Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • michalrh, podziękował
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • Panowie czy felgi z audi tt o rozmiarze 17x7.5 et32 z opona 225/45/17 wejda mi w nadkole w o1 kombi?

      Komentarz


      • Witam, nadchodzi powoli lato a Skodzina nadal nie ma konkretnego koła.
        Otóż co mnie interesuje, interesują mnie koła 16 lub 17 calowe chodź chyba padnie na 16 ze względu na nasze drogi. Co dalej, chciałbym aby koła nie były schowane pod nadkola przy wyprostowanych kołach, idealnie byłyby gdyby były równo z nadkolami
        Skoda OI kombi jest prostym samochodem więc nie chciałbym zbytnio wariować chcę dopasować koła do samochodu. Pierwsza propozycja to takie fele, chciałbym poznać waszą opinię co do tych felg lub doradzenie mi przy wymiarze itd.

        Oto link
        Link


        Przed skodą miałem polo oczywiście do polówki kół też szukałem ponad rok ale znalazłem i na 15 wyglądała bardzo ładnie a co do skody liczę na waszą pomoc :roll:
        Załączone pliki

        Komentarz


        • Zmiana stalówek na alufelgi

          Witam,

          Szukam 17'' felg do mojej O1 kombi, czy moglibyście mi powiedzieć jaki zakres jeśli chodzi o ET i szerokość felg wchodzi w grę?
          Znalazłem kilka interesujących dla mnie:
          Link
          Te OZ'ki powinny wejść spokojnie, to chyba tak jakby je zdjął ze skody właśnie.
          Link
          Tutaj jest szerokość 7,0" ale odsadzenie jest 41
          Link
          Tutaj odsadzenie wynosi 46
          Link
          Te mają takie parametry jak te pierwsze.

          Interesują mnie felgi z takimi właśnie podwójnymi ramionami.

          Czy opony o takich wymiarach 225/45 wejdą spokojnie na te felgi? Np.
          Link

          Dziękuję z góry za pomoc.

          Komentarz


          • 7jx16 5x100 et 46 skoda original 1400 komplet nowki zdjęte z salonowego auta,na kapciu 205/55/16, wg mnie na autostradzie, czy przejedzie powyżej 100-120 km na otwartych przestrzeniach, czuć różnicę nie buja tak budą. felgi od skody rapid model dione

            wcześniej jeździłem na skodowskich ronalach z tą różnicą, że 6,5jx16 i et 43. Obecnie jest ok, komplet opon turanzy bridgestona za 1100, nie ma pieprzenia z prostowaniem felg, dodatkowymi felgami, jak cos na zima/lato już nie mówię o zapasówce, na pewno 17'' będzie wyglądała ładniej, ale coś za coś, to samo powiedzą Ci dobrzy gumiarze.

            też myślałem o 17 - skody kentaur 7jx17, ale po licznych rozmowach dałem sobie spokój.
            pomyśl sobie, że dobry zestaw na 17, jeżeli druciarstwa nie robisz to ok. 3kPLN. warto tyle w auto pakować
            Załączone pliki

            Komentarz


            • Opony 205/55/16 nie sa " za waskie" do felg 7" ?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez yunior81
                Opony 205/55/16 nie sa " za waskie" do felg 7" ?

                Nie wiem , jak na nie oryginalnych, bo zaznaczam, że są to orginaly skody, ale opona lezy bardzo dobrze, jest akurat i sensownie to wygląda. ja polecam,

                felgi na olx, albo na forum rapida, trochę osob tam sprzedaje, albo 16 albo 17 po zakupie, bo chcą inne i da rade wtedy wychaczyc, sporo taniej niż w salonie, za moje w salonie krzyczeli 2,5kPLN, ja z przesyłką w orginalncyh kartonach miałem za 1,4kPLN

                Komentarz


                • e tam dobre 17 mało tego kute bbs-a albo oz-y można wyrwac za bardzo przyzwoite pieniądze!i nie 3 koła...no chyba że chcesz nowe opony z górnej półki i przepłacisz za felgi...dobre fele max 1000!,a ostatnio były oz racing z prawie nowymi oponami średniej klasy za 1800,a jeśli będziesz chciał sprzedaż auto koła możesz pchnąć oddzielnie...
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                  Komentarz


                  • koledzy a czy felgi 17 calowe Ronal 6 ramienne z audi tt jak na linku ponizej
                    Link

                    nie beda za bardzo wystawac do octavi hatchback? Na ta chwile jest wlozone cale zawieszenie z vrs wiec jakies 1,5 cm octa stoi nizej niz na seryjnym zawiasie i przy mocy 110hp w dieslu i kapciach 225/45/17 poczuje duza utrate mocy?

                    o drogi sie nie martwie- mieszkam za granica i drogi sa ok.

                    (planuje podniesc moc w octawi ale to troche wody musi jeszcze uplynac w Wisle az to zrobie)

                    pozdrawiam i czekam na wasze rady

                    Komentarz


                    • ja mam 7,5 et 35 i opony50/205 i jest tak z przodu na "pograniczu wystawania..."ale nic nie ociera i jest ok .a jeśli chodzi o utratę mocy to ja osobiście nie czuje różnicy między letnimi(50/205/r 17) a zimowymi (65/195/r 15)(moc 137 :twisted a wręcz przeciwnie na letniakach lepiej mi się jeździ...sztywniej :twisted:
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                      Komentarz


                      • Panowie,

                        prośba o opinie takiego zestawu

                        o1 kombi,

                        felgi z o1 rs - 17 ET38 7J

                        i teraz opona... poniewaz aktualne 195/65 15 nie sa w stanie kleic nawet na 2b, wymyslilem ze optymalne byloby 215 przy profilu 50 - lubie mięso na oponie , przy tym rozmiarze i profilu kolo ma 1cm srednicy wiecej niz standardowe 205/50 17

                        Alloy Wheel and Tyre Fitment Calculator. Offset, Tyre Stretch and Speedo Error | Will They Fit

                        do tego wpadlyby sprezyny -30 eibach, wiec praktycznie kolo zblizyloby sie 35mm do nadkola, zadziala taka konfiguracja?

                        wiem, ze sprezyny obnizajace nie sa optymalnym rozwiazaniem, ale oryginalne amortyzatory maja 90tys przelotu i maja sie dobrze, nie ma sensu ich wymieniac

                        pozdrawiam

                        Komentarz


                        • Kapcie to bym proponował 225/45R17 (odpowiednik średnicy serii) i płytę po silnik

                          Zdjęcia u mnie na 1 str masz właśnie na takich oponach.
                          Na 2 str są już 205/55R16.
                          Co prawda wszystko ok. +20mm (pakiet na bezdroża)

                          popatrz też na ceny poszczególnych rozmiarów 17 cali
                          205/50
                          215/50
                          225/45
                          Mój Zygzak McQueen
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                          Komentarz


                          • Płyta wpadnie na pewno, co do cen opon, to są porównywalne więc to pomijam,

                            215/50/17 pasowałoby mi ponieważ ma 12mm większą średnicę niż 195/65/15 a to oznacza, ze jeden centrymetr ucieka i już nie trzeba o tyle obniżać, dzięki temu można mniej inwazyjnie użyć sprężyn i poczekać aż amortyzatory się skończą, ale i pojawia się pytanie czy nie będzie nigdzie obcierało podczas maksymalnych skrętów, dodatkowo 215/50/17 jest o 1,9% większa niż homologowana 195/65/15 na ktorej auto wyjechalo z fabryki, a to ozbnacza, ze jest pelnoprawnym "zamiennikiem" i nikt nie powinien sie czepiac (norma 2%)

                            Komentarz


                            • Panowie, ma ktoś numer "RS"owych 16" ?

                              Komentarz


                              • Borber Spider 6,5J16 ET42 ale nie wiem jaki mają nr katalogowy
                                Mój Zygzak McQueen
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                Komentarz


                                • Aż tak źle jezdzilo sie na 17 , ze zmieniles na 16?

                                  pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • Nie, nie jeździło się źle. Tylko kasa, Misiu, kasa

                                    W tamtym czasie przesiadłem się z auta z oponami 185/65R14 na auto z oponami (twardszymi) 225/45R17.
                                    Chciałem mieć koniecznie Rainsport3, które dopiero wchodziły i ceny były kosmiczne nieco, dlatego kasa spowodowała taki a nie inny wybór.
                                    Komfort dla małych dzieci wożonych z tyłu też trochę większy jest na 16 niż na 17 calach, na naszych cudownych wertepiastych ulicach miejskich.
                                    Z perspektywy czasu to jednak pozostałbym przy Spiderach 17 i oponach 225/45R17.
                                    (tzn zrobiłbym ich renowację ale pomalował na ori srebrny lub jaśniej niż to co mam, natomiast Baracudy 130 znacząco poprawiają efektywność LPG.)

                                    Yunior81, znalazłem też jakieś foto z wnętrza 16-tek i mają nr katalogowy 1U0601025N
                                    Mój Zygzak McQueen
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                    Komentarz


                                    • SkySzyja, dzieki za nr, gnałeś wczoraj trasa koło Łodzi ? Początek jak dobrze pamietam WF.....

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez SkySzyja
                                        Nie, nie jeździło się źle. Tylko kasa, Misiu, kasa

                                        W tamtym czasie przesiadłem się z auta z oponami 185/65R14 na auto z oponami (twardszymi) 225/45R17.
                                        Chciałem mieć koniecznie Rainsport3, które dopiero wchodziły i ceny były kosmiczne nieco, dlatego kasa spowodowała taki a nie inny wybór.
                                        Komfort dla małych dzieci wożonych z tyłu też trochę większy jest na 16 niż na 17 calach, na naszych cudownych wertepiastych ulicach miejskich.
                                        Z perspektywy czasu to jednak pozostałbym przy Spiderach 17 i oponach 225/45R17.
                                        (tzn zrobiłbym ich renowację ale pomalował na ori srebrny lub jaśniej niż to co mam, natomiast Baracudy 130 znacząco poprawiają efektywność LPG.)

                                        Yunior81, znalazłem też jakieś foto z wnętrza 16-tek i mają nr katalogowy 1U0601025N

                                        Dzieki za odpowiedz,

                                        jak z perspektywy czasu spisaly sie rainsporty? tez o nich mysle

                                        pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • Yunior81, to nie ja byłem.
                                          WF to Praga Płd.

                                          Paczka, jestem zadowolony.
                                          Tak jak gdzieś wcześniej pisałem.
                                          Ma być dobrze na mokrym, bo na suchym to na slicku pojedziesz.
                                          A ile masz u siebie KM/Nm?

                                          bo w nawiązaniu do "... poniewaz aktualne 195/65 15 nie sa w stanie kleic nawet na 2b ..."
                                          to masz kilka opcji:
                                          - opony przód są łyse, stare, twarde
                                          - za duże ciśnienie przód;
                                          - może jednak amory przód są zużyte

                                          jest jeszcze opcja 205/60R15

                                          i na priv coś ci posłałem
                                          Mój Zygzak McQueen
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                          Komentarz


                                          • Dzięki za link do aukcji,

                                            co mocy\momentu to wyglada to tak:
                                            Forum - Octavia Club Polska

                                            opony nie są stare bo mają dwa sezony, Dębica Presto 2 takie zakupił poprzedni właściciel a mój teść preferował spokojną jazdę i jego zdaniem są rewelacyjne

                                            205\60\15 nie jest dobrą opcją, bo zakupiłem już felgi 17 i raczej szukam na ten komplet odpowiedniego rozmiaru

                                            tak jak pisałem, pasowałoby ten 215\50\17 + 1cm średnicy powoduje, że nie trzeba o ten centymetr obniżać i będzie mięso na oponie... teoretycznie same zalety, praktycznie strach czy podjedzie :/

                                            225\45 nie chciałbym brać, bo słyszalem wiele głosów, że na nierównej drodze prawdzi się słabo a 205\50 boje się czy nie będzie za wąskie, pewnie na 2b prblemu juz nie bedzie, ale 1b dalej bedzie bezuzyteczny... ciezko spasowac, zeby wygladalo dobrze, jezdzilo dobrze, bylo bezpieczne i homologwane

                                            szybki edit:
                                            znalazlem uzytkownika golfa 4 uzywajacego 215/50/17 + jakies zawieszenie gti - pewnie minimalne obnizenie
                                            Informacja

                                            Komentarz


                                            • Nm masz widzę więcej niż u mnie
                                              205/50R17 będą drogie i może rzeczywiście za wąskie.
                                              215/50R17 jak dla mnie bardzo nietypowy rozmiar i są najdroższe.
                                              225/45R17 poza obrys auta nie będą wystawać, więc jest dopuszczalnie, no i najlepiej będą dawać radę przy ruszaniu a dodatkowo ... są najtańsze (porównujemy tylko U RS3).

                                              Na szerszych oponach po wertepach i koleinach zawsze będzie słabiej (ale nie przesadzajmy, będziesz pan zadowolony, teraz tyle nowych expresówek się buduje więc będzie ok),

                                              :idea:
                                              Podjedź do jakiegoś wulkanizatora, zapytaj o dwie opony w wybranym rozmiarze,
                                              mogą być nawet już lekko zjechane, takie, które ktoś wymienił właśnie.
                                              Załóż dwie tylko na przód i przejedź się trochę na próbę (tylko nie szalej w zakrętach, żeby ci tyłu nie zarzuciło), zobaczysz jak Ci trzymają wybrane przez Ciebie opony.
                                              Jak już podejmiesz decyzję to wtedy kupisz sobie komplet 4 nowych.
                                              Ew. jak wulkanizator nie będzie chciał ci dać takich starych opon, to używki widzę po ok 125-200zł/szt chodzą (inwestujesz ok 250-400zł na sprawdzenie, ale potem możesz je spóbować sprzedać), może wulkanizator pójdzie na opcję wypożyczenie za opłatą, bo przecież za chwilę byś mu je oddał i on je i tak sprzeda bo przez chwilę u Ciebie się nie wymydlą przecież.... taką mam koncepcję (cytując klasyka)
                                              Mój Zygzak McQueen
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                              Komentarz


                                              • Ma to sens no nic, jak juz na cos sie zdecyduje to dam znac

                                                dzieki za sugestie!

                                                pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • Aha i jeszcze a propos trzymania opon.

                                                  Dobra opona, która trzyma ... niestety szybciej się zużywa.

                                                  Nokian Zline 235/45R18 w dużym aucie kombi - 2,7HDI biturbo FWD, automat co prawda, ale po ok 40kkm od nowości zostało ok 4mm bieżnika, a nie jeździ w rajdach.
                                                  Mój Zygzak McQueen
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez SkySzyja
                                                    Dobra opona, która trzyma ... niestety szybciej się zużywa.
                                                    Ja Dunlopy Bluresponse zajeździłem w dwa sezony :P
                                                    Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                                    _______
                                                    Piotr

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X