleźć schematy po rosyjsku wystarczy poszukać rosyjskiej strony pod hasłem „octavia-electrical-wiring-diagrams” nr schematu 38/2 i 38/3

                rrobert - poszła moja prośba na priv.

                Pozdrawiam

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X