Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Super.
    Komputerem nie muszę sterować z kierownicy. Wystarczy mi sterowanie w manetce wycieraczek. Chciałbym móc sterować radiem (aktualnie swing), odbierać telefon.

    Czy do tempo będę potrzebował przełączniki zespolone, czy wystarczy wywalić lewą manetkę?
    Może ktoś posiada na zbyciu, lub ewentualnie jaki numer części szukać w sieci?

    No i kierownica. Czy poduszka podejdzie pod multi? Jaką kierownicę szukać?

    Licznika zmieniać nie będę.
    Raczej zainwestuję w radio.

    A tak z innej beczki.
    Czy w OCT 2 występowały liczniki kolor (wyświetlające nawigację jak np. w Passatach). Pytam z czystej ciekawości.

    Komentarz


    • biegan84, Niestety nie kolorowe tylko czarno-białe jak reszta komunikatów w maxidot.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez biegan84
        Super.
        ,,,,,

        Licznika zmieniać nie będę.
        Raczej zainwestuję w radio.
        ...
        jak nie zmienisz licznika to o sterowaniu radia z multifunkcji możesz zapomniec, bo radio steruje się dzięki licznikowi z MAXidotem

        Komentarz


        • Czyli kolejne 400zł. Rozumiem że Maxi-Dot to ten sam co proponują na alle jako pełny FIS.

          Aktualnie posiadam taki licznik (oczywiście z obrotami do 60) - a tak w ogóle to jak się nazywa fachowo taki licznik?




          i zamienić muszę na coś takiego (oczywiście w wersji PL



          Czyli pojawi się bajka z kodowaniem kluczyków itd.

          Na chwilę obecną ze względu na budżet zajmę się tempo i radiem (kusi mnie chińczyk z andkiem na pokładzie z CanBus - ze względu na dokładniejsze mapy i częstotliwość ich aktualizacji).

          Ewentualnie możecie podrzucić jakie numer części (licznik i kierownica) szukać aby przypasowały - będę polował na aukcjach.

          Komentarz


          • spacewalker, coś Cię fantazja poniosła... W Skodziance nie trzeba maxi, żeby przerzucać stacje i zmieniać głośność. Bez maxi nie działa za to prawa strona kierownicy (poza wciśnięciem rolki i kółkiem od zmiany pasma / źródła).
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • biegan84, ale bądź świadom ,że jeśli kupisz chińczyka to prawdopodobnie nie będzie Ci pokazywał komunikatów navi na maxidocie (który masz zamiar dolożyć).
              Pozostaje tylko oryginał amundsen albo columbus, ale tu znowu musisz zapomnieć o androidzie i wygodzie uzytkowania z nim związaną.

              Komentarz


              • Więc udało mi się ogarnąć temat 0 błędów. Silnik i sterownik zakodowany pod tempomat. Sterownik 5K0 953 569 AK nie wywala już żadnych błędów. Mam jedynie problem z manetką. Teoretycznie wszytko powinno działać, lecz nie bardzo... nie działają mi przyciski tempomatu w kierunkowskazie.

                Bardzo był bym wdzięczny za rzucenie okiem na moje kodowanie i pomoc w zakodowaniu.
                16: Steering wheel
                Bajt 2
                Bajt 0

                ]"]Zippyshare.com - [now defunct] Free File Hosting
                ]"]Zippyshare.com - [now defunct] Free File Hosting

                Z góry dziękuje za pomoc.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Enriquez
                  spacewalker, coś Cię fantazja poniosła... W Skodziance nie trzeba maxi, żeby przerzucać stacje i zmieniać głośność. Bez maxi nie działa za to prawa strona kierownicy (poza wciśnięciem rolki i kółkiem od zmiany pasma / źródła).
                  Całkowita racja. Przetestowane na własnej skórze.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez biegan84
                    Super.
                    Komputerem nie muszę sterować z kierownicy. Wystarczy mi sterowanie w manetce wycieraczek. Chciałbym móc sterować radiem (aktualnie swing), odbierać telefon.

                    Czy do tempo będę potrzebował przełączniki zespolone, czy wystarczy wywalić lewą manetkę?
                    Może ktoś posiada na zbyciu, lub ewentualnie jaki numer części szukać w sieci?

                    No i kierownica. Czy poduszka podejdzie pod multi? Jaką kierownicę szukać?
                    Przełączniki potrzebujesz zespolone.
                    Mam ale bez tylnej wycieraczki.

                    Szukaj kierownicy od Fabii II. Ma sterowanie tylko z jednej strony.

                    Pokaż zdjęcie obecnej kierownicy.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • Udało mi się samemu wszystko parawanie zakodować silnik i kolumnę kierowcy z funkcji prowadzonych odisa, Bajt 2 z palca.
                      16: Elektronika kolumny kierownicy
                      Bajt 2 00010100
                      Lecz nadal nie działają mi przyciski od tempomatu.
                      Co najśmieszniejsze przy moim starym module kolumny kierowniczej 5K0 953 569 C przy identycznym kodowaniu wszystko działa...
                      Aktualnie posiadam moduł 5K0 953 569 AK (gdyż dołożyłem multifinkcję) na tym nowym module nie działają mi przyciski od tempomatu. Teraz moje pytanie: Oktavka z roku 2012 moduł 5K0 953 569 AK z 2014 pochodzi z Tiguana, czyżby moja OII nie potrafiła obsłużyć modułu z 2014 roku??

                      Komentarz


                      • Elmo_88, wg. mnie jest jak najbardziej możliwe, że moduł AK obsługuje multi ale tempomatu już nie.
                        Zobacz na przykładzie 5K0-953-569-A. Jest to Highline, obsługuje komputer, multi ale tempo już nie.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • Zdjęcie kierownicy:


                          Czy ta manetka z tempo mi przypasi?

                          Link - manetka allegro

                          Rozumiem że poduszki do kierownicy od Fabii raczej nie przełoże?

                          Komentarz


                          • biegan84,
                            raczej taka manetka Ci nie podejdzie do FL musi być chyba cała-taka:
                            Link
                            tylko jeśli chcesz tempomat to po lewej stronie musi być ze sterowaniem.
                            Pisz do kolegi koleś on montuje i czasem ma takie i wszystko Ci wytłumaczy dokładnie
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • biegan84, Kiedy miałeś produkowaną swoją czeszkę :?: . Ja mam z kwietnia 2010 i u mnie była podmiana tylko lewej, kolega ma z jesieni tego samego roku i już ma zespoloną.
                              Tak jak ci piszą skontaktuj się z koleś w tej kwestii



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz


                              • biegan84, po o chesz zakładć poduszkę z Fabii? :shock:

                                dawcio, eaglemirek, nawet zespoloną manetkę da się rozebrać i wymienić tylko jedną stronę. Właśnie Piotrek (koleś) tak zrobił w mojej (z 2012).
                                SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                ​​​
                                Grzegorz

                                Moja Ambitna Czarnula

                                Komentarz


                                • a to czapki z głów dla koleś
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz


                                  • [quote]
                                    Zamieszczone przez georgg
                                    biegan84, po o chesz zakładć poduszkę z Fabii? :shock:
                                    koleś napisał: "Szukaj kierownicy od Fabii II. Ma sterowanie tylko z jednej strony."

                                    Dlatego też się zastanawiam czy jeżeli założę taką kierownicę od Fabii 2 to czy wejdzie mi poducha z octavki.


                                    eaglemirek również mam z kwietnia 2010

                                    Komentarz


                                    • biegan84,pisz do koleś on wszystko ogarnia w tych sprawach...
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • biegan84, ja bym robił tak jak powinno być czyli ORI. :-) Z czasem będziesz chciał założyc licznik z Maxi-Dot i znów bedziesz wymieniał kierownicę? Radiem będziesz mógł sterować co do bluetooth to nie wiem bo nie mam.
                                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                        ​​​
                                        Grzegorz

                                        Moja Ambitna Czarnula

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Enriquez
                                          spacewalker, coś Cię fantazja poniosła... W Skodziance nie trzeba maxi, żeby przerzucać stacje i zmieniać głośność. Bez maxi nie działa za to prawa strona kierownicy (poza wciśnięciem rolki i kółkiem od zmiany pasma / źródła).
                                          Czyli cos zgadlem..... ze cos nie dziala.
                                          Nie ma jak zrobic jak fabryka i pozamiatane

                                          Komentarz


                                          • biegan84, proponowałem Ci kierownicę z F II bo nie chcesz mieć maxi-dota.

                                            To taka kierownica:
                                            Link

                                            Poduszka zostaje Twoja obecna.
                                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                            Komentarz


                                            • Koledzy gdzie moge znaleźć typ modułu komfortu jaki mam w swojej octavi?? czy na tabliczce informacyjnej to pisze ? czy Tylko obowiazkowo trzeba go podlaczyć pod kompa?

                                              Komentarz


                                              • F0rest, na module też pisze
                                                Dawid
                                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                Komentarz


                                                • mam problem z działaniem tempomatu w swojej octavii 2005 po instalacji manetki i programowaniu wyskakuje błąd:
                                                  1 Fault Found:
                                                  17977 - Cruise Control Switch (E45)
                                                  P1569 - 008 - Implausible Signal
                                                  Freeze Frame:
                                                  RPM: 0 /min
                                                  Speed: 0.0 km/h
                                                  0
                                                  Bin. Bits: 00000001
                                                  Readiness: N/A
                                                  w blokach 066 czyta tempomat jak się wykonuje manewry ale wyskakuje zaraz ERROR i wywala powyższy błąd, manetka: 1K0953513A jak rozwiązać problem? moduł midilne z końcówką A, tempomat nie działa...

                                                  Komentarz


                                                  • Marcin_med, czyli tempomat dokładany?
                                                    musisz sprawdzić czy masz kabelek który idzie do kompa silnika
                                                    bo w tym roczniku może nie być
                                                    sprawdź główną wtyczkę modułu kierownicy (20pinowa)
                                                    w pinie 13 powinien być kabelek czarno/biały

                                                    ewentualnie manetka za nowa i trzeba mostkować piny
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X