Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] ramie wycieraczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] ramie wycieraczki

    a Mucha i Walz i tak zrobią swoje... Szastanie premiami na prawo i lewo tylko za co?
    Zapraszam - https://www.facebook.com/luke.automotive

  • #2
    [O1] ramie wycieraczki

    Witam,mam podejrzenia że moje ramiona wycieraczek już dokonały swojego żywota i najwyższa pora je zmienić,koszt w aso to 130 zł sztuka-minus rabat.Czy ktoś wymieniał już ramię wycieraczki bo sprężyny osobno nie ma do kupienia,na allegro są zamienniki o połowę tańsze.Wycieraczki pozostawiają smugę podczas deszczu,szybę mam nową i też to samo,wycieraczki mają z 3 miesiące VALEO.
    MOCY PRZYBYWAJ

    Komentarz


    • #3
      Proponuję zakupić ramiona wycieraczek z Golfa IV po 2002 roku.Na oko takie same jak do O2,ale wymiar mają do O1.Do tego na stronę kierowcy pióro do O2,na stronę pasażera pióro z Golfa IV.Początkowo trchę kosztuje,ale potem wymieniasz tylko gumki po 26 zł.w ASO VW.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez JanuszSz
        Proponuję zakupić ramiona wycieraczek z Golfa IV po 2002 roku
        masz coś takiego u siebie?
        MOCY PRZYBYWAJ

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez owen
          masz coś takiego u siebie?
          Mam,od dwóch lat i sprawdza się znakomicie.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            albo z golfa V wstaw, też się sprawdza :wink:
            Fabryka Barw :]

            Czarna O1 rs-line tdi
            Srebrna O2 Scout

            DACAR.team

            Komentarz


            • #7
              owen, dokładnie tak jak napisał Arti_r1, jak dobrze poszukasz to kupisz ramiona z Golfa V i pasują idealnie, wejdź sobie w mój temat masz opisane efekty po wymianie :wink:

              PS. ja zakupiłam ramiona razem z wycieraczkami z golfa V za około 50 zł i chodzą do dziś bez zarzutów, a wymienisz sobie je sam :wink:
              :twisted: mała czarna :twisted:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Piratka
                jak dobrze poszukasz to kupisz ramiona z Golfa V i pasują idealnie, wejdź sobie w mój temat masz opisane efekty po wymianie
                Zamieszczone przez JanuszSz
                Proponuję zakupić ramiona wycieraczek z Golfa IV po 2002 roku
                dlaczego po 2002
                Zamieszczone przez JanuszSz
                ale wymiar mają do O1.Do tego na stronę kierowcy pióro do O2
                jaka jest różnica?czy tylko długości?
                Zamieszczone przez JanuszSz
                na stronę pasażera pióro z Golfa IV.
                nie lepiej całość z golfa IV-tak pytam,bo przyznasz że to trochę dziwne :wink:

                [ Dodano: Sro 13 Lip, 11 20:04 ]
                Zamieszczone przez Piratka
                jak dobrze poszukasz to kupisz ramiona z Golfa V i pasują idealnie, wejdź sobie w mój temat masz opisane efekty po wymianie
                znalazłem przeczytałem zorientuje się w kosztach bo chciałbym nowy komplet
                MOCY PRZYBYWAJ

                Komentarz


                • #9
                  owen, ale nowy niczym się nie różni od używek
                  tu masz np ramiona razem z piórami
                  Link

                  możesz mi wierzyć że będę zbierać o 1000 kroć lepiej :szeroki_usmiech i co najważniejsze przylegają do szyby w każdych warunkach, oryginalne octy przy 130 czasami miały zawahania i mi zostawiały na środku szyby niezebrane ślady, przy tych problemu nie ma.

                  swoją drogo z OCP chyba już 4 osoby je mają i żaden z userów po zmianie nie ma zamiaru wracać do oryginału z octavii :wink:
                  :twisted: mała czarna :twisted:

                  Komentarz


                  • #10
                    popieram koleżankę, też mam zestaw z GV i pióra champion z kauflandu. efekt wizualny jest extra, z obu stron szyby . owen, szkoda, że nie byłeś z nami na "najtpałer", to byś zobaczył ten mod na żywo.
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez owen
                      jaka jest różnica?czy tylko długości?
                      Zamieszczone przez owen
                      nie lepiej całość z golfa IV-tak pytam,bo przyznasz że to trochę dziwne
                      Można całość z GIV,ale pióro kierowcy z O2 jest nieco dłuższe od GIV,ale do O1 pasuje ,natomiast pióro pasażera z O2 jest zbyt dlugie do O1.

                      Zamieszczone przez owen
                      dlaczego po 2002
                      Bo przed 2002 GIV miał takie same ramiona wycieraczek jak O1,a po 2002 dostał płaskie jak do O2 :idea:
                      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                      Komentarz


                      • #12
                        JanuszSz, powiedz mi po co ma kombinować i wymieniać ramiona z G IV i wycieraczki z O2, skoro z G V kupuje w zestawie zakłada i pasują lepiej jak oryginalne :?: :!: bez kombinowania,



                        druga sprawa to czy ramiona z G IV są w pełni przystosowane do płaskich wycieraczek ? bo wydaje mi się że są takie same jak oryginał z O1 :wink: .

                        oczywiście kolega owen, zrobi jak uważa,



                        PS. tu był jeszcze temat z ramionami wycieraczek

                        Forum - Octavia Club Polska

                        MikeWRC ostatnio u siebie też je zakładał :wink:
                        :twisted: mała czarna :twisted:

                        Komentarz


                        • #13
                          [youtube][/youtube]
                          Zamieszczone przez Piratka
                          JanuszSz, powiedz mi po co ma kombinować i wymieniać ramiona z G IV i wycieraczki z O2, skoro z G V kupuje w zestawie zakłada i pasują lepiej jak oryginalne bez kombinowania,
                          Zamieszczone przez Piratka
                          Czytaj ze zrozumieniem.Napisałem,że można założyć komplet z GIV po 2002 (pióra i ramiona),
                          lub na stronę kierowcy dać pióro z O2,bo jest nieco dluższe i wyciera szybę do dachu.
                          druga sprawa to czy ramiona z G IV są w pełni przystosowane do płaskich wycieraczek ?
                          Mogę Cię zapewnić,że są.
                          Zamieszczone przez Piratka
                          bo wydaje mi się że są takie same jak oryginał z O1
                          Znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem.Kilka razy podkreślałem,że GIV po 2002 roku.

                          Na zdjęciu widzę wersję angielską O1 z dwoma piórami 480 mm.

                          Mam doświadczenie na własnym aucie i przekazuję je koledze,który o to pyta.Ponadto myśle,że ramiona i pióra z GV nie podejdą do O1,tak jak do O1 nie podejdą z O2.
                          Może co niektórzy nazywają GV lifting GIV z 2002 roku.
                          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                          Komentarz


                          • #14
                            JanuszSz, przepraszam jesteś starszy i mądrzejszy :wink:
                            Zamieszczone przez JanuszSz
                            Mam doświadczenie na własnym aucie i przekazuję je koledze,który o to pyta
                            sugerujesz że ja polecam mu coś czego sama nie założyłam :?: czy jak :?:

                            Zamieszczone przez JanuszSz
                            Ponadto myślę,że ramiona i pióra z GV nie podejdą do O1
                            Widzę że i u Ciebie kłania się problem z czytaniem ze zrozumieniem, przeczytaj temat od nowa i wyłap gdzie nie doczytałeś :P :twisted:

                            Starczy tego offtopu, niech kolega zrobi jak uważa :wink: pozdrawiam :wink:
                            :twisted: mała czarna :twisted:

                            Komentarz


                            • #15
                              Nie jest wykluczone,że piszemy o tych samych częściach
                              Proponuję na przyszłość operować numerami katalogowymi z ETKI i wszystkie niejasności się wyprostują.
                              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                              Komentarz


                              • #16
                                101 955 409


                                np tu

                                Link

                                Golf 5 wyszedł po 2003 roku więc jest wysoce prawdopodobne że końcówka Golfa IV po 2002 już takie miała :wink:
                                :twisted: mała czarna :twisted:

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Piratka
                                  101 955 409
                                  Co to? Numer telefonu? :lol:
                                  Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    JanuszSz, taki nr. podany był w jednym z ogłoszeń na allegro :P więc nie do mnie te pretensje
                                    :twisted: mała czarna :twisted:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez JanuszSz
                                      Bo przed 2002 GIV miał takie same ramiona wycieraczek jak O1,a po 2002 dostał płaskie jak do O2
                                      rozumiem że jakbym pytał w ASO VW to podać najlepiej rocznik 2003
                                      MOCY PRZYBYWAJ

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Piratka
                                        JanuszSz, taki nr. podany był w jednym z ogłoszeń na allegro :P więc nie do mnie te pretensje
                                        OCP to forum w dużej części techniczne,wątek jak najbardziej techniczny,więc informacje podawane na nim powinny być w miarę Link podałaś ten numer wytłuszczonym drukiem,więc Ciebie pytam co to jest.Bo numer katalogowy z ETKI jakiegokolwiek auta z grupy VW to nie jest.Co piszą sprzedawcy na alledrogo mnie nie interesuje,ale informacje podane na tym forum powinny podlegać weryfikacji przed zamieszczeniem.
                                        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Tony065
                                          owen, szkoda, że nie byłeś z nami na "najtpałer", to byś zobaczył ten mod na żywo.
                                          byłem na chwileczkę z kolegą zobaczyłem ile ludu i tak ogółem kaszana więc do domu Zakupiłem takie ramiona z GOLFA V
                                          Link
                                          mam nadzieję że te będą dobre,teraz jakie pióra mają być?W etce wychodzi że od samego początku były dwie opcje do Linkąwszy od 1998.Załączam zdjęcie z etki.Ja zakupiłem z GOLFA V-2003/2005 i mam nadzieję że będą ok.
                                          Załączone pliki
                                          MOCY PRZYBYWAJ

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez JanuszSz
                                            Zamieszczone przez Piratka
                                            JanuszSz, taki nr. podany był w jednym z ogłoszeń na allegro :P więc nie do mnie te pretensje
                                            OCP to forum w dużej części techniczne,wątek jak najbardziej techniczny,więc informacje podawane na nim powinny być w miarę Link podałaś ten numer wytłuszczonym drukiem,więc Ciebie pytam co to jest.Bo numer katalogowy z ETKI jakiegokolwiek auta z grupy VW to nie jest.Co piszą sprzedawcy na alledrogo mnie nie interesuje,ale informacje podane na tym forum powinny podlegać weryfikacji przed zamieszczeniem.

                                            Dobrze że niektórych rzeczy nie wypada pisać na forach :wink:
                                            Jak już wcześniej wspomniałam, w mojej O1 wymienione są na te z Golfa V i z tego co wiem nie tylko w moim przypadku działają i pasują bez zastrzeżeń, a jeśli tak bardzo podnieca Cię techniczna część tego tematu to zachęcam do napisania o tym książki :wink: ,


                                            PS.Jak widać każdemu może się wdać literówka,

                                            NUMERY Z CZĘŚCI: 1K1 955 409, 1K1 955 410 (1K1955409, 1K1955410)

                                            pozdrawiam,
                                            :twisted: mała czarna :twisted:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a ja po części zgodzę się i z JanuszSz i Piratka,dlaczego?
                                              Zamieszczone przez JanuszSz
                                              Zamieszczone przez owen
                                              dlaczego po 2002
                                              Bo przed 2002 GIV miał takie same ramiona wycieraczek jak O1,a po 2002 dostał płaskie jak do O2 :idea:
                                              tu się zgodzę, do któregoś roku takie właśnie ramiona miał także golf V


                                              Zamieszczone przez Piratka
                                              druga sprawa to czy ramiona z G IV są w pełni przystosowane do płaskich wycieraczek ? bo wydaje mi się że są takie same jak oryginał z O1 :wink:
                                              a jednak nie, niestety ale tu się mylisz, w golfie IV były dwa rodzaje ramion jak i samych piór(mocowań)


                                              owen nawet wkleił screena jakie ramiona były w golfie V, i faktycznie były takie ale w tych pierwszych modelach, później coś tam się pozmieniało i zaczęli wrzucać ramiona z innymi mocowaniami, takimi jak ja mam, czyli z jakimś taki guziczkiem/blokadą przed wyjęciem na piórze (nie wiem jak to nazwać :P )
                                              Fabryka Barw :]

                                              Czarna O1 rs-line tdi
                                              Srebrna O2 Scout

                                              DACAR.team

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Arti_r1
                                                owen nawet wkleił screena jakie ramiona były w golfie V
                                                to golf IV i jak sprawdzałem po roczniku to w każdym były dwie opcje
                                                MOCY PRZYBYWAJ

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  a tak,faktycznie, niedoczytałem :| sorrki. Ale z takim sposobem montażu też widziałem właśnie gV.
                                                  Fabryka Barw :]

                                                  Czarna O1 rs-line tdi
                                                  Srebrna O2 Scout

                                                  DACAR.team

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X