Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

    Zamieszczone przez bzyq_74
    musiałeś mieś super warunki drogowe + ECOdriving
    Zazwyczaj jeźdzę równo, bez zbędnych hamowań, poza tym warunki były do wolnej jazdy śnieżyca i noc. Tak to się specjalnie nie starałem.

  • #2
    Park assist OII przed liftem zeby pokazywal na Columbusie

    - sterownik prak asist (1Z0 919 475 A)
    - gateway ( 1K0 907 530 P,albo AA)
    - CAN kabel (000 979 987)
    - glosnik(8E0 919 279) +kostka (4B0 972 623)
    - piny (000 979 009)
    -------

    1) Kostka T16 s oran¾ovo/hnìdým drátem-pin 7 a oran¾ovo/zeleným na pinu 14
    - Wyjmi piny 3,7 a 14 a izolovat

    2) CAN kabel
    - zeleno/¾lutý (CAN High) na pin T16/6
    - bílo/¾lutý (CAN Low) na pin T16/15

    3) Dorobic kabel do Gateway
    - CAN-High - zeleno/¾lutý na T20e Pin 16
    - CAN-Low - bílo/¾lutý na T20e Pin 06

    4) Glosnik przod
    - na piny 3 a 4 (glosnik przod) kostka ve srodku T12 (czujniky przod)
    - pøepojit piny ze svorkovnice T16/2 a T16/10

    5) Prawa kostkaT12 (czujniky tyl)
    - piny 1,7,8,9 do pinu 8
    - piny 6,10,11,12 do pinu 11

    6) Glosnik Tyl
    -- piny na T16/2 a na T16/10

    7) Kódování
    - 19-Gateway - pøihlásit 10-Assist. parkování a zru¹it 76-Park. pomocník
    - 10-Assist. parkování kódovat na 000004 nebo na 000002
    - 37-Navigace - Byte_0 Bit_3 - Parking Aid/Park SteerAssist Monitoring active

    Komentarz


    • #3
      tak samo z Bolero?
      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

      Komentarz


      • #4
        podziękował

        Komentarz


        • #5
          a ktoś z Wa-wy potrafi to zrobić ???

          Komentarz


          • #6
            Opis opisem ale czy ktoś to zrobił ? i skąd opis macie ? - chodzi mi o fotki

            Komentarz


            • #7
              Juz to v pare OII robilem.Jest to praca okolo 3 godzin.Sorki, fota montazu niedzalem, na to niemam czas=(

              Komentarz


              • #8
                PiotrekDK: tak samo z Bolero (czy też z RCD-510).
                Kupiłem parę miesięcy temu Bolero z nowego Superba. Do tego części, które wymienia powyżej Grygy (oprócz Gateway'a bo mam u siebie z końcówką 'Q', ale czytałem na forum vw, że działa już od wersji 'L').
                Dzisiaj udałem się na małą wycieczkę do Grygy'ego .... Ten magik zamontował wszystko u mnie w 3 godzinki, zakodował jak należy i bingo! wszystko działa jak należy na moim Bolero mam piękną srebrną Octavkę Combi na ekranie a czujniki działają jak marzenie
                Jutro postaram się zrobić parę fotek to zamieszczę tutaj.

                DZIĘKI WIELKIE GRYGY ZA POŚWIĘCENIE SWOJEGO CENNEGO CZASU I.... ZA CYGARKO w sumie sukces trzeba opalić czymś konkretnym
                Pozdro!

                [ Dodano: Sob 24 Paź, 09 20:05 ]
                Zgodnie z obietnicą zamieszczam parę fotek. Sorki za jakość, robiłem je wieczorem...
                Aha! zapomniałem jeszcze dodać, że Grygy powiedział, że jestem pierwszy z Bolero, u którego robił tego moda widać, że da się tak samo jak w przypadku Columbusa, może grafika ciut gorsza ale... who cares... ważne, że wizualizacja działa

                Pozdro!
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  Czesc,
                  Czy moze mi ktos powiedziec jaki kabel kupic aby zakodowac wlasnorecznie radio columbus rns510 pod parktronica ?
                  Na dzien dzisiejszy zaktualizowalem soft do 2720, wszystko dziala poprawnie, tylko dodatkowo chcialbym dodac parktronica na wyswietlaczu.
                  Oryginalnie byl zainstalowany, takze wszystkie podzespoly sa, z moich informacji wynika ze wystarczy zakodowac radio.

                  Prosze o pomoc.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez krsone
                    Czesc,
                    Czy moze mi ktos powiedziec jaki kabel kupic aby zakodowac wlasnorecznie radio columbus rns510 pod parktronica ?
                    Na dzien dzisiejszy zaktualizowalem soft do 2720, wszystko dziala poprawnie, tylko dodatkowo chcialbym dodac parktronica na wyswietlaczu.
                    Oryginalnie byl zainstalowany, takze wszystkie podzespoly sa, z moich informacji wynika ze wystarczy zakodowac radio.

                    Prosze o pomoc.
                    Przede wszystkim sprawdź czy masz moduł komunikujący się z siecią can po linii can-drive.
                    Jeśli Twój moduł jest z końcówką 283 (A) to niestety czeka Cię wymiana modułu, zakup sygnalizatora akustycznego i trochę zabawy z kabelkami. Jeśli masz moduł z końcówką 475 (A) to jest to kwestia kodowania tylko i wyłącznie.
                    Jeśli masz MY2008 i wyższy to jest szansa że moduł jest prawidłowy i wystarczy Ci VAG.
                    Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
                    było: 111KM / 275NM
                    jest: 143KM / 310NM

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak tak Wszystko mam potrzebuje tylko zakodowac Vagiem. Tylko nie wiem jaki kabel kupic i jaki soft do tego uzyc ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krsone
                        Tak tak Wszystko mam potrzebuje tylko zakodowac Vagiem. Tylko nie wiem jaki kabel kupic i jaki soft do tego uzyc ?
                        potrzebujesz vcds i współpracujący z nim kabelek
                        pogadaj z neckiem na pw - on dystrybuuje odpowiednie kabelki...
                        Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
                        było: 111KM / 275NM
                        jest: 143KM / 310NM

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzieki wielkie

                          [ Dodano: Pon 19 Kwi, 10 12:42 ]
                          Niestety kolega neck99 pisze ze nie zalatwia takich rzeczy, kiedys raz zalatwial dla kogos, ale juz sie w to nie bawi.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krsone
                            Dzieki wielkie

                            [ Dodano: Pon 19 Kwi, 10 12:42 ]
                            Niestety kolega neck99 pisze ze nie zalatwia takich rzeczy, kiedys raz zalatwial dla kogos, ale juz sie w to nie bawi.
                            No to ja nie wiem... - swój kupiłem od jednego z userów OCP ale miał tylko jeden na zbyciu. Ew. jeden z fejsów z allegro ale one chodza z v-com do wersji 4.09 włącznie tylko... Nie wiem czy to wystarczy?
                            Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
                            było: 111KM / 275NM
                            jest: 143KM / 310NM

                            Komentarz


                            • #15
                              Czytalem o nich obsluguja auta do 2004 wlacznie. Naszych nie obsluzy.
                              Znalazlem jeszcze cos takiego Link

                              Niestety nie facet nie potrafi sie okreslic czy tym kablem moge uruchomic soft VCDS aby zakodowac radyjo.

                              Komentarz


                              • #16
                                VCDS dziala TYLKO z kablem producenta i tzw. 'klonami'. Zadne VAG-Comandery itd nic nie daja. Pogadaj z kims w okolicy czy nie ma takiego kabla, zakoduje Ci i po sprawie :idea:
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ktos to robil juz sam?

                                  - piny 1,7,8,9 do pinu 8
                                  - piny 6,10,11,12 do pinu 11


                                  Jak mam to rozumiec? Smostkowac kable 1/7/8 i 9 i wsadzic je do gniazda nr 8 ?

                                  I co z tymi glosnikami ? Mam sie podlaczyc w instalcje audio ?


                                  No i czy to dziala przed FL tylko z tym danym wybranym numerem Gatewaya czy z AD tez poleci ?
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #18
                                    AA, AD - polecą oba. Tylko w aucie PRZED FL to MUSZĄ być gateway'e z FL'ki.

                                    Głośnik - w przed FL, nawet jeśli czujniki parkowania były z tyłu i z przodu, "obsługiwał" je jeden głośnik. W nowych sterownikach tył ma swój, przód ma swój. Dlatego są dwie sztuki.

                                    A co do mostkowania, to wyciągasz z wtyczki piny 1/7/9, obcinasz końcówki i dolutowujesz do kabelka pinu 8. :-)

                                    Robiłem trzy fury w ten sposób :-) tylko zawsze Martin zajmował się przodem, więc nie wiem który CAN do którego kabelka we wtyczce CAN Gateway'a się wpinał.
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      kropeck, ale tam z przodu ta wtyczka do gatewaya to chyba za dluga nie jest
                                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez misiek^wro
                                        kropeck, ale tam z przodu ta wtyczka do gatewaya to chyba za dluga nie jest
                                        :-) to prawda :-) jest to troszkę niewygodne :-) ale nawet taki misiak jak ja daje sobie radę (jakoś)....
                                        Pozdrawiam,
                                        Michał

                                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          kropeck, ja tez misiak jestem - w tej wtyczce sporo roboty jest?
                                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez kropeck
                                            w przed FL, nawet jeśli czujniki parkowania były z tyłu i z przodu, "obsługiwał" je jeden głośnik
                                            ja miałem dwa
                                            jeden na słupku drugi na podszybiu
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ktos mnie oswieci czy 1k0907530E to pofaceliftowy gateway ?
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez misiek^wro
                                                Ktos mnie oswieci czy 1k0907530E to pofaceliftowy gateway ?
                                                Sprawdziłem i to jest 'stary' sterownik (na podstawie logów kolegów).
                                                Pozdrawiam,
                                                Michał

                                                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Już myślałem, że samemu można w OII Park assistant podłączyć...

                                                  a tutaj chodzi o wyświetalnie OPS - optical park system
                                                  Zmieńcie może w nazwie topicu bo wyszukiwarka będzie błędnie wyrzucała

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X