Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obniżenie lusterka prawego przy cofaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    A mnie interesuje opcja ustawienia lusterek pod kierowcę. Jak sprawdzić czy da się to zrobić? Jak to zrobić, jeśli się da

    Komentarz


    • #77
      ale_jak_to, do tego potrzebny jest elektryczny fotel kierowcy z pamięcią ustawień (str. 70 instrukcji obsługi).

      Komentarz


      • #78
        Ok elektryczny w sensie jakim, chodzi o to, ze podgrzewany?

        Komentarz


        • #79
          elektryczny w sensie ustawień z pamięcią

          Komentarz


          • #80
            Ok a jak to sprawdzę?

            Komentarz


            • #81
              ale_jak_to, ty kpisz z nas? :shock: :?:
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #82
                Nie, ale mam jakas instrukcje z chomika i zaraz zerkne, nie znam się na elektrycznych fotelach

                [ Dodano: Pią 08 Mar, 13 19:35 ]
                Ok ja takiego cuda nie mam, brak guzików do fotela. Nie mam też przyciemniania lusterek i ich ustawiania do kierowcy, a szkoda

                Komentarz


                • #83
                  Bajer fajny, ale przydaje się tylko jak nie chcesz felg o krawężniki uszkodzić. W innych przypadkach tylko denerwuje.

                  Komentarz


                  • #84
                    Witam wszystkich,jestem nowy na tym forum i chciałbym się podpiąć pod ten temat.Mój pasek z końcówki 2005 roku za żadne skarby nie chce obniżyć lusterka pasażera przy cofaniu mimo ze wymieniłem sterownik na max. 2 gen. oczywiście do tego potencjometry w lustrze i dodatkowe 4 kable.Podejrzewam,że przyczyną jest sterownik,po prostu max gen.2 nie pociągnie ale to tylko moje zdanie.Kilka wypowiedzi wyżej jarrypl pisze że działa mu to w touranie 2005,bezcenne było by info jakie ma sterowniki.Proszę o kontakt,o opinie i sugestie w tym przypadku,szkoda mi na darmo wyrzucać pieniądze na kolejny sterownik max gen3 w razie niezadziałania.Pozdrawiam.
                    Oddam za grosze nowe klamki wewnętrzne do O2 FL

                    Komentarz


                    • #85
                      A sterownik drzwi przyjął w kodowaniu sumy wartość "pamięci foteli"?
                      http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                      Trochę plików do VCDS, zapraszam

                      Komentarz


                      • #86
                        Tak kodowanie przyjęte,brak usterek.Coś mi mówi,że generacja 2 sterownika czyli bodajże do maja 2006r nie dźwignie tematu i trzeba będzie zastosować max 3 gen.
                        Oddam za grosze nowe klamki wewnętrzne do O2 FL

                        Komentarz


                        • #87
                          Witam odświeżę może temat zrobiłem lustro obniżane ale teraz mam problem bo lusterka mi się nie składają ;/
                          Załączone pliki
                          Do sprzedania:
                          *PRZEŁĄCZNIKI SZYB CHROM ZIELONE PODŚWIETLENIE
                          *PRZEŁĄCZNIKI SZYB I REGULACJA LUSTEREK
                          *PRZEPŁYWOMIERZ BOSCH SKODA 038906461C
                          *GRILL
                          *KRATKA + ZAŚLEPKI ZDERZAKA PRZEDNIEGO
                          *STEROWNIK PDC 1Z0919475
                          *ZAWÓR PODCIŚNIENIA 1K0906627A
                          *ZBIORNICZEK SPRYSKIWACZY 4L
                          *USZCZELKA SZYBY PRAWA PRZÓD

                          Komentarz


                          • #88
                            Drzwi też kodowałeś, poza BCM? Pokrętło masz na R i uczyłeś pozycji, sprawdź VCDSem czy w blokach pomiarowych pokazuje w procentach pozycją szkła.
                            http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                            Trochę plików do VCDS, zapraszam

                            Komentarz


                            • #89
                              Już jest oki zaznaczyłem tylko 0000256 zeby lusterko się obniżało ale zapomniałem pododawać inne funkcje

                              Moje to: 1+2+4+16+32+64+128+256+2048+4096=6647 i wszystko działa jak należy

                              +0000001 = Przycisk otwierania klapy bagażnika (E233) zainstalowany
                              +0000002 = Oświetlenie otoczenia zainstalowane
                              +0000004 = Kierunkowskaz zainstalowany
                              +0000008 = Oświetlenie klamki wewnętrznej zainstalowane
                              +0000016 = Automat szyby aktywny
                              +0000032 = Podgrzewane szłko lusterka zainstalowane
                              +0000064 = Lampka ostrzegawcza zainstalowana
                              +0000128 = 5-drzwiowe nadwozie
                              +0000256 = Pamięć foteli zainstalowana
                              +0000512 = Kierownica po prawej stronie
                              +0001024 = Funkcja SAFE niezainstalowana
                              +0002048 = Blokada przed przytrzaśnięciem nieaktywna
                              +0004096 = Elektrycznie składane lusterka zainstalowane (MY 2008+)
                              +0008192 = Ręcznie składany dach zainstalowany
                              +0131072 = Funcja Start/Stop zainstalowana (MY 2010+
                              Do sprzedania:
                              *PRZEŁĄCZNIKI SZYB CHROM ZIELONE PODŚWIETLENIE
                              *PRZEŁĄCZNIKI SZYB I REGULACJA LUSTEREK
                              *PRZEPŁYWOMIERZ BOSCH SKODA 038906461C
                              *GRILL
                              *KRATKA + ZAŚLEPKI ZDERZAKA PRZEDNIEGO
                              *STEROWNIK PDC 1Z0919475
                              *ZAWÓR PODCIŚNIENIA 1K0906627A
                              *ZBIORNICZEK SPRYSKIWACZY 4L
                              *USZCZELKA SZYBY PRAWA PRZÓD

                              Komentarz


                              • #90
                                w G5 G6 prawe lusterko obniża się bez elektrycznych foteli (akurat często jeżdżę G6 i ma ten bajer właśnie bez elektrycznych foteli)

                                Obniżanie lusterka przy wstecznym
                                Wymagania:
                                a. moduł sterujący PRAWYCH drzwi obsługujący potencjometry położenia,
                                b. PRAWA podstawa szkła z potencjometrami położenia,
                                c. być może moduł sterujący komfortu w wersji hi-line.
                                Lusterko się obniża przy wrzuconym wstecznym tylko wtedy, kiedy manipulator położenia lusterek jest w przełączony na prawe lusterko.
                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez LUKI
                                  w G5 G6 prawe lusterko obniża się bez elektrycznych foteli (akurat często jeżdżę G6 i ma ten bajer właśnie bez elektrycznych foteli)

                                  Obniżanie lusterka przy wstecznym
                                  Wymagania:
                                  a. moduł sterujący PRAWYCH drzwi obsługujący potencjometry położenia,
                                  b. PRAWA podstawa szkła z potencjometrami położenia,
                                  c. być może moduł sterujący komfortu w wersji hi-line.
                                  Lusterko się obniża przy wrzuconym wstecznym tylko wtedy, kiedy manipulator położenia lusterek jest w przełączony na prawe lusterko.
                                  No ja zrobiłem w końcu to obniżanie,moduł musi być 3 generacji w wersji max. najlepiej z 2008 roku,lustro z pamięcią no i oczywiście kodowanie NIC WIĘCEJ NIE POTRZEBA.Więcej info na pw.
                                  Oddam za grosze nowe klamki wewnętrzne do O2 FL

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    odświeżę temat, czy ten sterownikbz foto obsłuży obniżanie lusterka prawego?
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Podejrzewam że jest to 1T0959702S najwyższy model sterownika do OC2FL , bez problemu obsługuje składane lusterka jak też obniżenie w czasie wrzucenia biegu wstecznego. w mojej OC2FL mam taki sam, trzeba wymienić silniczek w prawym lusterku na 8 pinowy ( ma wbudowane potencjometry), instalację od lusterka do sterownika. Kodowanie CE-09 i sterownika drzwi.
                                      Ostatnio edytowany przez jasiek2905; 23668.

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        dzieki, a pomietasz nr silniczka jaki kupić?

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Wtyczka jest 8 pin sorry za pomyłkę ja mam z SuperB 2, 3T1857508BK lub masz link Page Not Found - Aliexpress.com

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Dziękuję, zakupiłem, to fajna funkcjonalność której brak przy takim sterowniku, podświetlanym i składanym lusterku. Totalny paradoks.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Jeżeli będziesz miał problem z kierunkami ruchu lusterek to rozłóż mechanizmy i przełóż silniczki ze swojego oryginału, tylko ich nie pomyl bo mają przeciwne obroty przy zgodnej biegunowości. Jeden z nich ma pisakiem zaznaczoną czarną kreskę po tym je rozróżnisz. Powodzenia

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Czy ktoś posiada wiedzę i mógł by się nią podzielić w zakresie przepinowania kostka w silniczku lusterka<->kostka sterownika drzwi?

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  marc.zalu co się dzieje, że chcesz przepinowywać kostki?

                                                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                                                    marc.zalu co się dzieje, że chcesz przepinowywać kostki?
                                                    Chcę zaopatrzyć się w nowy silnik 7pin oraz dołożyć wymagane 4 przewody do kostki.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X