Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

    Zamieszczone przez Agamek12
    Zamieszczone przez baca10
    Brat meza tez planowal zakup Nota, i kupil go pol roku temu, pol roczne 15 000km przebiegu serwisowane po prostu cacy, az do tamtego tygodnia gdy auto trafilo na serwis, jakas powazniejsza usterka i okazalo sie ze bylo bite
    Jak to serwisowane? W Note pierwszy serwis (poza przedsprzedażnym) jest po 20.000/30.000km lub po roku. Jaki serwis miało auto półroczne z przelotem 15.000km?

    PS, baca10 - jak Ty to robisz, że jeżdząc przede wszystkim po mieście stylem przede wszystkim normalnym zużywasz niecałe 8l LPG :shock: ? Ile dodatkowo "palisz" Pb? Przecież te 7,9l LPG to ekwiwalent niecałych 7l Pb - tyle palą najoszczędniejsze auta klasy miejskiej... Dołóż jeszcze zużycie Pb aby w pełni pokazać innym faktyczne zużycie paliwa...
    Auto ma wpis w ksiazce serwisowej ze przeglad byl robiony wlasnie przy 15tys., czemu nie Link moje auto wiec nie dociekalam.Auto bylo sprowadzone z Wloch.

    Co sie tyczy spalania to ja mam lekka noge,staram sie jezdzic ekonomicznie bez zadnych szalenstw, bardzo spokojna jazda,i po wielu problemach z LPG mam wszystko zrobione tak jak powinno, paliwa bieze mi okolo 2l/100km,

  • #2
    TEMPOMAT SKODA OCTAVIA II

    Mam ogromną prośbę, mógłby ktoś napisać czy jestem w stanie samemu założyć sobie tempomat do Skody Octavii II 2.0TDI Elegance, bo dziwnym trafem akurat tego w tym aucie nie ma. Na allegro upatrzyłem taką manetkę: Link Chyba że ktoś ma w okolicach woj. Śląskiego kogoś kto za rozsądne pieniądze mi to zamontuje, bo z tego co się orientuje to po podłączeniu jedynie trzeba to odblokować w komputerze i to wszystko. A w serwisie powiedzieli mi 350zł za część i ponad 300 za wymianę... Troche przesadzili. U takiego jednego sprawdzonego elektryka wymiana to ok 200zł. Ale może da się znaleźć coś jeszcze tańszego? Lub może samemu sobie z tym poradzę???
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Widac ASo ma rozne ceny. Pytałem w dowóch w moich okolicach i montaz ok 150 zł. U supermena juz kilka osób kupowało tempomat...wiec mozesz spokojnie kupowac. Ja tez juz prawie jestem zdecydowany na dokładke tempomatu.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        A nie potrzebna mi żadna wiązka do tego tempomatu??? Bo napisał mi że nie trzeba bo to jest oryginalna część Skody dlatego nie ma takiej potrzeby.

        Komentarz


        • #5
          bukmaster, sam dasz rade
          Tato,tato...czy to auto jest chore?
          Nie synku...to diesel PD.

          Honda...the power of dreams.
          Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

          Komentarz


          • #6
            Pytanie dla posiadaczy tempomatu, bo moze jutro juz bym miał to w autku....Warto zakładac????
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Jak jeździsz dużo na trasach to tak. Ale z doświadczenie to raczej powiedziałbym, że takiego niskiego spalania jak masz to na tempomacie nie osiągniesz.
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez shado
                Ale z doświadczenie to raczej powiedziałbym, że takiego niskiego spalania jak masz to na tempomacie nie osiągniesz.
                hmmm to przy jezdzie na tempomacie auto wiecej pali? Mialem inne zdanie na owy temat.
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_os
                  przy jezdzie na tempomacie auto wiecej pali
                  niestety ciut więcej :szeroki_usmiech
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez bukmaster
                    A nie potrzebna mi żadna wiązka do tego tempomatu???
                    Wiązka to może za dużo powiedziane ale najprawdopodobniej będziesz musiał przeciągnąć jeden kabelek pomiędzy sterownikiem kolumny kierownicy a sterownikiem silnika. Ale najpierw trzeba zobaczyć czy tego kabelka już nie masz fabrycznie. Sam montaż nie jest jakoś skomplikowany ale m.in. trzeba ściągać kierownicę (a więc też airbaga). No i oczywiście po montażu 'hardware'u' trzeba wszystko zakodować - więc potrzebny Ci będzie kabelek diagnostyczny z CANem.

                    Komentarz


                    • #11
                      rrysio,zadnych kabli nie potrzeba.
                      Tylko manetka i kodowanie...przynajmniej w mojej tak bylo :szeroki_usmiech
                      Tato,tato...czy to auto jest chore?
                      Nie synku...to diesel PD.

                      Honda...the power of dreams.
                      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                      Komentarz


                      • #12
                        mogę ci wysłać czeską instrukcję

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez gebek
                          rrysio,zadnych kabli nie potrzeba.
                          Tylko manetka i kodowanie...przynajmniej w mojej tak bylo :szeroki_usmiech
                          Zależy jak trafisz, w niektórych jest a w innych nie ma. Może od Ambiente wzwyż ten kabelek już jest a Classiki/Minty go nie mają?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez rrysio
                            Może od Ambiente wzwyż ten kabelek już jest a Classiki/Minty go nie mają?
                            o ile mi wiadomo, to założenie tempomatu do classica nie jest takie proste, tam jeszcze czegos brakuje chyba
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez szkoda
                              o ile mi wiadomo, to założenie tempomatu do classica nie jest takie proste, tam jeszcze czegos brakuje chyba
                              Phiiiii - trzeba wymienić moduł sterujący kolumny kierowniczej. Do wymiany manetki i tak trzeba rozebrać całą kolumnę a wtedy wymiana tego modułu to pikuś :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez rrysio
                                Zamieszczone przez szkoda
                                o ile mi wiadomo, to założenie tempomatu do classica nie jest takie proste, tam jeszcze czegos brakuje chyba
                                Phiiiii - trzeba wymienić moduł sterujący kolumny kierowniczej. Do wymiany manetki i tak trzeba rozebrać całą kolumnę a wtedy wymiana tego modułu to pikuś :szeroki_usmiech
                                a, jeżeli tak to owszem, ale PAN pikuś
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zgadza się tylko moduł kolumny kierownicy to dodatkowy koszt.
                                  Pieronio

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Pieronio
                                    Zgadza się tylko moduł kolumny kierownicy to dodatkowy koszt.
                                    Tak - od 100 do 200 zl na allegro.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Czy ktoś z kolegów posiadających octavke II z tempomatem może zerknąć i podać nr modułu kolumny? Wtedy bedzie jasne gdzie trzeba zmieniać a gdzie nie.
                                      Pieronio

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tych modułów jest tyle, że o wiele krótsza będzie lista modułów nie obsługujących tempomatu
                                        Poniższe moduły NIE obsługują tempomatu i komputera pokładowego:
                                        1K0 953 549 E
                                        1K0 953 549 AE
                                        1K0 953 549 AN
                                        1K0 953 549 BB
                                        1K0 953 549 BM

                                        Więc jeśli masz któryś z nich to potrzebna będzie wymiana.
                                        Generalnie jeżeli masz komputer pokładowy lub kierownicę wielofunkcyjną to na pewno moduł kolumny kierowniczej obsłuży też tempomat.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          rrysio,
                                          Jestes w stanie mi podpowiedziec czy modul 1K0 953 549 BK bedzie obslugiwac tempomat?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez bl
                                            rrysio,
                                            Jestes w stanie mi podpowiedziec czy modul 1K0 953 549 BK bedzie obslugiwac tempomat?
                                            Tak, obsłuży tempomat - taki mam teraz u siebie i tempomat śmiga :szeroki_usmiech
                                            Co więcej - powinien też obsłużyć kierownicę wielofunkcyjną

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez rrysio
                                              Tak, obsłuży tempomat - taki mam teraz u siebie i tempomat śmiga :szeroki_usmiech
                                              Co więcej - powinien też obsłużyć kierownicę wielofunkcyjną
                                              No jakze to sie slicznie sklada

                                              Dzieki wielkie!!!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Czesc,koledzy mam na sprzedaż modul o numerze 1K0 953 549 BC,z tego co sie orientowałem to jest to rozbudowana wersja modulu(obslugujaca tempomat itd.)

                                                Czy ktoś z Was moze sprawdzic czy moduł ten będzie działał w OII FL 2009 r. wersja mint 1.4 TSI .

                                                Będę wdzieczny za odpowiedz.

                                                Pozdrawiam
                                                252/555

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  poza tym że cena sterownika to od 2 do 3 razy cena manetki, to faktycznie pikuś

                                                  Pozdrawiam,
                                                  ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X