Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przyciemnianie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przyciemnianie szyb

    Ja polecam do tego normalny Silikon najlepiej przeźroczysty lub czrny zawsze możemy oderwać choć nie tak łatwo i umyć lakier wrazie jakby zaistniała taka potrzeba.

  • #2
    Przyciemnianie szyb

    Witam.
    Na początku powiem, iż przejrzałem w archiwum inne posty o przyciemnianiu oraz przejrzalem zdjęcia Waszych samochodów z takimi szybkami. Nigdzie nie znalazłem jednak tematu o % zaciemnieniu. Otóż w sierpniu mam zamiar przyciemnić folią szybki. Oczywiście tył pasażerów, powierzchnia "załadowcza" no i tylna szyba. Zastanawiam się właśnie jakie % przyciemnienie wybrać no i jaki kolor. Mam srebrną skodę, a w grę wchodzi kolor szary lub czarny folii. Jednak ciągle zastanawiam się właśnie nad %. Czy pasażerów sciemnić słabiej niż tył? Może całośc w tej samej strukturze. Wstępnie zastanawiam się nad max 35% i do tego szary. Jakie są Wasze sugestie. Dodam, iż wcześniej w moim Civic'u 5D miałem ściemniony tył na 50% (folia czarna). Było troszkę za ciemno, ale samochód był koloru - bardzo ciemny granat. Teraz jest srebrny i stąd te moje przemyślenia.
    Proszę w Wasze sugestie.

    Pozdrawiam
    reyou

    Komentarz


    • #3
      Re: Przyciemnianie szyb

      Bardzo ważne pytanie - chcesz wyglądać jak dresiarz w wyszpachlowanym BMW zrób ponad 50% - IMHO szkoda zachodu, bo stracisz na widoczności, a przy kontroli możesz stracić dowód jeśli folia nie przepuści minimum 30% światła.

      Osobiście gdybym zdecydował się na wyciemnianie wybrałbym lekkie przyciemnienie w celu ochorny przed słoneczkiem i wścipskimi gapowiczami w tylnej cześci auta. Max 20-30% folia.
      Z atestem koniecznie, nic więcej. Do srebrnego coś wpadającego w czerń pomiędzy brązikiem a czymś ciemniejszym. Podjedź do profesjonalisty i przyłóż kilka próbek.
      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
      Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
      Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

      Komentarz


      • #4
        Przepisy interesuje tylko szyba czolowo oraz przednie boczne, reszta moze byc nawet zaspawana i nikt nic nie powie, pod warunkiem, ze nie sa to folie lustra weneckie.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za sugestie. Po pierwsze głównie zależy mi na stonowaniu efektu (srebrny kolor samochodu - żeby kontrast nie był zbyt duży). Wiadomo, że efekt nasłonecznienia przy braku klimy to ważny element, na pewno polepszy komfort jazdy.

          Stąd moje pierwsze przemyślenia kierują się ku max 30-35%. Oczywiście wsystko zgodnie z przepisami - czyli czołowej oraz bocznych z przodu wogóle nie chcę przyciemnić + certyfikaty na całość. Zastanawiam się nad stonowaniem tyłu i szyb z "bagażówki".
          Ogólnie samochodem będzie jeździła moja żonka z maluchami z tyłu, także temat "dresiarski", między innymi z tego powodu, ODPADA.

          Pozdrawiam

          reyou

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez reyou
            Stąd moje pierwsze przemyślenia kierują się ku max 30-35%
            bardzo słuszne podejście - ja mam 30% i jest bardzo dobrze, żadnych problemów z policją czy rejestracją.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez reyou
              Stąd moje pierwsze przemyślenia kierują się ku max 30-35%. Oczywiście wsystko zgodnie z przepisami - czyli czołowej oraz bocznych z przodu wogóle nie chcę przyciemnić + certyfikaty na całość. Zastanawiam się nad stonowaniem tyłu i szyb z "bagażówki".
              Ogólnie samochodem będzie jeździła moja żonka z maluchami z tyłu, także temat "dresiarski", między innymi z tego powodu, ODPADA.
              reyou
              Bardzo dobry plan - leciutko stonować. Tył bagażówki jestem ZA.
              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
              Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
              Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

              Komentarz


              • #8
                Ja mam taki pomysl, zeby tylne szyby boczne w bagazniku zrobic dosc ciemne, jasniej zrobic drzwi tylne oraz tylna szybe bagaznika i najjasniej przednie drzwi. Co do % najlepiej jak sam bedziesz widzial jak dana folia wyglada na aucie
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  najjasniej przednie drzwi.
                  nie można :|
                  Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                  Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                  BMW serii 3... Radość z jazdy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tymon
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    najjasniej przednie drzwi.
                    nie można :|
                    Hello

                    Jesli w tym AGR szyby sa fabrycznie nie przyciemnianie to mozna - na tyle, by sie zmiescic w 70% przepuszczalnosci.

                    Co do wyboru zakladu to jesli nie ma niczego polecanego w okolicy, radze zajrzec na strone Instytutu Szkla i Ceramiki w Krakowie - maja tam liste firm majacych certyfikaty.

                    Pozdrawiam
                    Zibi

                    Komentarz


                    • #11
                      Zibi, ja miałęm autko gdzie nie były fabrycznie przyciemniane i po założeniu najjaśniejszej folii, nie było mowy żebym się zmieścił.
                      Miałem po dowodziku
                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                      Komentarz


                      • #12
                        a moze sproboj chromoluxem - foliateca?
                        nasza droga: www.wpzs.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Mi do czarnego jakas czarne sie nie widza moze chcesz sie wymienic na szyby.
                          Ja mam zciemnione przod 50 najslabiej tyl 35 i z tylu 20.
                          Albo pomysl nad folia ,ktora daje taki efekt jak w Phantonie
                          nowy cSIMC od Aliego
                          seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                          Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                          półosie seryjne przebieg 273 tyś

                          Komentarz


                          • #14
                            przod boczne - 10%
                            tyl boczne - 30%
                            tyl - 50%

                            folia grafit, firmy nie pamietam, robione u specjalisty. Fotki sa na forum w dziale "Nasze Autka"

                            Komentarz


                            • #15
                              WItam

                              Ja niedawno ściemniałem u siebie..mam czarna folie jednakowa na całym aucie..Przepuszczalnosci dokladnie nie znam, ale jest troche ponad norme jaka mozna miec w przednich bocznych..Mam folie sun grand czarna 2 stopień przyciemnienia..Oczywiscie tył wydaje sie ciemniejszy bo jednak swiatło mniej wpada przez tylna klape,,
                              Kosztowało mnie to 310 zł za Octavke czyli 5 szyb+ trojkaty..Mam atest na te folie i na montaż..Cena jest bardzo ok i chyba nawet warto skads indziej podjechac do Łodzi i to robic, tym bardziej ze moge uzyczyc karty rabatowej na 5%..
                              Wstawie niebawem fotke jak autko wyglada z zewnnatrz i wewnatrz to sobie ocenisz..

                              Pozdrawiam
                              --------------

                              Komentarz


                              • #16
                                tu trochę lektury legislacyjno - praktycznej (kolega ze Szczecina jest policmajstrem):
                                "W ostatnim okresie coraz częściej zgłaszają się do Policji osoby, którym gwarantowano przy zakładaniu folii na szyby, że mają one wymagany atest i nie będzie problemu przy przeglądzie rejestracyjnym pojazdu. Rzeczywistość jest jednak inna. Diagnosta nie dopuści do ruchu pojazdu, który ma oklejone przednie szyby.

                                Zanim zdecydujemy się okleić szyby folią należy zapoznać się z przepisami oraz zastanowić się nad celowością tego przedsięwzięcia. Należy pamiętać, że każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie widoczności co sprzyja powstaniu realnego zagrożenia w ruchu drogowym. W Szczecinie około 50% wypadków drogowych to potrącenie pieszego. W znacznej większości wypadki te zdarzają się przy zmniejszonej przejrzystości powietrza ( opady atmosferyczne, mgła, zamglenia czy pora wieczorowo nocna). Dlatego ze względów bezpieczeństwa ruchu drogowego bardzo ważna jest widoczność z miejsca kierowcy.

                                Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

                                - data instalacji,
                                - nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,
                                - marka pojazdu,
                                - nr nadwozia/rejestracji pojazdu,
                                - typ folii,
                                - nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),
                                - pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.

                                Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)

                                Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

                                Podstawy prawne:
                                Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)
                                Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46
                                Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.


                                Ja mam u siebie zrobione tak jak herman, czyli 2 stopień SunGard, tyle ża mam czerwone kombi (no i jest to Fabia ;-) ).

                                A tak ma zrobione kolega folią chromowaną: ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                Co prawda auto ciemne, ale na srebrym aucie takie przyciemnienie byłoby w ogóle średnio widoczne, zatem jeśli zależy Ci na małym kontraście, to IMO dobry pomysł. Ja widziałem kiedyś srebrną fabkę zrobioną na dość ciemno (czarna folia) i mnie się to podobało, właśnie na zasadzie kontrastu. Tyle że miał pociągnięte wszystkie boczne i w którymś momencie pozbył się dowodu ;-) .
                                życie zaczyna się powyżej 4000 rpm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                  A tak ma zrobione kolega folią chromowaną: Link
                                  tyle tylko ze ten kolega to 70% to na pewno z przodu nie ma
                                  ale generalnie tego rodzaju folia wyglada bardzo dobrze w czarnym aucie. cykne fotki w hondzie szwagra to zobaczycie co i jak.
                                  nasza droga: www.wpzs.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dwa zdania odnośnie przyciemniania szyb. Mam w swojej zrobione wszystkie, poza czołową.
                                    Autko ma 2 lata, przejechane 220 tyś po Polsce, i nigdy nikt się nie czepiał.(kontroli miałem ze 20 przez ten cały czas.)

                                    Octa combi, wszystkie szyby poza przednimi bocznymi są przyciemnione "lekko"(nie wiem ile procent), a przednie boczne są przyciemnione "bardzo lekko", co i tak daje taki efekt, ze tył wygląda na przyciemniony, a przód "prawie" oryginał.

                                    Na żadnej z szyb nie mam żadnej naklejki, w stylu atest itp.

                                    Więc moja rada jest taka, żeby cały tył zrobić 35-40%, a przednie boczne 20%, i nie naklejać żadnych naklejek z atestami pod folie.

                                    Myślę ze to nie jest żaden sposób, ale moze mój przykład komuś się przyda.

                                    Pozdro

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Powodzonka życzę jak ktoś będzie miał wypadek, gdzie szyby przednie boczne są przyciemniane.
                                      :roll:
                                      Ludzie, troszkę rozsądku...

                                      [ Dodano: Pią 14 Lip, 06 09:00 ]
                                      Oczywiście pod warunkiem, że mówimy o folii
                                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tymon, bys stanal kolo mojej to bys nawet nie wiedzial ze przod jest przyciemniony. Ja mam doslownie "liźniete"....

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lec, spoko, aja też miałem liźnięte.
                                          Ale nie ma to znaczenia przy wypadku...
                                          Tyle z mojej strony.
                                          Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                          Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                          BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ER-ES
                                            przejechane 220 tyś po Polsce, i nigdy nikt się nie czepiał
                                            do czasu - niestety - moze uda ci sie przelatac kolejne 200kkm, ale problem moze byc wlasnie np przy wypadku i sporze kto jest winny - a winny jest ten kto ma niesprawne auto - a z punktu widzenia prawa twoje takie wlasnie jest. Kolejny problem to ubezpieczalnia ktora dotad bedzie szukac winy kierujacego - az ja znajdzie - W Warszawie cwani policjanci stoja w godzinach szczytu na prawie kazdym rondzie i zapraszaja do siebie uzytkownikow roznych stjuningowanych bolidow - pare razy juz widzialem jak chlopaki targali folie z szyb w centrum miasta. Jeszcze troche aut z cb na drodze i przestana miec pacjentow przekraczajacych predkosc wiec zacznie sie sprawdzanie szyb, kol wystajacych poza obrys itd itd.
                                            Druga strona to to ze mi tez sie podobaja takie szyby
                                            nasza droga: www.wpzs.pl

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Tymon
                                              Powodzonka życzę jak ktoś będzie miał wypadek, gdzie szyby przednie boczne są przyciemniane.

                                              Ludzie, troszkę rozsądku...
                                              Zgadzam się w 100% - podczas wypadku i nie tylko, moze być lipa z policją i ubezpieczycielem.
                                              Ale jeśli ktoś decyduje się na oklejenie przednich bocznych, to musi się nad tym bardzo mocno zastanowić.

                                              I cieszę się bardzo ze są krytyczne opinie - pamiętajmy, że wygląd nie jest najważniejszy !!!

                                              Pozdrowienia

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Tymon
                                                Ale nie ma to znaczenia przy wypadku...
                                                no to się zgodza. Chodzi o to, że zmieniło się właściwości techniczne szyby. Summa summarum jest tu też kwestia bezpieczeństwa - szyba z folią nie "rozpryśnie" się przy zderzeniu. Pomoc też będzie trochę utrudniona jeśli nie będzie można otworzyć drzwi. Za to z jeszcze innej strony - złodziejowi trudniej będzie wybić szybę żeby "na szybko" coś zakosić z auta. No i bądź tu mądry ;-) .
                                                No a poza tym same walory użytkowe - słońce tak nie pali przez przyciemnioną (nawet lekutko) szybę, bo folia zatrzymuje promienie UV...

                                                u mnie wygląda to tak:
                                                ]"]Link
                                                ]"]Link
                                                życie zaczyna się powyżej 4000 rpm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u CIebie widac ze przod jest ciemny, u mnie widac wyrazna gradacje:



                                                  na dobra sprawe prawie nie widac ze przod jest ruszony. I jest to zrobione tak slabo ze niech sobie mierza przepuszczalnosc swietlną...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X