Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

AGR z wtryskami ASV

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AGR z wtryskami ASV

    Jutro wieczorem będę w tamtej okolicy, to jak nikt się wcześniej nie zgłosi, to zobaczę.

  • #2
    AGR z wtryskami ASV

    Witam
    W sobotę będę zakladał do mojej octy wtryski z asv. Nie udało mi się znaleźć czy po zmianie wtrysków na większe muszę zwiększać dawkę paliwa na nastawniku czy tylko korekta vagiem.
    Kąt wtrysku ustawie na 51 jak znalazłem na forum a co z dawka?

    Komentarz


    • #3
      Trzeba skontrolowac dawke po montazu....
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz


      • #4
        A jaka powinna być ta dawka?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez brutal88
          A jaka powinna być ta dawka?
          ustaw miedzy 3-4 mg
          www.edc-tuning.pl
          Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
          https://www.facebook.com/edctuning

          Komentarz


          • #6
            Podepnę się pod temat. Mam octavie agr z 1999r i z tego co mi powiedział tuner starego kompa po 2000r były już nowe i żeby zrobić chipa wyjmował kompa i coś tam lutował.Mówił,że jak miałbym nowy wystarczyłoby podpięcie przez kabel i zmiana map.Po chipie chodzi ładnie ale zastanawiam się nad wymianą wtrysków na te od asv. i teraz pytanie czy po takiej zamianie muszę jechać na korektę softu,czy mogę to odłożyć w czasie i tak jeździć,jakie będą tego konsekwencje.Albo wystarczy ewentualnie tylko ustawić dawkę paliwa i kąt wtrysku.A może wymienić kompa na nowszy po wymianie wtrysków i wtedy podjechać na softa tylko przez kabel bez lutowania.Nie jestem specem od samochodów,wiedze czerpie tylko z forum więc proszę o wyrozumiałość.

            Komentarz


            • #7
              Ale asv mają inne ciśnienia.. Agr ma 190 początkowe, a asv 220, będzie to dobrze współgrać? Nie lepiej afn? Bo też ma 190/300.. Tak zagajam z ciekawości, a po wymianie wtryskow polecam chipa gra warta świeczki..

              [ Dodano: Sro 27 Sie, 14 22:41 ]
              maciek2006, ja jeździłem na zmienionych wtryskach na te od asv, tylko do alh przeszło 2 lata, tylko dawkę ustawiona miałem tak na 3,4.. Wszystko działało jak należy, spadło spalanie i podniosła się dynamika, ja odczułem i to nie było placebo, z reszta testowalem na kresce z innymi samochodami gdzie wcześniej nie dawała octa rady , a po wtryskach to już inna bajka ale to można się już domyśleć. Stare wtryski trzymały ciśnienia elegancko, wiec były sprawne, i mocy przybylo (115km/245nm) co było zauważalne..
              Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

              Komentarz


              • #8
                To od razu z grubej beczki Jak już wymieniać z agr na asv to nie lepiej dołożyć i kupić regenerowane 216-tki? Gdzie najlepiej kupić ? Bo na allegro są po 550zł ale coś sie mi widzi że strasznie mało..

                Komentarz


                • #9
                  216 na końcówkach boscha to wydatek około 1200 zł, te za 600 są na nieoryginalnych końcówkach.
                  // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                  ------------------------------------------------------

                  Komentarz


                  • #10
                    yusin ale założyłeś wtryski do serii czy już po programie? ja mam już program coś koło 115-120 kucyków tak zakładam gdyż focus tdci 115 nie dawał rady gdzie wcześniej na serii ja nie miałem szans.No i właśnie do tego programu chciałbym zapodać wtryski.

                    Komentarz


                    • #11
                      Na forum golfa chwalą cowboy ma tam w opisie jakie robi wtryski i za ile
                      Forum.VWGolf.pl - Informacje
                      jakby co posiadam kabel vag

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez maciek2006
                        yusin ale założyłeś wtryski do serii czy już po programie? ja mam już program coś koło 115-120 kucyków tak zakładam gdyż focus tdci 115 nie dawał rady gdzie wcześniej na serii ja nie miałem szans.No i właśnie do tego programu chciałbym zapodać wtryski.
                        Będziesz musiał korektę programu zrobić bo za dużo paliwa poleci po zmianie wtrysków. Będzie zasłona dymna, że hej.

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak również podejrzewałem ale zastanawiam się czy na dawce paliwa nie da rady tego zrobić? I mam jeszcze pytanie o tego kompa,czy po 200r były nowe w agr i da rade program wgrać przez kabel czy trzeba lutować jak w starym kompie.

                          Komentarz


                          • #14
                            maciek2006, na serii zapodalem wtryski asv i tak przez przeszlo dwa lata smigalem,nadszedl czas na program i banan a wtryski po programie wymaga to korekty...bo nie jednego ikarusa bys zawstydzil chociaz juz nie jezdza
                            Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X