Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dobrze wiedzieć może kiedyś
    BYŁA o1 rs
    BYŁA o2 1.6
    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ToMo1978
      Dodatkowym argumentem dla takiego rozwiązania jest fakt, że piny z ASO są na bardzo krótkim żółtym kablu i spokojnie starcza on na poprowadzenie głośnika od sterownika na omawiane miejsce bez modyfikacji.
      serdeczne gratulacje z osiągnięcia efektu końcowego
      dla potomnych...nie wartko kupować pinów z zółtym przewodem za okoo 17PLN, bo i tak trzeba je sztukować...

      lepiej kupić same piny (N907 647 01), które są po 0,60PLN/szt i używamy dowolnej długości przewodu bez sztukowania - analogiczna sytuacja jak z przewodem CAN za 90PLN

      jeszcze raz gratulacje...
      jest:
      Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
      były:
      OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
      Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sadzik
        dla potomnych...nie wartko kupować pinów z zółtym przewodem za okoo 17PLN, bo i tak trzeba je sztukować...

        lepiej kupić same piny (N907 647 01), które są po 0,60PLN/szt i używamy dowolnej długości przewodu bez sztukowania - analogiczna sytuacja jak z przewodem CAN za 90PLN
        Korzystając z rady kupiłem piny i mam pytanie ile metrów przewodu, jakiej grubości i ile kolorów bo nie wiem ilu zyłowe są wiązki?

        Komentarz


        • jak kupisz piny z przewodami to dostaniesz pin z przedodem kilkunasto centymetrowym w kolorze żółtym...

          przewody musisz przeprowadzić z bagażnika od nowego serownika czujników parkowania do dokładanego głośnika na podszybiulub gdzie sobie wymyślisz (2 przewody) ...
          a drugi zestaw (2 przewody) do gatewaya pod kierownicą...

          a kolorystyka...wedle uznania...chyba, że chcesz mieć jak w ori to musisz sprawdzić w schematach

          [ Dodano: Wto 07 Maj, 13 21:29 ]
          w końcu po przeczekaniu zimy...zrobione
          okablowanie, sterownik zmieniony...zmiana kodowania miała być jutro...i...
          podłączyłem aku i OPS działa, wyświetla na Bolero mimo braku jakichkolwiek zmian w kodowaniu... wyświetlany model auta również jest OK...nie mam kabla więc musze poczekać do jutra i podjechać do kolegi qu_bek żeby looknąć jakie to czary są

          pierwsze wrażenia...warto było :szeroki_usmiech
          jest:
          Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
          były:
          OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
          Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

          Komentarz


          • Czy byłby ktoś tak dobry i podsumował wykaz czynności potrzebnych do uruchomienia OPSu na Bolero w przed FL z czujnikami przód+tył.

            Przejrzałem temat i jest tu zapewne wszystko, ale elektronicznie jestem cieńszy niż d.... węża. A że wczoraj uruchomiłem niedziałający parktronic zastanawiam się teraz nad wizualizacją w radiu. Tylko nie wiem czy podołam.
            obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
            wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

            Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

            Komentarz


            • mamaj12, łatwiej będzie jak przeczytasz i powiesz czego nie rozumiesz
              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


              Komentarz


              • Zamieszczone przez misiek^wro
                mamaj12, łatwiej będzie jak przeczytasz i powiesz czego nie rozumiesz
                dokładnie tak...nawet na ostatnich 2-3 stronach postów jest dokładnie opisane co i jak...
                poczytaj...naszkicuj sobie schemacik z kabelkami...jak będziesz miał jakieś wątpliwości pytaj dalej...albo namierz w okolicy osobę, która już przerabiała temat :diabelski_usmiech
                jest:
                Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
                były:
                OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
                Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sadzik
                  albo namierz w okolicy osobę, która już przerabiała temat
                  zacznę od tego
                  obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                  wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                  Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                  Komentarz


                  • Koledzy czy czujniki TYŁ od przed FL będą współpracować z nowym modulem czy muszę wymieniać ??
                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez mamaj12
                      Zamieszczone przez sadzik
                      albo namierz w okolicy osobę, która już przerabiała temat
                      zacznę od tego
                      ale temat jest nie skomplikowany nawet dla laika...
                      a opis jest tak "łopatologiczny"
                      dasz radę
                      jest:
                      Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
                      były:
                      OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
                      Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

                      Komentarz


                      • maxpaynemm - pasują bez problemu

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez maxpaynemm
                          Koledzy czy czujniki TYŁ od przed FL będą współpracować z nowym modulem czy muszę wymieniać ??
                          współpracują...według mnie
                          jest:
                          Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
                          były:
                          OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
                          Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

                          Komentarz


                          • Panowie a może wiecie gdzie można kupić wiązkę przednich czujników do zderzaka przedliftowego w rozsądnej cenie??
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez maxpaynemm
                              Panowie a może wiecie gdzie można kupić wiązkę przednich czujników do zderzaka przedliftowego w rozsądnej cenie??

                              domyślam się ,że allegro prze lustrowałeś...
                              jakiś rok temu jak miałem problem z przednią wiązką to w salonie kzzyknęli mi na nówkę coś koło 200 zł...

                              jak zdjąłem zderzak to okazało się, że ori wiązka to taka partanina, że hej więc poobcinałem przewody zostawiając same wtyczki i wstawiłem moje przewody w wężykach gumowych, bo w ori dosłownie było błoto tak były przegnite...

                              znajdz może dowolną wiązkę od przodu lub od tyłu i ją zaadaptuj do własnych potrzeb, albo obczaj po ile zożna dostać same wtyczki i piny...i zrobisz sobie pewną wiązkę...

                              [ Dodano: Pią 23 Sie, 13 16:45 ]
                              fotki wiązki po przeróbce :szeroki_usmiech
                              Załączone pliki
                              jest:
                              Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
                              były:
                              OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
                              Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

                              Komentarz


                              • sadzik, dzieki wielkie za zdjęcia. Na allegro sa wiązki po 100PLN od tyłu ale myślę że da się je zaadoptować. czujniki trzeba dokupić oddzielnie ale widzę że są one kllejone na tasme dwustronną. Powiedz mi jeszcze gdzie jest umiejscowiony moduł parktronika, bo ja mam tylko czujniki na tył??

                                [ Dodano: Pią 23 Sie, 13 17:31 ]
                                ps. Czy taką wiązkę da się zaadoptować do Octy??

                                Link

                                Coś tanio...
                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • Moduł jest umiejscowiony na tylnym lewym nadkolu i pewnie jest do wymiany (zeby obsługiwał czujniki przód i tył).

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                    sadzik, dzieki wielkie za zdjęcia. Na allegro sa wiązki po 100PLN od tyłu ale myślę że da się je zaadoptować. czujniki trzeba dokupić oddzielnie ale widzę że są one kllejone na tasme dwustronną. Powiedz mi jeszcze gdzie jest umiejscowiony moduł parktronika, bo ja mam tylko czujniki na tył??

                                    [ Dodano: Pią 23 Sie, 13 17:31 ]
                                    ps. Czy taką wiązkę da się zaadoptować do Octy??

                                    Link

                                    Coś tanio...

                                    ten komplet za 140 z czujnikami to ekstra cena jest...
                                    ja za pojedynczy czujnik w kolorze nadwozia płaciłem 70...
                                    wygląda, że to jest to do zderzaka po FL bo nie mają obwódki wokół czujnika...
                                    przed FL w zderzaku widać oring wokół czujnika po FL już nie...

                                    o ile wtyczka do modułu raczej na 100% jest taka sama
                                    to nie mam pewności czy coś się przy czujnikach nie pozmieniało...

                                    w sumie to się pogubiłem co modzisz dalej...bo chcesz coś z przodem zmieniać...po FL i może chyba zderzak od RSa przy okazji...zatem zgubiłem orientacje jakie czujniki masz zamiar montować...starsze czy nowsze

                                    czujniki są właśnie wpinane w uchwyt klejony do zderzaka na taśmie dwustronnej...


                                    co du umiejscowienia sterownika/modułu to tył lewe nadkolw - do zdemontowania masz tapicerkę bagażnika...
                                    Załączone pliki
                                    jest:
                                    Seat Alhambra Style Advanced 4Drive 2.0TDI CR '15
                                    były:
                                    OII 2.0FSI BLX Adventure 4x4 '05
                                    Astra F 1.6 C16NZ błękitna strzała

                                    Komentarz


                                    • Wtyczki do czujników przed fl i po fl są inne .

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez rrobert
                                        Wtyczki do czujników przed fl i po fl są inne
                                        chłopaki - skoro piszecie takie rzeczy, starajmy się to robić dokładnie bo później koledzy którzy bawią się w retrofitting i zakładają zderzaki RSowe są zdziwieni :roll:

                                        rrobert, masz rację o ile chodzi o "cywilne" wersje O2 i O2FL- są różne
                                        w przypadku RSa czujniki i wtyczki są takie same
                                        zdaje się że w przypadku Scouta jest tak samo, ale chciałbym aby ktoś ze Scoutem potwierdził tą informację
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • Czy GW 1K0 907 530 S pociągnie OPS na Bolero?
                                          obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                          wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                          Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                          Komentarz


                                          • mamaj12, tak
                                            już masz zmieniony sterownik parktronika?
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • krzynol, przymierzam się do tematu coraz bardziej. Próbuję rozgryźć zawiłości tematu i uderzyć zanim wygaśnie zapał
                                              Sterownik jak coś będę miał taki 1Z0 919 475 E.
                                              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                              Komentarz


                                              • Koledzy przodu narazie nie zmieniam.....

                                                Powoli kompletuje graty:

                                                Moduł 1Z0 919 475 E - mam za 200PLN
                                                Czujniki przód z wiązką - mam za 140PLN zobaczymy czy bedą pasować :roll:
                                                Glosniczek z pinami i wtyczką - mam
                                                Wiązka tył i głosnik tył - jest w aucie

                                                Ogólnie to nie mam wiązki z przodu wiec musze ogarnąć to sam i rozumiem że po zamontowaniu czujnikow w zderzaku wiazkę ciagnę do tyłu do lewego nadkola, starą wiazke tył przerabiam, ciągnę 2xkabelek do Geteway-a oraz 2x kabelek do glosniczka na podszybie. Czy tak??
                                                Auta z czujnikami mają włącznik dodatkowy przy galce biegów a ja z racji tego ze nie mialem czujnikow na przodzie musze to dorobić - prawda??? Co z tym wlącznikiem i gdzie się go podpina
                                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                                  Co z tym wlącznikiem i gdzie się go podpina
                                                  kolejna wiązka do tyłu...
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • maxpaynemm, wiązka parktronika z przodu biegnie do prawego nadkola gdzie jest łączona w okolicach sprężarki klimy z częścią wchodzącą do auta i biegnącą lewym progiem do lewego tylnego nadkola gdzie jest moduł

                                                    części masz tu
                                                    Forum - Octavia Club Polska
                                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X