Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] "Ukryte" f-cje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] [O2FL] "Ukryte" f-cje

    u mnie prawie rok minie od wizyty u nich a klimka śmiga super , tak więc nie ma sie co martwić. Tak się zastanawiam czy robić przegląd klimy przed latem ??

  • #2
    [O2] [O2FL] "Ukryte" f-cje

    Co jakiś czas znajduje "ukryte" f-cje w mojej O2FL. Z najciekawszych:
    - otwieranie / zamykanie szyb z pilota po przytrzymaniu przycisku (opisane nawet w instrukcji - wiem - powinienem ją w końcu przeczytać)
    - wajha pojedyńczego wahnięcia wycieraczek:
    - raz na dół podczas postoju (kluczyk w pozycji "0") - wycieraczki ustawiają się w pionie (i rozwiązało się pytanie jak je wymienić :P). Wracają spowrotem po ponownym naciśnięciu wajhy albo po przekroczeniu 20km/h.
    - raz na dół podczas jazdy (przekręcony kluczyk) - przeciera szybę normalnie
    - dłuższe przytrzymanie podczas jazdy - wycieraczki zasuwają jak na najszybszej prędkości aż do czasu puszczenia wajhy
    - wajha kierunkowskazów - po wyjęciu kluczyka lewy kierunkowskaz włącza lewe pozycyjne, prawy prawe (do parkowania - wiem że wajha ma symbole i to one zaintrygowały mnie do sprawdzenia po co to).

    Czy ktoś z Was znalazł coś "więcej" ?

    Komentarz


    • #3
      żadne ukryte funkcje masz to w instrukcji napisane.
      http://emmu.pl
      ----------------------------------------------------------
      W końcu robi się to, co się lubi.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mobil
        żadne ukryte funkcje masz to w instrukcji napisane.
        A czy jest jeszcze coś czego nie doczytałem w instrukcji?

        Komentarz


        • #5
          Dwa lusterka jezdza jak regulujemy tylko lewe.

          Prawdopodobnie z maxi dota da sie obecnie aktywowac automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Prawdopodobnie z maxi dota da sie obecnie aktywowac automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
            a to już było, tzn ja tak mam w O2 z 2008 roku.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mrrudzin
              raz na dół podczas postoju (kluczyk w pozycji "0") - wycieraczki ustawiają się w pionie (i rozwiązało się pytanie jak je wymienić :P ). Wracają spowrotem po ponownym naciśnięciu wajhy albo po przekroczeniu 20km/h.
              ++

              hmmm...no przyznam że o tym akurat nie wiedziałem :? :roll: :diabelski_usmiech
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                Dwa lusterka jezdza jak regulujemy tylko lewe.
                Tak. Ale da się to wyłączyć (o czym nie wiedział sprzedawca :P )

                Prawdopodobnie z maxi dota da sie obecnie aktywowac automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
                I otwieranie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.

                Komentarz


                • #9
                  moja O2 z 2007 ma dokładnie te same funkcje wcale nie ukryte :szeroki_usmiech i mój sprzedawca o nich wiedział i powiedział

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak ja jeszcze mam coś takiego że przy rozbrojeniu alarmu z pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy, po ponownym naciśnięciu przycisku otwierają się pozostałe, o samoczynnym włączeniu się tylnej wycieraczki przy włączeniu wstecznego gdy przednie wycieraczki są włączone pewnie wiesz, automatyczne włączanie obiegu wewnętrznego przy włączeniu wstecznego (działa od +5 stopni cel)
                    To co sobie sam aktywowałem to doświetlanie zakrętów, dodatkowy ruch tylnej wycieraczki po spryskaniu.
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez loru
                      Tak ja jeszcze mam coś takiego że przy rozbrojeniu alarmu z pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy
                      to się jakoś aktywuje? w zasadzie sam jeżdżę , szkoda zamków :wink:
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • #12
                        Wszystko z menu w maxidot... tyle, ze ja na przykład nie mogę obczaić która pozycja odpowiada za otwieranie tylko drzwi kierowcy.. jest lekka rozbieżność między instrukcją a tym co się wyświetla. Jest jeszcze tak, przynajmniej w Superbie, że jak się włączy światła w pozycję auto to po wyłączeniu zapłlonu mamy funkcje follow home a jak otworzymy auto to lampy też świecą. Rozważam teraz montaż diodowych dziennych ( w tej chwili dzienne sa już w standardzie) i wtedy światła mogłyby być cały czas w pozycji auto.
                        Od 1997 roku Skoda. 97-99 Felicia 1.3 99-01 Octavia 1.9 TDI 90KM 01-08 Octavia 1.9 TDI 110KM 09-.. Superb 1.8 TSI & Octavia 1.6 Mint
                        www.gprk.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez leszekmw
                          to się jakoś aktywuje? w zasadzie sam jeżdżę , szkoda zamków :wink:
                          chyba w maxidot-ie ale nie wiem dokładnie bo kazałem sobie coś takiego zrobić przy okazji przeglądu za free bo panowie z czymś tam mieli obsuwę.
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez leszekmw
                            to się jakoś aktywuje?
                            Vagiem możesz ustawić
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zauwazylem ze gdy nie jadę z włączoną klimatyzacją i mam ustawione grzanie np na nogi i przednią szybę, to w momencie przestawienia tylko na grzanie na przednią szybę włącza się automatycznie klimatyzacja.

                              Czy w wersji bez Maxidota mozna ustawić pojedyncze otwieranie drzwi?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                Vagiem możesz ustawić
                                no to mi Sławek ustawi :szeroki_usmiech
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez westwi78
                                  Prawdopodobnie z maxi dota da sie obecnie aktywowac automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
                                  a to już było, tzn ja tak mam w O2 z 2008 roku.
                                  W O II FL drzwi zamykaja sie przy 20 km/h

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez baca10
                                    W O II FL drzwi zamykaja sie przy 20 km/h
                                    A u mnie się nie zamykają... :?
                                    Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                    Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez arturas03
                                      A u mnie się nie zamykają... :?
                                      moduł komfortu Bajt 0 bit 4 polecam też zaznaczyć bit 3
                                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        arturas03,mnie ustawil kolega przez vaga 5 minut roboty :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ukryte funkcje chyba są

                                          Wiadomo jak działają wycieraczki ale o jednej funkcji ich działania Skoda nie informuje (w O1 chyba nie ma ale w O2 i FL chyba jest)
                                          Otóż chodzi o czasowe włączanie wycieraczek:
                                          Włączamy wycieraczki po czym je wyłączamy i ponownie włączamy i teraz czas od wyłączenia do włączenia jest czasem powtórzenia (czyli czasem pomiędzy machnięciami wycieraczek) aha max 25 sekund

                                          Nie wiem czy w instrukcji to jest ale w O2FL osobiście sprawdziłem i działało (chyba że był zmieniony przekaźnik ale o tym mi nic nie wiadomo)

                                          W O1 też takie coś można mieć trzeba tylko zmienić przekaźnik wycieraczek z 199 (numer katalogowy 3B0 955 531) na 99 (numer katalogowy 357 955 531) i wtedy wszystko hula

                                          (przekaźnik do aut: Caddy, Corrado, Golf, Golf Cabrio, Jetta, Passat, Sharan, Transporter, Vento, A4, Alhambra, Cordoba, Ibiza, Toledo, Octavia chyba Fabia i Superb)

                                          Koszt około 65zł
                                          O ortografie dba FF.
                                          Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                                          http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                                          Skoda Octavia & Audi A6

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Thundi
                                            Włączamy wycieraczki po czym je wyłączamy i ponownie włączamy i teraz czas od wyłączenia do włączenia jest czasem powtórzenia (czyli czasem pomiędzy machnięciami wycieraczek) aha max 25 sekund
                                            Thundi, ale w O II na manetce wycieraczek można sobie samemu, przełacznikiem, regulować czas pracy wycieraczek w trybie przerywanym.
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Big, W O1 też można jednak jest to (dla mnie) dość kiepsko poustawiane (czyli albo za szybko albo za wolno) a tak ma się pełną kontrolę nad wycieraczkami (a nie 4 tryby wybrane przez fabrykę )
                                              O ortografie dba FF.
                                              Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                                              http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                                              Skoda Octavia & Audi A6

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Dwa lusterka jezdza jak regulujemy tylko lewe.

                                                Prawdopodobnie z maxi dota da sie obecnie aktywowac automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
                                                Potwierdzam, w OIIFL da się ustawić, jak również da się przełączyć regulację lusterek na "normalną" :diabelski_usmiech
                                                Pozdrawiam,

                                                Saszka


                                                Perfect Service by DobryGrześWawa

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
                                                  Czy w wersji bez Maxidota mozna ustawić pojedyncze otwieranie drzwi
                                                  Vagiem możesz ustawić

                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X