Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL classic\mint montaż halogenów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    szkoda,

    uzupełniłem opis, pasi ?
    Już mi się nie chce poprawiać. Jak coś niejasne to pisać.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Enriquez
      szkoda,

      uzupełniłem opis, pasi ?
      Już mi się nie chce poprawiać. Jak coś niejasne to pisać.
      ochhhhhhhh, wpisałeś numery części, ajlowju :serce :kwiatek2

      teraz tylko portfel i hej do ASO :lol:
      jakby co będę dopytywał
      wielkie dzięki :!:

      [ Dodano: Czw 06 Sty, 11 01:55 ]
      Enriquez, tamten topik zamknąłem, jeśli będziesz chciał coś dodać - daj znać.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #53
        Witam mam pytanie , jestem tutaj pierwszy raz i walcze z halogenami w Octavi II po lifice 2009 rok w moim aucie służbowym.Halogeny mam z dziennymi , mam narazie podłączone na krótko pod przełącznik już wymieniony z funkcją auto z VW , dziennych jeszcze nie ( ale to ostatecznie zrobie), czy jak kupie moduł z końcówką 087H to dam rade wszystko zaprogramowac , jesli mam z tyłu szyby na tzw .korby?
        Ps. bardzo mi na tym zalezy bo dużo jezdze po polsce i doświetlenie zakrętów jak również dzienne to wspaniała rzecz:-)

        gdyby ktoś chciał pomóc mi telefonicznie( bedzie szybciej) podaje numer 518224702, oddzwonie jak dostane sygnał.

        Komentarz


        • #54
          Cezary307,

          pytania zadawaj w tym wątku:
          Forum - Octavia Club Polska

          To nie jest wątek do komentowania.
          Jakbyś przeczytał powyższy post, nie musiałbyś pytać, jest napisane jasno że 087H pasuje do minta z korbami z tyłu.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #55
            Ok, dziękuję:-), wybacz ale jestem pierwszy raz na takim forum, więc dziekuję za wyrozumialłość.orientujesz sie czy 086 np.C,D,G moga tez pasować, czy musi byc wyłacznie 087H, bo nie moge znalezć nigdzie tego co pasuje własnie???
            na allegro 086 sa z różnymi oznaczeniami i może jakiś moze pasować?

            [ Dodano: Sob 05 Mar, 11 14:25 ]
            Witam jakim innym modułem mogę zastąpić 087H, do skody octavii II FL Mint na korby z tyłu by mozna było zaprogramowac halogeny, dzienne i doświetlanie zakrętów???

            Jestem nowicjuszem w tym temacie , a zalezy mi na całkowitym podłączeniu tego , bo narazie halogeny mam pod przełacznik od VW i n przekażnik:-))

            pozdr Cezary

            Komentarz


            • #56
              Działający sterownik powinien mieć między innymi następujące piny:
              Wtyczka A: 25, 7, 8, 21, 30, 38, 40, 41, 49
              Wtyczka B: 7, 8, 26, 27
              Wtyczka C: 25


              Musisz po prostu sprawdzić, czy sterownik ma piny jak powyżej.
              Nie mogę jednak gwarantować, że będzie działać. Napisałem to, co sprawdziłem.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #57
                Witam Cię,
                tak naprawde to mam proste rozwiazanie by z trzech możliwości chodziły dwie, ale nie ta najważniejsza, a mianowicie doswietlanie.
                mam przełacznik od VW passata, on ma takie pozycje jak Auto dodatkowo, wiec halogeny sa pod przekażnikiem, dzienne tez podłącze pod przekaznik i zaprogramuje mi kolega auto jako dzienne z tego co jest w halogenach światło na żarówce P21, bo teraz w położeniu auto mam normalne światła mijania.Halogeny chodza pod noramlna pozycja i będzie grało, ale mi równiez zalezy na doświetlaniu, wiec nie wiem jak to ominąc by nie musiaec byc skazanym na ten moduł.
                Mozna to jakos innym modułem ominąc albo inna opcja by się nie męczyc?


                jak myslisz?


                pozdr Cezary

                ps.nowy moduł to majatek ok 1 tys zł.

                [ Dodano: Nie 06 Mar, 11 09:38 ]
                Aha, jeszcze jedno moge podpowiedziec wszystkim ew.Mianowicie, jesli ktos nie chce wydawać na przełacznik pieniedzy, może halogeny przednie zaprogramowac na starym przełączniku podłączając je pod halogen tylniego swiatła (wczesniej podłączjac pdo przekażnik i to miejsce)i bedzie tez to chodziło tylko ,że razem, prawo sie zmieniło i dopuszcza taka możliwość, więc jesli komus to pomoze w kosztach to taka mała podpowiedz,to sprawdzony patent!!!nie trzeba wiec kupowac drugiego przełacznika:-))), jedna niedogodnosc ,że przód i tył razem bedzie chodzic:-))

                pozdr Cezary

                Komentarz


                • #58
                  jeżeli myślisz o doświetlaniu i o dziennych to zapomnij o druciarstwie jakie masz teraz. Całość kosztów, łącznie ze sterownikiem, kablami, lampami halogenów, przełącznikiem to mniej więcej 700 PLN.

                  Ten post jest po to, aby zrobić światła tak jak jest fabrycznie, bez żadnej rzeźby.
                  Starałem się to napisać najprościej jak się da. Wystarczy się dokładnie wczytać. Nie wiem, nie próbowałem i nie zamierzam się zagłębiać w podłączenia pod przełacznik. To nie ten temat !!!
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #59
                    Oczywiście masz racje, ja również chce fabrycznie to zrobic, ale niestety nie ma szans zamknac sie w 700 zł.

                    Halogeny -200 zł , ok
                    Kable i wtyczki ( kable ze sklepu elektrycznego , bo wiazki oryginalne majątek,wtyczki oryginalne serwis) -300 zł , ok
                    Przełącznik- 100 zł , ok
                    Moduł komfort- 100 zł??? , mało prawdopodobne,ew.fuks na allegro najtaniej 087D znalazłem po 150 reszta to min 200-250
                    Programowanie- ???
                    Żarówki( H8)-- ????min 60-70 zł

                    ja juz wydałem 200+300+100, nie wspomne o zarówkach(pomijam), a gdzie reszta??

                    Jesli możesz pomóc mi kupic taki moduł za 100 zł, osobiście wysyłam 1 litr ballentines:-)))
                    Kupie go od ręki.
                    Pomożesz, bo nie moge trafić na necie i allegro, na ebay 99Euro.

                    ps.naprawde chce to zrobic jak mowisz, dlatego sie tu znalazłem, ale jako nowicjusz na takim formum, może nie wiem gdzie szukac, będe zobowiazany:-))
                    Pozdr cezary

                    Komentarz


                    • #60
                      moduł mozna kupić za 200-240 PLN (Alegro - poszukaj użytkownika Taile2005 i mu wyślij e-maila)
                      Halogeny 200 PLN są już z żarówkami
                      Progamowanie samemu się robi.
                      Montaż też, żadna filozofia.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #61
                        dziekuję za podpowiedz, skontaktowałem się, niestety już zaczyna sie specjalizowac ale w Audi.Nie będzie tego miał.

                        przekazuje pozdrowienia od niego.

                        szukam dalej

                        dziekuję pozdrawiam

                        cezary

                        Komentarz


                        • #62
                          Podbiję trochę temat.
                          Jakbym chciał zamontować halogeny (tzn. atrapy, żeby autko z przodu wyglądało lepiej) i bym kupił taki komplecik na przykład: Link
                          to czy muszę do tego mieć jakieś śruby, wkręty czy inne mocowania,żeby się trzymało?

                          Komentarz


                          • #63
                            jeśli cie policja zatrzyma i nie beda one świecić to zatrzyma ci dowód, ja tak miałem wiec atrapy czy nie musza być sprawne, tak wiec nei tylko śrubki ci potrzebne ale cała elektryka neistety a to podbija koszta
                            Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                            Była:
                            Jest:
                            1) Octavia 1,4 TSI

                            jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                            Komentarz


                            • #64
                              a na jakiej podstawie mają mi zatrzymać dowód to nie jest wyposażenie obowiązkowe więc co mi zrobią czy działają czy nie
                              Bartek

                              Komentarz


                              • #65
                                Na takiej podstawie, że światła są na wyposażeniu auta i sprawne byc muszą patrz prawo o ruchu drogowym. Przyroda

                                Komentarz


                                • #66
                                  Znajomy diagnosta mi powiedział, że on w trakcie badania halogenów nie sprawdza - tylko światła obowiązkowe. Znajomy policjant z drogówki powiedział, że jak znajdę jakiegoś totalnego upierdliwca to najwyżej na ulicy będę musiał lampy halogenowe wykręcić - bo on w czasie kontroli halogeny sprawdzał może z raz.

                                  Pytanie dotyczyło tego co muszę mieć do montażu a nie czy mi wolno :wink:

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    należy tylko dodać, że prawdopodobieństwo tego, że będą sprawdzać działanie świateł jest tak nikłe, że praktycznie niczym się nie ryzykuje
                                    w każdym razie np. w mojej całej dotychczasowej karierze kierowcy jeszcze się to nigdy nie zdarzyło...

                                    [ Dodano: Sob 02 Kwi, 11 17:50 ]
                                    Zamieszczone przez marektbg
                                    Znajomy policjant z drogówki powiedział, że jak znajdę jakiegoś totalnego upierdliwca to najwyżej na ulicy będę musiał lampy halogenowe wykręcić - bo on w czasie kontroli halogeny sprawdzał może z raz.
                                    no właśnie mówię, pewnie trzeba się jakoś specjalnie stawiać, albo jakiś inny splot zadziwiających okoliczności może spowodować taką kontrolę
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez dziadekk
                                      Na takiej podstawie, że światła są na wyposażeniu auta i sprawne byc muszą patrz prawo o ruchu drogowym. Przyroda
                                      Niby tak tylko ze halogeny nie są na wyposażeniu standardowym
                                      Trzeba za nie dopłacać 800 zł

                                      Jeśli ktoś nie ma halogenów to co też mu dowód zabiorą ??
                                      Bo mi się nie wydaje

                                      Pozdrawiam
                                      Bartek

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez bartolo36
                                        Jeśli ktoś nie ma halogenów to co też mu dowód zabiorą ??
                                        Bo mi się nie wydaje
                                        dobrze Ci się wydaje, ale argument ni przypiął ni wypiął, jak są halogeny to mają świecić i koniec.
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          ok to trzeba się będzie liczyć z dodatkowymi kasztami i tyle
                                          Bartek

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez bartolo36
                                            ok to trzeba się będzie liczyć z dodatkowymi kasztami i tyle
                                            i teraz prosimy naszych ulubionych niebieskich kolegów o uświadomienie, jakie to koszta będą REALNIE
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              tez miałem zakldac te halogeny ale po poczytaniu na forum doszedłem do jednego słusznego wniosku: nie warto, tym bardziej że ja mam na gwarancji auto a dopłacanie w ASO-wiadomo. Ale proponuję koledze co innego, "upiększenie" auta w miejscu halogenów można zrobić inaczej, np. poprzez srebrne wstawki listwami srebrnymi samoprzylepnymi lub inne pomysły. Gdyby nei było w aucie szyby CAN to zrobiłbym sam to na pajęczynce bo elektronikiem jestem i po sprawie, ale grzebanie w aucie na gwarancji to bez sensu.
                                              Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                              Była:
                                              Jest:
                                              1) Octavia 1,4 TSI

                                              jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Dajcie cynk co z montażem, trzeba jakieś śruby, wkręty czy inne zaczepy?

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez marektbg
                                                  Dajcie cynk co z montażem, trzeba jakieś śruby, wkręty czy inne zaczepy?
                                                  mam wrażenie, że to pytanie padło w pierwszym poście tego wątku...
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez szkoda
                                                    mam wrażenie, że to pytanie padło w pierwszym poście tego wątku...
                                                    Tylko ten temat dotyczy O2FL i nie jestem pewien, czy w O2 Tour jest identycznie - a patrząc na zdjęcia halogenów do O2 uszy na śruby/zaczepy są. Halogeny z FL jak widać ze zdjęć faktycznie są tylko wciskane, ale u mnie będzie chyba inaczej.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X