Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obniżenie lusterka prawego przy cofaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    A przed FL wszystkie 3 były ściemniane :P
    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez hotrain
      Czyli to działa tylko jak się ma elektryczne fotele?
      nie wiem jak jest z elektryką w fotelach, ale bez elektryki w fotelach działa i to zawodowo

      chodzi mi o golfa mk6
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #28
        Podobne rozwiazanie jest dostepne w Skodzie w SII, wymaga zamowienia elektrycznie sterowanych foteli ale co maja fotele do lusterka pozostaje dla mnie zagadka - moze technicznie ma to jakies uzasadnienie ale marketingowo ma sie jak piernik do wiatraka.

        Komentarz


        • #29
          Dokladnie. Co ma piernik do wiatraka Znalazlem takie oto cos:
          404 Not Found

          i koles pisze, ze mu sie udalo. trzeba by tylko popatrzec czy aby takowe lusterko nie ma czegos jak "czujnik polozenia". Byc moze to oktawiuszowe z fotelami z pamiecia tez to ma, wiec potrzebujemy wyciagow z ETKI czy czegos podobnego.

          Wesolych 4 All

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez firmek
            wymaga zamowienia elektrycznie sterowanych foteli ale co maja fotele do lusterka pozostaje dla mnie zagadka
            dla mnie też, tym bardziej, że mój ziomuś ma golfa mk6 i lusterko mu lata na wstecznym bez elektryki w fotelach (no chyba, że grzanie dupy ma na to wpływ, bo on tak właśnie ma)
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Jiro
              sprowadzic lusterko z jUKeja?
              też kombinowałem
              ale nie wiem czy wiązki w drzwiach nie są inne
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                też kombinowałem
                ale nie wiem czy wiązki w drzwiach nie są inne
                przeca to dla Ciebie maleńkij pikuś :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #33
                  Trzeba kupic szklo sciemniajace od anglika jak u nas takiego nie ma, podciagnac kabelek, chociaz ten pewnie juz jest i bedzie rowniez sciemniajace :diabelski_usmiech
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #34
                    Sorry za odkop, z tego co się naczytałem to silniczek w lusterku pasażera musi mieć 7 czy 8 kabli, a zwykły ma 3 kable.
                    Tu jest opisane po części:
                    - VAG Turbo Diesel -: (Mk5) Lusterka / Mirrors

                    Tylko ze mam dodatkowe pytanie, bo kuzyn ma w OII że oba opadają, tylko nie mówił na jakim ustawieniu ma wtedy pokrętło, jeśli bym w obu lusterkach dołożył takie silniczki na 7 kabli i bym oboje drzwi zakodował to czy też oba by mi tak opuszczały się?

                    Ja mam Scirocco które seryjnie ma tylko w drzwiach pasażera opcje lusterka taką i będę dokładał bo już zakupiłem.
                    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                    Trochę plików do VCDS, zapraszam

                    Komentarz


                    • #35
                      To jak to panowie jest da radę tą funkcje spod Vaga włączyć?? Jak tak to prosiłbym o podanie infa gdzie tej funkcji szukac. Auto jak w podpisie werjsa Laurin&Klement oczywiscie fotel kierowcy elektryczny z funkcja zapamietania 3 ustawien fotela.
                      Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                      Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                      Komentarz


                      • #36
                        SuchyX, temat dotyczy O2 a Ty zgodnie z podpisem masz O1
                        Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                        Komentarz


                        • #37
                          Tak tylko slyszalem ze w OI tez da rade a mam pod reka tez OII wiec wcale bym sie nie obrazil jakbym zaraze OII i OI dlubnal
                          Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                          Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                          Komentarz


                          • #38
                            W OII wersja Elegance MY 2011 aktywowane Vagiem i nie działa. Podobno działa tylko w przypadku wyposażenia w elektrycznie sterowane seryjne fotele ale nie dam sobie za to palca uciąć.

                            Komentarz


                            • #39
                              nie wiem jak w O1
                              w O2 wszystko zależy od sterownika w drzwiach i lusterka z potencjometrem
                              nawet L&K może tego nie mieć
                              Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                              Komentarz


                              • #40
                                Podajcie namiary gdzie w Vagu tego szukac to sprawdze dzis na OI i OII
                                Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez hotrain
                                  W OII wersja Elegance MY 2011 aktywowane Vagiem i nie działa. Podobno działa tylko w przypadku wyposażenia w elektrycznie sterowane seryjne fotele ale nie dam sobie za to palca uciąć.
                                  Raczej nie do zrobienia, chociaż ktoś pisał, że w jakimś vw to działało bez elektrycznych foteli.
                                  U mnie po zakodowaniu doszło menu w maxidot-cie i nic poza tym. Najprawdopodobniej musi być dodatkowy moduł pamięci w którym będą zapisane pozycje lusterek (i foteli), żeby opuściły się o zadaną wartość a po wyjęciu wstecznego wróciły na poprzednią pozycję.
                                  @200KM

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    problem w tym, że aby to zrobić musisz wymienić co najmniej 5 rzezy
                                    2 lusterka
                                    2 sterowniki w drzwiach
                                    1 moduł do sterowania foteli

                                    plus duperle

                                    więc klikaniem się nie da
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Po aktywacji w Scirocco pamięci w drzwiach obojętne których, w blokach pomiarowych działają dodatkowe opisy wskazujące ustawienie szkła w %, jednak nie wstawiłem jeszcze lusterka elektrycznie składanego z potencjometrami w silniczku i nie mam jak sprawdzić czy chodzi.

                                      Co ciekawe moje Scirocco ma ten sam moduł komfortu co OII w 2008 roku modelowego, też już mam aktywną opcję w liczniku, ale właśnie samego silniczka mi brak by to chodziło.
                                      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                      Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        W O2, porównałem schematy dla lusterek zwykłych i tych do foteli z pamięcią.
                                        Te opuszczane są zupełnie inaczej podłaczone do sterownika i posiadają potencjometr, dzięki któremu sterownik wie o pozycji lustra. Bez tego to nie zabangla.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Wczoraj przedłużyłem kabelki we wiązce lusterka, ale jest problem kolejności, bo na pozycji X chyba wyświetla dane z Y i odwrotnie i wyskakują błędy niewłaściwego sygnału dla silniczka szkła, może być że lusterko kierowcy i pasażera ma inaczej podpięte piny do potencjometrów położenia? Reszta dołożonych funkcji działa super(oświetlenie otoczenia, elektryczne składanie). Choć raz szkło opuściło się po wbiciu wstecznego. Muszę przeszukać ELSE za schematem do Scirocco lub Passata CC.

                                          EDIT:
                                          Działa, musiałem zamienić kolejność 4 kabli od potencjometrów. Plus z minusem oraz sygnał X z sygnałem Y i działa pięknie opuszczanie. Ale już po stronie kierowcy myślę że nie ma co wsadzać bo nie powinno działać patrząc na opis z furmanka.blogspot.com
                                          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                          Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            1 6 D,

                                            jeżeli dobrze rozumiem, to wymieniłeś w swoim rocco wkład na składany?
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Ogólnie to rozebrałem lusterko w Scirocco tak że tylko trójkąt został na aucie a reszta jest z Passata CC, silniczek do składania lusterka całego jest zamontowany w ruchomej części, przy okazji strona pasażera ma silniczek szkła z potencjometrami. W obu lusterkach jest też oświetlenie otoczenia od spodu.

                                              Mam jeszcze drugi silniczek szkła z potencjometrami z wtyczką i kawałkiem wiązki, bo kupiłem dwa lusterka z Passata CC i oba miały potencjometry.
                                              http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                              Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Żona w golfie VI na ten bajer, działa tylko wtedy jak ustawiona jest regulacja na prawe lusterko, nie ma elektryki foteli i składanych lusterek
                                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  JerzyM73,

                                                  A możemy się tym Golfem jakoś spotkać?
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                                    JerzyM73,

                                                    A możemy się tym Golfem jakoś spotkać?
                                                    Nie ma sprawy, jutro po południu albo w sobotę lub w innym terminie.
                                                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X