Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana skrzyni biegow z 5-cio na 6-cio biegowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana skrzyni biegow z 5-cio na 6-cio biegowa

    ja jadę mam 55km do zoba

  • #2
    Zmiana skrzyni biegow z 5-cio na 6-cio biegowa

    Witam,
    Zamierzam zmienić skrzynię biegów w Skodzie Octavii 2001r. 1.8T z obecnej 5-cio biegowej na 6-cio biegową.Chciałbym dowiedzieć się, które oznaczenia skrzyń będą do niej pasować.
    Z tego co widziałem to pasują także skrzynie od Leona, Golfa, A3, Bora itd.Rozumiem, że są to te same skrzynie co w Octavii i oznaczenia z tych skrzyń są takie same jak w Octaviach?

    Komentarz


    • #3
      d2, jesli oznaczenia sa takie same to jest to jedna i ta sama skrzynia Pasuja naprzemiennie takze nie ma problemu. Moge Ci podac w pozniejszych godzinach oznaczenia skrzyn ktore do Ciebie pasuja.
      Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
      Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

      Komentarz


      • #4
        Czy do 1.6 bse rowniez mozna zalozyc skrzynie 6b? Jakie ona ma oznaczenie?

        Komentarz


        • #5
          Tak z ciekawosci spytam, chociaz wiem, ze nie powinno sie zadawac takich pytan-ktos pyta to sie odpowiada, ale PO CO 6 biegowa skrzynia?

          Komentarz


          • #6
            octaviars1, niestety, w OI skrzynia 5b strasznie zmula auto, zwłaszcza po modach z mocą. Może 10 lat temu dało się jakoś jeździć po "polskich drogach", ale w obecnych czasach jest tyle autostrad i expresówek, że 6 bieg jest po prostu niezbędny. Mnie lekko wk... jak jadę autostradą i nie za bardzo mogę pogadać z pasażerami, bo jest głośno, a nie będę się wlokł 120. Wychodzi też jedna ze sporych wad OI, jaką jest słabe, lub prawie zupełny jego brak, wygłuszenie. Od razu powtarzam, skrzynia 6 b jest dobra do mocnego auta. W słabszych można zrobić mod skrzyni. Wymienia się zębatkę od 5b na pozwalającą zmniejszyć obroty o 500, przy zachowaniu tej samej prędkości. Spada wtedy dynamika, ale poprawia się wspomniany wcześniej komfort. Koszt to ok. 600-800zł, zależy od firmy. Przy zmianie skrzyni na 6b jest sporo więcej zabawy i zmian, ale koszty wyjdą podobnie, bo można sprzedać swoje graty.
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz


            • #7
              Ja też coraz częściej zastanawiam się ile możekosztować zmiana skrzyni na 6-cio biegową. U mnie przy 140 mam 3000 obr. Duże zużycie paliwa i niezły hałas.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • #8
                W 1.6 mpi 3000 obr jest przy 100km/h :evil: da sie zmienic ta skrzynie na 6b? Jezeli tak to na jaka :?:

                Komentarz


                • #9
                  kurczak1985, problem w tym, że ~100KM może nie uciągnąć skrzyni 6B. tak jak pisałem wyżej, sporo osób robi długi 5 bieg i jakoś daje radę. w tym temacie mistrzem jest chyba Waluś, bo jego OI, ale mocne TDI, na 5B leci coś ponad 250km/h. oczywiście na "niemieckiej autostradzie"... :wink:
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tony065
                    kurczak1985, problem w tym, że ~100KM może nie uciągnąć skrzyni 6B. tak jak pisałem wyżej, sporo osób robi długi 5 bieg i jakoś daje radę. w tym temacie mistrzem jest chyba Waluś, bo jego OI, ale mocne TDI, na 5B leci coś ponad 250km/h. oczywiście na "niemieckiej autostradzie"... :wink:
                    Mozliwe, ze masz racje tylko patrzac na exeo, ktore jest ciezsze i tez ma 1.6bse 102KM pakowali do niego seryjnie 6b, wiec i tu powinno dzialac :?:

                    Komentarz


                    • #11
                      kurczak1985, ale Exeo to A4 ze 2 generacje wstecz i ma silnik wzdłuż, więc i skrzynie są inne. może to i działa, ale czy jakieś podejdą do O2FL to musisz sprawdzić w ETKA/ELSA. jeżeli coś na bazie Golfa V 1.6 benzyna miało skrzynie 6B, to musi pasować. to w końcu VAG, wszystko jest zamienne.
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        a czy jest ktoś kto robił sam podmiankę na dłuższą piątkę w silniku 1.6 102km?? interesuje mnie coś takiego (ekonomia plus mniejszy hałas przy 150km/h). Może ktoś ma jakiś manual??

                        Komentarz


                        • #13
                          syndoktora, jest to możliwe, najlepiej zapytaj w dobrej f-mie remontującej skrzynie. Kiedyś to kosztowało ok. 7-8 stów.
                          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                          @ by Tune-up Gdańsk
                          TDI VP++ i jeszcze rośnie
                          Antek

                          Komentarz


                          • #14
                            raczej chciał bym to zrobić samemu, czy jest ktoś kto zrobił to samodzielnie?

                            Komentarz


                            • #15
                              odświeżę nieco , czy ktoś z posiadaczy O1 1,8T wstawiał skrzynię 6 biegową?

                              czy ma ktoś zestawienie pasujących skrzyń i jak wyglądają w nich poszczególne biegi i przełożenie główne?

                              czy poniżej to te same skrzynie ERR?

                              Link

                              Link
                              Mój Zygzak McQueen
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                              Komentarz


                              • #16
                                Być może się mylę ale wydaje mi się, że w o1 skrzynie 6b były tylko w dieslach asz i są zamienne z arl z vw i seata. W benzynach chyba dopiero w o2 były 6b
                                moje stare auto
                                jest scout

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja mam pytanie czy trzeba zmieniać lewarek od biegów? Bo mam skrzynie 6b tylko nie wiem czy sam lewarek trzeba zmieniać czy tylko przepnę linki i 6 będę miał za 5ką.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    I jakie masz oznaczenie tej skrzyni? Od jakiego modelu?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      skrzynie 6B w turbobenzynach były montowane, ale tylko wersjach 4x4. nie wiem czy da się to zamontować bez przekładni rozdzielczej. oznaczenia tych skrzyń to m.in: FMN, FMT, FZL, FZP, GQV, HVC, JMY, JMU.
                                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                      @ by Tune-up Gdańsk
                                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                      Antek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Oznaczenia nie znam bo nie mam jej na miejscu. Ale jest to skrzynia z Leona Cupry. A i w Leonach 180KM też były 6tki montowane

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          skrzynia 6 ..

                                          Witam mam oznaczenie silnika AUQ i teraz oznaczenie skrzyni jest EHA czy skrzynia EHH 6 biegowa podejdzie? do tego modelu...i czy przeguby i pol osie beda pasowaly.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            sorry kolego, ale półoś w skrzyni EHA ma 850mm, w skrzyni EHH 661mm.
                                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                            @ by Tune-up Gdańsk
                                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                            Antek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a jesli bym wzial ta skrzynie z pol osiami to w zwrotnice klin bedzie pasowal? i czy wgl nie bedzie za dluga tzn czy zmiesci sie skrzynia z przegybem. . da sie to spasowac? czy nie modzic i kupic eha?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A moze podejdzie jakas skrzynia 5 biegowa od diesla do takiego 1.8T ??A do dieslów sa dosc dlugie skrzynie ze w benzynie to chyba by teoretycznie mogl leciec ponad 300 km.h jak nic.
                                                G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wesol, miało by to sens, ale przy 300KM śmocy...
                                                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                  @ by Tune-up Gdańsk
                                                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                  Antek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X