Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    ganzal, a kodowanie zmieniales?
    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


    Komentarz


    • #52
      nie mam lacznosci wogole z kanalem 10 wiec nie jestem w stanie nic zmienic

      [ Dodano: Wto 18 Paź, 11 17:52 ]
      powoli mnie to przerasta jak czytalem forum to wygladalo prosto uwinalem sie szybko a tu taki bigos. Ma jakies znaczenie ze mam tylko czujniki z tylu moze zly sterownik?

      Komentarz


      • #53
        Rocznik auta?
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • #54
          2006

          [ Dodano: Wto 18 Paź, 11 17:59 ]
          juz rece rozkladam zno pol auta rozebralem szukalem jakiiejs przerwy na kablach i nic nie orzumiem tego:/

          Komentarz


          • #55
            ganzal, kluczowym imho bedzie przekodowanie.

            Jakiego kabla uzywasz?
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz


            • #56
              chinczyk 10.63 ma to jakies znaczenie usunalem z instalation list 73 zaznaczylem 10 ale nie laczy sie ze sterownikiem. Do tej pory wszystko kodowalem zmienialem bez zarzutow. Nie wiem poczekam jeszcze na jakies opinie i rady jak sie nic nie uda zaloze stary sterownik i wroce na stare smieci

              Komentarz


              • #57
                a moze problem tkwi w przewodach od Can-u ??

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez andrzej-tdi
                  a moze problem tkwi w przewodach od Can-u ??
                  Imho tak, podobny error byl, jak zle wpialem przewody do can'a
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • #59
                    nie wiem no probowlaem zaminic kable can przy wtyczce od parktronica pozniej zobaczylem jeszcze przy gatewayu jeszcze raz zobacze jutro jak bedzie widno zajrze pod tasme moze sie cos rozlaczylo zeby sie upewnic zielono zolty can idzie na t16 do pinu 6 a bialo zolty do 15 tak? a przy canie z/z 6 i b/z do 6 tak?? bo juz glupi zglipialem wiec rodrutuje wszystko i popodlaczam na nowo.

                    Komentarz


                    • #60
                      Park-tronik
                      Zielono- Zółty (CAN High) na T16 Pin 6
                      Biało-Żółty (CAN Low) na T16 Pin 15
                      Gateway
                      Zielono- Zółty (CAN-High) na T20e Pin 16
                      Biało-Zółty (CAN-Low) na T20e Pin 06

                      A może nie przekodowałeś gatewaya
                      Z Modułu 76 trzeba zrezygnować a zaadoptować Moduł 10??

                      Komentarz


                      • #61
                        zmienialem wlasnie w gatewayu z 76 na 10 pozniej chcialem sie polaczyc z 10 zeby ja przekodowac i nic nie laczy sie plus bledy z vcds cos musi byc nie tak jutro sprobuje jeszcze raz popodlaczac. Jesli chodzi o przekodowanie to masz na mysli czy nie odchaczylem 76 i nie zaznaczylem 10 tak? Jesli tak to to zrobilem.

                        [ Dodano: Wto 18 Paź, 11 21:11 ]
                        dzis i tak z tym ustrojstwem nie bede sie meczyl poczekam do jutra, jestem otwart na kazda sugestie

                        [ Dodano: Sro 19 Paź, 11 20:02 ]
                        dzis nzowu wlaczylem i kurde nic kompletnie zastanawiam sie czy modul parkowania nie jest walniety moge to jakos sprawdzic bo w moim przypadku ciezko stwierdzic bo mi nie dziala dzis przy ponownym sprawdzeniu wszystkiego nie dlaczylem akku i jak odlaczalem przewody od wylaczania poduchy pasazera mam blad
                        01218 - Side Airbag Igniter; Passenger Side (N200)
                        001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON

                        usunalem blad pare razy ale wciaz wyskakuje wie ktos moze jak to usunac i jak sprawdzic modul parktronica czy dziala? sprzedawca mnie zapewnial ze dziala an 100%

                        Komentarz


                        • #62
                          Zrobilem.

                          Wszystko cacy, nic nie zepsulem oprocz skrzynki z bezp

                          Bezp 1-6 mialem zajete, zadnego z czarnej szyny juz wolnego, na dole w drugim rzedzie brak wyprowadzen.

                          No ale ...

                          Wstawic chcialem 5A pod bez nr 6. Czyli pole nizej. No i k... wpadlem na pomysl, ze usune srubokretem ten trojkacik blokujacy wejscie pinu w gorne pole bezpiecznika - gdze powinna byc szyna. Uwalilem tym samym ten plasticzek rozowej listwy do blokowania ale ... zastapilem go innym plasticzkiem, takze listwa siedzi sztywno, zalutowalem sie do gornej czarnej szyny, ponadto wszystko zatrtytykowalem, dalem mase tasmy - smiiiiiga.

                          Poprzyklejalem pozniej czujniki na tasme ( nie mam dziur z przodu ) aby zrobic test - dziala.

                          W stosownym miejscu wrzuce filmik :P


                          Podziekowal wszystkim slicznie za pomoc
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #63
                            mam takie skromne pytanie odnosnie moich problemow pospraawdzalem wszystko i polaczenia so OK aczkolwiek do polaczenia gatewaya do parktronica uzylem piniow z kabli ktore wczesniej ucialem ma to jakies znaczenie bo juz nie wiem co jest nie tak?

                            Komentarz


                            • #64
                              a czy ktos wie moze czy u mnei też trzeba będzie sie z tym wszystkim bawić zeby na columbusie pokazywalo parkowanie? samochod to o2 z listopada 2008. powoli sie przymierzam do zakupu columbusa ale musze sie rozesnać czy wystarczy jak kupie radio czy bede musiał coś jeszcze a jak tak to co? co ewentualnie mam sprawdzic i gdzie? autoscan wystarczy czy gdzieś mam szukać numerow sterowników itd?
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez blackrs
                                a czy ktos wie moze czy u mnei też trzeba będzie sie z tym wszystkim bawić zeby na columbusie pokazywalo parkowanie? samochod to o2 z listopada 2008. powoli sie przymierzam do zakupu columbusa ale musze sie rozesnać czy wystarczy jak kupie radio czy bede musiał coś jeszcze a jak tak to co? co ewentualnie mam sprawdzic i gdzie? autoscan wystarczy czy gdzieś mam szukać numerow sterowników itd?
                                Sprawdz w auto skanie czy masz modul:
                                10-Park/Steer Assist
                                czy
                                76-Park Assist

                                Jeżeli masz pierwszy czyli 10 to nic nie musisz zmieniać a jeżeli ten drugi czyli 76 to niestety szykuj się na przeróbkę

                                Komentarz


                                • #66
                                  ganzal, czekaj bo nie rozumiem, zeby polozyc nowe kable uzyles starych pinow do wtyczki t16 w sterowniku tak ? bo kable zmostkowales rozumiem do przodu z tymi ktore byly w gatewayu ?
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez andrzej-tdi
                                    prawdz w auto skanie czy masz modul:
                                    10-Park/Steer Assist
                                    czy
                                    76-Park Assist

                                    Jeżeli masz pierwszy czyli 10 to nic nie musisz zmieniać a jeżeli ten drugi czyli 76 to niestety szykuj się na przeróbkę
                                    aha dzieki jak kolegi mi wyśle mego autoskana to zobacze. apowiedzcie czy ramka od stream mp3 podejdzie do columbusa czy trzeba wymieniać
                                    BYŁA o1 rs
                                    BYŁA o2 1.6
                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Pokażcie co ma O2 przed liftem, bo O2 tour ma:
                                      Address 76: Park Assist Labels: None
                                      Part No SW: 1ZD 919 283 HW: 1ZD 919 283
                                      Component: Parkhilfe 4-Kan H04 0020
                                      Coding: 0000001
                                      Shop #: WSC 73430 790 00066
                                      VCID: 0F26AFB867DB

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        misiek^wro Tak przy gatewayu zmostkowalem a przy parktroniku uzylem starych pinow. Jutro odbieram piny nowe ze skody i musze sie zastanowic czy nie przywrocic starego parktronica bo juz nie wiem co robie nie tak.

                                        [ Dodano: Pią 21 Paź, 11 18:15 ]
                                        hmm moze to jednak ja zle kable do gatewaya polaczylem w jaki spsob laczyliscie nowe kable do istniejacych. Ja wycialem kawalek izolacji dolozylem kabel i uzylam zacisku zeby je polaczyc bo nie mialem miejsca zeby sie tam dostac z lutownicaza chiny moze to jest powodem ze mi to nie dziala.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez andrzej-tdi
                                          Sprawdz w auto skanie czy masz modul:
                                          10-Park/Steer Assist
                                          czy
                                          76-Park Assist

                                          Jeżeli masz pierwszy czyli 10 to nic nie musisz zmieniać a jeżeli ten drugi czyli 76 to niestety szykuj się na przeróbkę
                                          no niestety mam 76 a geteway 1K0 907 530 Q
                                          czyli co bym musial zrobić żeby mi przynajmniej parkowanie pokazywało. klima to nie konieczność

                                          [ Dodano: Pią 21 Paź, 11 21:36 ]
                                          Zamieszczone przez obrus
                                          Pokażcie co ma O2 przed liftem, bo O2 tour ma:
                                          Address 76: Park Assist Labels: None
                                          Part No SW: 1ZD 919 283 HW: 1ZD 919 283
                                          Component: Parkhilfe 4-Kan H04 0020
                                          Coding: 0000001
                                          Shop #: WSC 73430 790 00066
                                          VCID: 0F26AFB867DB
                                          moja ma tak
                                          76: Park Assist Labels: 1Z0-919-283.lbl
                                          Part No SW: 1Z0 919 283 B HW: 1Z0 919 283 B
                                          Component: Parkhilfe 4-Kan H04 0020
                                          Coding: 0000001
                                          Shop #: WSC 31414 790 00001
                                          BYŁA o1 rs
                                          BYŁA o2 1.6
                                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez blackrs
                                            czy ramka od stream mp3 podejdzie do columbusa czy trzeba wymieniać
                                            Nie pasuje trzeba wymienić

                                            A co do przeróbek to masz to napisane na pierwszej stronie w pierwszym poście.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              no tak juz doczytałem. ja mam parkowanie tylko z tylu a tam pisza też o pzrednim. czy do tego zeby pokazywalo tył wystarczy nowy geteway który sie podąlcza bez przerobek czy musi byc ta cala zabawa z tymi pinami i sterownikami?. rozumiem ze jak bym wstawil columbusa i wgral softa zeby eni rozladowywał aku to wszystko mi będzie dzialalo normalnie tylko brak bedzie pokazywania parkowania?
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Z tego co wiem to na pewno trzeba się bawić w przeróbki bo columbus inaczej komunikuje się z czujnikami niż Stream.
                                                Mogę być w będzie :roll: jak tak to niech ktoś mnie poprawi

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  poddalem sie i wrocilem do starego parktronika wszystko dziala elegancko wiec moje druciarstwo musialo byc OK wydaje mi sie ze problemem moze byc walniety sterownik parktroinika bo wszystko zrobilem jak na forum. Jeszcze jedno pytanie czy ma jakies znaczenie ze samochod to anglik ostatnio sie pytalem w skodzie o nowy sterownik parktronka do o2 po FL i mi powiedzieli ze z numerem c jest najnowszy a ja mialem kupiony z koncowka B prawdopodobnie walniety czy ten z koncowka C bedzie tez dzialal mam takie pytanie bo chce kupic nowy juz nie bede sie bawil z uzywkami szczegolnie z allegro.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez blackrs
                                                    rozumiem ze jak bym wstawil columbusa i wgral softa zeby eni rozladowywał aku to wszystko mi będzie dzialalo normalnie tylko brak bedzie pokazywania parkowania?
                                                    na Twoim miejscu zakupiłbym columbusa i sprawdził czy usypia radio czy nie
                                                    bo chyba masz dużą szansę na to, że masz dobrego gatewaya (ze względu na rocznik)

                                                    jak masz właściwy gateway to nie musisz już zmieniać softu
                                                    Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X