Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] wariacje na temat przycisków kierownicy O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] wariacje na temat przycisków kierownicy O2

    Zamieszczone przez Trusek
    A upierali sie ze to tylko dyskomfort dla kierowcy
    TYLKO dyskomfort

  • #2
    [O2] wariacje na temat przycisków kierownicy O2

    w związku ze wzrostem zainteresowania sterowaniem głosem i tempomatem a zwłaszcza po wysłuchaniu narzekania mojego kolegi jago7270 przypomnialo mi sie, że podczas rozmowy z moim znajomym z briskody wspomniał on o wymianie guziczków kierownicy wielofunkcyjnej.
    I tak, zmieniając lewe przyciski kierownicy i zamiast nich wstawiając element 1Z0959537A uzyskujemy mozliwośc sterowania głosem oraz sterowania telefonem(albo zestawem BTH).
    po wymianie całośc nie wymaga kodowania( to info jakie uzyskalem od kolegi).
    Przy kodowaniu mozna natomiast uruchomić wybieranie głosem po naciśnięciu przycisku MUTE
    Natomiast uzywając analogicznego elementu pochodzącego z Superba(3U0959537) możemy w tym miejscu zamontować sterowanie tempomatem.


    dla zainteresowanych podaje link(żeby później nie było, że podszywam się pod autorstwo projektu :diabelski_usmiech )
    link do opisanego wyżej modu:
    Welcome |> BRISKODA - The ŠKODA Owner Forums & Community

    kilka uwag:
    1. 1Z0419091G - MFS z guzikami radiowymi(sterowanie radiem) albo 1Z0419091H - MFS ze sterowaniem radiem i telefonem o ile jest ori zestaw telefoniczny. można też zainstalować kierownicę od auta GOLF V GTi (z poduchą) ale bedzie inne logo i podświetlenie

    2. 1K0953549AQ - sterownie MFS, może też być moduł 1K0953549AK

    Zmiana kodowania
    VAG-COM Controller 16 - Sterowanie trzeba wybrać kodowanie 07.

    zobaczycie 7 cyfrowy kod w formacie 00xxxxx

    4 cyfra od prawej odpowiada za wybór rodzaju kierownicy. Jeśli masz 4-szprychową MFSW bez guzików tempomatu powinno być 2. Zmień to na 3 a wtedy guzik wyciszania (MUTE) będzie aktywował wybieranie głosowe .
    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

    Komentarz


    • #3
      ja narzekam ops:
      Jacek

      Komentarz


      • #4
        dlaczego kurcze skoda nie podświetla w O2FL przycisków kierownicy... porażka. No ale musi by już tak, że VW przoduje...
        Octavia Ambiente (ICE) 1.6 i Octavia II FL ELEGANCE 1.4 TSI

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Shadoon
          skoda nie podświetla w O2FL przycisków kierownicy
          nie wiem jak w O2FL ale w O2 są podświetlone
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Shadoon
            skoda nie podświetla w O2FL przycisków kierownicy
            przed FL był przycisk na kierownicy by można było włączyć lub wyłączyć podświetlenie, tylko też była inna kierownica...może aktywuje się to gdzieś indziej, np. maxi-dot albo gdzieś ukryty jest ten przycisk :?

            Komentarz


            • #7
              u mnie po "wstępnym"montażu kierownicy z FL są podświetlane przyciski-wszystkie od łopatek też :szeroki_usmiech
              Jacek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Shadoon
                dlaczego kurcze skoda nie podświetla w O2FL przycisków kierownicy... porażka. No ale musi by już tak, że VW przoduje...
                A skąd takie info? U mnie w O2FL guziki na kierownicy i w łopatkach pod kierownicą są podświetlane...
                . pzdr Jarek
                aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                Komentarz


                • #9
                  Witam,
                  Mam takie szybkie pytanie do osób posiadających u siebie w aucie kierowcnię multifunkcyjną obsługującą tylko radio (chodzi oczywiście o kierę przed FL). Jak to u Was jest z przyciskami po prawej stronie do zmiany stacji radiowych czy też utowrów na płycie CD. U mnie to wygląda tak, że strzałka w dół zmienia stację na tą wyżej aktualnie wybranej na wyświetlaczu radia, a strzałka w górę zmienia analogicznie na tą niżej aktualnie wybranej. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem za bardzo W jednym zdaniu : wciskając ^ mam stację radiową tą zakodowaną poniżej aktualnie słuchanej. Jak to jest u Was ? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi, jeśli mógłby ktoś to dla mnie sprawdzić u siebie byłbym naprawdę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

                  Komentarz


                  • #10
                    neo007303, tak jest jak piszesz, a co Ci chodzi?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      Już zrozumiałem działanie tego systemu To jest przełączanie następna, poprzednia stacja radiowa dlatego działa tak jak opisałem. Myślałem, że ma to działać na zasadzie : strzałka w górę - stacja radiowa w góre (fizycznie na wyświetlaczu radia), strzałka w dół - stacja w dół. Dzięki wielkie za odpowiedź i przepraszam za niezbyt przemyślane pytanie Pozdrawiam.

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam, ja mam odwrotną sytuację niż w temacie, tj:
                        Mam kierownicę ze sterowaniem radiem z prawej strony i sterowaniem głosowym/telefonem z lewej.
                        Fabryczny uchwyt na telefon całkiem zdemontowałem i nie będe z niego korzystał.
                        Mógłby mi ktos podpowiedzieć czy da się, a jeżeli tak to w jaki sposób przekodować sterownik, tak żeby np zamiast wybierania głosowego mieć MUTE ?

                        Komentarz


                        • #13
                          thomash, sterownika skody nie da sie przekodować
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez thomash
                            ....
                            Mógłby mi ktos podpowiedzieć czy da się, a jeżeli tak to w jaki sposób przekodować sterownik, tak żeby np zamiast wybierania głosowego mieć MUTE ?
                            zapusc kodowanie modułu 16 , bo w VW da się tak zrobic, a sterowniki te same

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez spacewalker
                              zapusc kodowanie modułu 16 , bo w VW da się tak zrobic, a sterowniki te same
                              czyli będę mógł inaczej zakodować inaczej moje przyciski po lewej :?:
                              Mam taką kierę z superba:
                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeśli chcesz mieć tylko sterowa nie radiem bez żadnych "bajerów" wymień lewe przyciski na te z mute/gaszeniem podświetlenia i przeskakiwaniem przód tył 1Z0959537 i będzie działać P&P. Ewentualnie są jeszcze w konfiguracji SET/RES + CANCEL i "ślepy" przycisk. Przerabiałem temat u brata bo też kupił kierownicę ze sterowaniem telefonu. Sterownik w kierownicy masz jeden (1P0 959 542) i nie ważne jakie przyciski podłączysz do niego. Inny element steruje funkcjami wykonawczymi przycisków, a nie ten pod poduszką.
                                Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nawet nie wiedziałem, że są takie przyciski do sterowania tempomatem z Superba, testował to ktoś, działają w OII? A co z manetką lewą od tempomatu, tam przyciski też działają równocześnie z tymi z kiery? Ktoś podpowie jeszcze, czy przyciski w kierze od przed FL - te z symbolami telefonu działają z modułami Premium od OII po FL, znaczy czy działa odbieranie, odrzucanie rozmów i wybieranie głosowe?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzięki za odpowiedź. Ale skoro sterownik jest cały czas taki sam to rzeczywiście nie ma opcji zmiany kodowania żeby widział te przyciski jako sterowanie radiem ? W końcu to są tylko fizyczne przyciski, chyba że one mają w sobie jeszcze dodatkowo jakiś kontroler ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Na to pytanie niech odpowie ktos mądrzejszy. Nie zagłębiałem się w budowę sterownika. Po niedzieli dorwę się do auta ze sterowaniem radiem w kierownicy i zamienię przyciski radiowe na tempomatowe. Zobaczymy czy w tę stronę też da radę p&p (Auto ma tempomat).
                                      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        thomash, przerabiałem ten temat nexusem i z kowal2002 w przypadku kierownicy poliftowej z O2 i z VW- o ile w przypadku VW jest mozliwość zmiany funkcjonalności przycisków poprzez nazwijmy w skrócie "przepinowanie" przycisków o tyle w skodzie poszli na łatwiznę i jest to jeden elenent w którym nic nie da się przełączyć
                                        tyle w temacie
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A jak dostać się do pokręteł w kierze ? Mam wrażenie że lewe nieco źle chodzi, chciałbym to przeczyścić, trzeba zdjąć poduchę ?
                                          Czarna Diablica

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Trzeba, bo daleko ich nie wyjmiesz (krótkie kable) I nie ma podejścia. Zdjęcie poduszki to przecież 30 sekund
                                            Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Być może ale nigdy tego nie robiłem, i jakaś tam obawa jest.
                                              Czarna Diablica

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X