Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obniżenie lusterka prawego przy cofaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Enriquez, no to masz nowe wyzwanie, daj znac co i jak przeswietlisz tego golfa. Powodzenia

    Komentarz


    • #52
      Ten golf może mieć opcje 6XG czyli lusterka elektrycznie regulowane, ogrzewane i z pamięcią, jeśli szkło tak się porusza
      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
      Trochę plików do VCDS, zapraszam

      Komentarz


      • #53
        Panowie ostatnio trafiłem na TAKI temat na innym forum. Okazuje się że nie trzeba mieć pamięci foteli żeby lusterko opadało Jeśli dobrze rozumiem to moduł drzwi po wbiciu wstecznego obniża lustro.

        Komentarz


        • #54
          mrrudzin,

          zgadza się, tylko trzeba lusterko wymienić na takie, które posiada potencjometry do określenia aktualnego położenie zwierciadła w pionie...
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #55
            rrysio mam u siebie i ele.fotele ,ściemniające lusterka ( wszystkie 8) )
            oraz opadające prawe lustereczko :P , na najbliższym spocie o ile któryś z kolegów będzie z kabelkiem to zrobimy skana i mogę wrzucić do wątku , tak co by ewentualni magicy od modów mieli jakieś schematy ułatwiające zabieg .Jeśli będą chętni to proszę dajcie znać ,
            spota mamy już w środę .

            Komentarz


            • #56
              DAREKGDA,

              magicy schematy mają
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #57
                Enriquez tak taż myślałem że trudno was zaskoczyć

                Komentarz


                • #58
                  Koledzy, jakieś postępy w temacie?
                  Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                  Komentarz


                  • #59
                    może dałoby się zcalić tematy obecny z :

                    Forum - Octavia Club Polska

                    Komentarz


                    • #60
                      scalone
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #61
                        Potwierdzam, nie trzeba foteli z pamięcią żeby obniżanie lusterka pasażera po wbiciu wstecznego działało. Ustawiłem w module komfortu odpowiedni bit, do tego w sterowniku drzwi kodowanie (+256) i oczywiście lusterko z dodatkowymi 4-ma kabelkami do potencjometrów.

                        Samochód VW Touran 2005.

                        Założyłem sobie też lusterko kierowcy z potencjometrami ale na razie nie widzę żeby dało się w jakikolwiek sposób zmusić do pracy tak jak prawe. Jeszcze spróbuję z drugim kluczykiem bo ktoś kiedyś wspominał że u niego jeżdżą z żoną na dwa kluczyki i kto wsiada to mu się lusterka przestawiają.
                        <> <> <> pozdrock, jarry <> <> <>

                        Moje auto http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?p=7898, mój kanał YT - http://www.youtube.com/user/VWTouranPoland

                        Komentarz


                        • #62
                          Tak jak pisane wczesniej. Do obnizanego lustra prawego potrzebny jest tylko silnik z potencjometrem i przekodowanie sterownika drzwi i komfort.
                          Lewe lustro ma potencjometry do pamieci foteli, wybierzesz odpowiednie ustawienia i sterownik to zapamieta, fotele lustra a w phaetonie i tuaregu jeszcze kierownica.
                          Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

                          Komentarz


                          • #63
                            I mi sie udalo odpalic obnizanie lusterka na wstecznym, ale tylko prawego. Lewe, choc poprawnie zakodowane, ani drgnie na wstecznym ...
                            Kupilem silniczek z potencjometrami z Superba za kilkadziesiat zl, ale niestey nie dzialal tak jak nalezy - sterowanie gora-dol ustawialo lustro w lewo-prawo i analogicznie sterowaniw lewo-prawo ustawialo dol-gora :-( zamienilem kable w kostce i ale wtedy okazalo sie, ze jak regulator lustra pchalem w gore, to lusterko szlo w dol, itd. Skonczylo sie na tym, ze rozebralem ten silniczek na czesci pierwsze i zmienilem polaryzacje na podlaczeniach silniczkow. Bylo troche zabawy, ale teraz dziala jak nalezy ;-) Co wazne, to nie musialem zmieniac sterownika.
                            Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                            Komentarz


                            • #64
                              Znalazłem coś na temat obniżania lusterka przy wstecznym, może się przyda fachowcom :wink: bigg zamieścił opis :idea:
                              404 Not Found


                              Myślę, że to idzie tak:

                              1. umieścić go w odwrocie

                              2. umieścić lustro w pozycji L

                              3. dostosować lustro, aby zobaczyć krawężnik

                              4. wyjąć ją z pozycji L

                              5. wziąć umieścić z tyłu

                              (4 + 5 może działać odwrotnie)

                              wtedy, gdy chcesz funkcja działała umieścić lustro w pozycji L i przesunąć odwrotnie inoto i lustro powinno przejść do zapamiętanej pozycji, aby zobaczyć krawężnik.

                              Myślę, że to jak zrobiłem moje lustro czy nie powinno być blisko, mam nadzieję, że to pomaga.
                              Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez Langusta
                                Znalazłem coś na temat obniżania lusterka przy wstecznym, może się przyda fachowcom :wink: bigg zamieścił opis :idea:
                                404 Not Found


                                Myślę, że to idzie tak:

                                1. umieścić go w odwrocie

                                2. umieścić lustro w pozycji L

                                3. dostosować lustro, aby zobaczyć krawężnik

                                4. wyjąć ją z pozycji L

                                5. wziąć umieścić z tyłu

                                (4 + 5 może działać odwrotnie)

                                wtedy, gdy chcesz funkcja działała umieścić lustro w pozycji L i przesunąć odwrotnie inoto i lustro powinno przejść do zapamiętanej pozycji, aby zobaczyć krawężnik.

                                Myślę, że to jak zrobiłem moje lustro czy nie powinno być blisko, mam nadzieję, że to pomaga.
                                Jeżeli to jest w nawiązaniu do mojej informacji, że lewego lusterka nie udało mi się obniżyć, to pamiętaj, że w Australii jest ruch lewostronny ... czyli ich lewe lusterko, to tak jak nasze prawe ;-)
                                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                Komentarz


                                • #66
                                  Dwa silniczki są w autach z fotelami z pamięcią ustawienia a jeśli ich nie ma to nie ma sensu raczej wsadzać silniczka po stronie kierowcy
                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    A mnie to tak szczerze wkurza. Powod, cofam do tylu i chce widziec czy nie przeryje bokiem kolo innego auta, a ja widze swoje kolo, czyli informacja ktora nie jest mi w tej chwili potrzebna do szczescia
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Przecież pozycje lusterka na wstecznym sam możesz sobie ustawić dowolnie, niekoniecznie w dół
                                      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                      Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        No to tego nie wiedzialem, ale to dalej albo jedno albo drugie. To nie lusterko w busie gdzie mam dwa i jedno pokazuje normalnie a drugie pokazuje kolo
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Maicroft,

                                          Przecież nikt Ci nie każe tego używać.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Wiem, ale kiedys bylem zainteresowany tym bajerem. Jak teraz jezdze SII z tym, to jakos mniej mi sie to podoba :?
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez Maicroft
                                              A mnie to tak szczerze wkurza. Powod, cofam do tylu i chce widziec czy nie przeryje bokiem kolo innego auta, a ja widze swoje kolo, czyli informacja ktora nie jest mi w tej chwili potrzebna do szczescia
                                              U mnie prawe lusterko obniża się po wrzuceniu wstecznego, tylko jeśli przełącznik sterowania lusterek jest w pozycji R. Jeśli jest ustawiony w pozycji 0, to lusterko się nie obniża.
                                              Auto mam z 2008 przed FL


                                              Siemion
                                              "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                A mnie to tak szczerze wkurza. Powod, cofam do tylu i chce widziec czy nie przeryje bokiem kolo innego auta, a ja widze swoje kolo, czyli informacja ktora nie jest mi w tej chwili potrzebna do szczescia
                                                Częściowo mogę się zgodzić, ale tylko częsciowo ;-) Nie jest to przydatna funkcja szczególnie jak się parkuje równolegle do chodnika po lewej stronie ulicy. - Chcesz szybko wyjechać, patrzysz w lusterko, a tam tylko koło widzisz ;-)

                                                Z drugiej strony, choć mam kamerę cofania, która elegancko wyświetla mi przestrzeń za samochodem na Columbusie, to na ogół jestem z opcji obniżania lusterka bardzo zadowolony ... a to dla tego, że codziennie wjeżdżam tyłem do garażu, w którym, jak to w garażu cały czas jakieś graty leżą na podłodze pod ścianą. Z obniżanym lusterkiem mogę się ustawić na 1 cm obok nich, nie ryzykując, że coś rozjadę.
                                                Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  powinno być tak, że obniżenie działa jak pokrętło sterowania jest ustawione na prawe lusterko :idea:
                                                  przynajmniej w innych samochodach tak jest

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez abstinent
                                                    powinno być tak, że obniżenie działa jak pokrętło sterowania jest ustawione na prawe lusterko :idea:
                                                    przynajmniej w innych samochodach tak jest
                                                    Zgadza się. I tak jest.
                                                    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X