Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] zmiana i regeneracja skórzanej kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] zmiana i regeneracja skórzanej kierownicy

    m9n6x, cześć. Oklejone wozidło już? Będzie łatwiej Cię poznać i obtrąbić

  • #2
    [O1] zmiana i regeneracja skórzanej kierownicy

    Witam. Koleżanki i kolegi powiedzie mi czy tą kierownicę pokazaną na zdjęciach poniżej o nr 7M3 419 091 mogę założyć do swojej Octavi I po lifcie 2004 r., 1,9 tdi zamiast tej standardowej? Kierownica oryginalna bez multifunkcji, zwykła i podstawowa. Nie wiem czy ta na zdjęciach jest z multi itp. Nie znam się na tym kompletnie. Czy poduszkę powietrzną można będzie przełożyć bez problemu? I czy potrzebna będzie jeszcze jakaś część ze standardowej kiery żeby przełożyć do nowej?

    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

    Pytam, gdyż moja jest już w złym stanie. Tą na zdjęciach dostałem na darmo, chciałbym jedynie zregenerować skórę środkami chemicznymi ale nie wiem czy jest sens czy będzie w ogóle pasowała do mojej Octy.

    Żeby nie zaczynać nowego tematu, to regenerował ktoś u siebie skórę na kierownicy np. Renovating cream Saphir albo jakimiś innymi specyfikami? Krem do renowacji skór na rysy i otarcia - SAPHIR BDC Renovating Cream 25ml

    Zdjęcia mojej są powyżej, da się to zapastować tym kremem czy lepiej malować?
    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

    Komentarz


    • #3
      Pokaż zdjęcie Twojej obecnej kierownicy.

      Jeśli masz taką samą jak na zdjęciach to będziesz musiał przełożyć blachę, której brakuje w tej kierownicy ze zdjęć.

      Do tej blachy mocuje się airbag i podłącza się kabelki z klaksonu.

      Blacha mocowana jest trzema śrubami. Będzie potrzebny TORX, chyba 25.




      Na tej aukcji zobacz zdjęcie kierownicy. Jest ta blacha.

      Link
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        To akurat nie moje auto ale mam taką jak na fotce. Tu widzę, że została obszyta skórą.

        Link

        Nie mam foty mojej kierownicy jak jest zdjęta poduszka.
        Everything is over... But Trance Music is still alive!!

        Komentarz


        • #5
          motomat, no to jest tak jak pisałem.

          Kierownica, którą dostałeś nie ma blachy. Zdejmij poduszkę z obecnej i przełóż blachę do nowej kierownicy.

          Potrzebny będzie TORX T25 lub T30.

          Robiłem to już w Octavii. Roboty jest na 10 minut.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Jeśli chodzi o renowację, to wybrałem Renovating Cream Saphir dostępny w Internecie. Ja osobiście wybrałem Allegro i kosztowało mnie to 35 zł z przesyłką. Jak dla mnie rewelacja, skóra na kierownicy odzyskała kolor a co najważniejsze zakryła starcia i przebarwienia.

            Z resztą, zobaczcie sami i oceńcie. Pewnie i tak znajdą się tacy co stwierdzą, że to nie to samo co profesjonalne obszycie nową skórą lub wybranie lakierowania bo są też takie zestawy. Ale gdy poczytałem opinie i sam to zrobiłem stwierdzam, iż mnie to satysfakcjonuje za te pieniądze. Zobaczymy jak długo wytrzyma w aucie.

            Przed renowacją:

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            Po renowacji:

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            ]"]Error 404 - Zapodaj.net
            Everything is over... But Trance Music is still alive!!

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem dlaczego ale nie widzę fotek.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Też nie wiem dlaczego. Ale jak klikniesz prawym klawiszem na obrazek i zrobisz otwórz grafikę to się wyświetli.
                Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                Komentarz


                • #9
                  motomat, wyszło pięknie. Ciekawe na jak długo. Jakbyś chciał kiedyś obszyć na nowo to napisz do mnie. Pomogę.

                  Zdjęcia na forum możesz wrzucić za pomocą tego:
                  NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów


                  Po dodaniu zdjęcia skopiuj BBcode i wklej na forum.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    No zobaczymy właśnie jak z trwałością. Dzięki za pomoc w sprawie forum. Pozdrawiam.
                    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                    Komentarz


                    • #11
                      wklej te zdjęcia to ocenimy

                      Komentarz


                      • #12
                        I niestety rozczarowanie... Włożyłem kierownicę, przełożyłem blachę, poprzykręcałem, wcisnąłem poduchę i wszystko ładnie wyglądało. Do czasu gdy nie przekręciłem kluczyka. Okazało się, że wyje klakson. Nic z tym nie idzie zrobić. Wydaje mi się, że ta nowa kierownica posiadała nieco inną blachę, do której montuje się poduszkę. Niby wszystko pasuje ale jak widać nie do końca.

                        Zasmucony powyższym faktem zmuszony byłem zamontować z powrotem starą kierownicę. Gdy się tak przyjrzałem z każdej strony to faktycznie w mojej starej fabrycznej poducha lepiej przylega.

                        Jak ten problem rozwiązać? Albo obszyć starą kierownicę nową skórą albo poszukać oryginalnej blachy od tej nowej kierownicy i może się uda.

                        Chyba, że wy macie jakieś inne pomysły.
                        Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                        Komentarz


                        • #13
                          Z klaksonem trzeba tylko kabelki przelutować i będzie działać. Też tak miałem. Wstawiłem sobie z multifunkcją zamiast zwykłej.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X