Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odezwij się do kolegi koleś, w dobrej cenie ogarnie Ci kabelek

    Komentarz


    • Witam. dziś po długiej walce z złożeniem i po odpowiednim kodowaniu kierownica z O II FL założona do OII przed FL w pełni działa tzn. przyciski z lewej w pełni sterują radiem (rcd340) i przyciski z prawej sterowanie maxi-dotem ( licznik poliftowy) . Oczywiście moduł wymieniony na 1K0 953 549 CH z Chinowic )
      Ostatnio edytowany przez mcaris; 37031.
      ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

      Komentarz


      • Dzień Dobry. Mam na imię Paweł. Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i Skoda Octavia II FL Mint/Calsic. Proszę o pomoc. Jeżeli chciałbym napisać post w tym temacie i ewentualnie zobaczyć odpowiedź to jak i gdzie mam to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość

        Komentarz


        • Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum nie jestem do końca przekonany co i jak. Posiadam Skoda Octavia II FL Mint z tego co się doczytałem rok produkcji 2009 rok modelowy 2010. Chciałbym jak wielu kolegów nieco wzbogacić swoje auto choćby o światła p.mgłowe. Moduł jaki posiadam to 1K0937085H. Z tego co wyczytałem nie posiadając elektrycznych szyb z tyłu musiałbym wymienić go na 1K0937087H. Oczywiście jest on nie osiągalny. Znalazłem na Czeskiej stronie za jedyne 1200 zł. Niestety nie przysyłają do Polski. Natomiast na Polskim portalu aukcyjnym znalazłem coś takiego

          MODUŁ KOMFORTU BCM VW SKODA AUDI 1K0937087

          Marka: Skoda
          Wersja: OCTAVIA 2009-2013
          SUPERB II 2008-2013
          Numer katalogowy: 1K0937087
          Numer zamienny: 1K0937087D

          1K0937087H
          Rok produkcji: OCTAVIA II 2009-2013

          SUPERB II 2008-2013

          Czy rzeczywiście jest to to samo

          Na stronie Czeskiej napisane 1K0937087H zamiennik do

          1K0937084, 1K0937084D
          1K0937085, 1K0937085D
          1K0937086, 1K0937086A, 1K0937086C
          1K0937086D, 1K0937086DF, 1K0937086DG
          1K0937087, 1K0937087A, 1K0937087D
          1K0937087E

          Mojego 85 z literką H nie ma
          Ostatnio edytowany przez korzenip; 42432.

          Komentarz


          • Kup 1K0937087E jest ich pełno po około 200zł i będzie ok
            Skoda Octavia II FL
            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

            Komentarz


            • Ok. Na forum ktoś napisał iż nie posiadając tylnych szyb elektrycznych tylko ten 1K0937087H pasuje. Jeszcze jedno pytanie czy wymieniając ten moduł należy po prostu wyjąć i włożyć nowy? Czy piny w nowym module odpowiadają tym w starym i czy nie ma to wpływu na wskazania licznika? Jeszcze jedno. Jeżeli kupię używany moduł to będzie on zawierał czyjeś ustawienia co oznacza że będę musiał wszystko kodować od początku. Czy jest możliwość zrobienia czegoś na zasadzie kopii zapasowej i przywrócenia jej na nowym module. Co jeszcze będę mógł uruchomić na tym
              1K0937087E. np. tempomat?

              Komentarz


              • korzenip, pytasz o halogeny w temacie o multifunkcji. Rozumiem, że jesteś nowy i nie za bardzo wiesz jak się poruszać po forum ale musisz to szybko ogarnąć bo wprowadzasz zamieszanie i robi się bałagan przez to.
                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Na forum ktoś napisał iż nie posiadając tylnych szyb elektrycznych tylko ten 1K0937087H pasuje
                O halogeny i sterowniki pytaj tu:
                [O2] FL classic\mint montaż halogenów - Octavia Club Polska

                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Jeszcze jedno pytanie czy wymieniając ten moduł należy po prostu wyjąć i włożyć nowy?
                Tak.
                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Czy piny w nowym module odpowiadają tym w starym
                Tak.
                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                czy nie ma to wpływu na wskazania licznika?
                Nie ma.
                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Jeżeli kupię używany moduł to będzie on zawierał czyjeś ustawienia co oznacza że będę musiał wszystko kodować od początku.
                Tak. Najlepiej zapisać kodowanie obecnego. Pomaga też zrobienie zdjęć kodowania obecnego sterownika.

                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Czy jest możliwość zrobienia czegoś na zasadzie kopii zapasowej i przywrócenia jej na nowym module
                Tak ale to nie zawsze działa.
                Zamieszczone przez korzenip Zobacz wpis
                Co jeszcze będę mógł uruchomić na tym 1K0937087E. np. tempomat?
                Ten sterownik nie ma nic wspólnego z tempomatem. O tempomat też pytaj w odpowiednim temacie.







                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • Cześć...Mam takie pytanie chciałem założyć tempomat i multikfunkcje w o2fl 2012r ambiente
                  Ale po rozegraniu osłony okazuje się że niema pod kierownica modulu komfortu a manetki są zespolone....czy jest jakaś możliwość zamontowania tempomat i multifunkcji.dziekuje z góry za odpowiedz

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez daroblue Zobacz wpis
                    Cześć...Mam takie pytanie chciałem założyć tempomat i multikfunkcje w o2fl 2012r ambiente
                    Ale po rozegraniu osłony okazuje się że niema pod kierownica modulu komfortu a manetki są zespolone....czy jest jakaś możliwość zamontowania tempomat i multifunkcji.dziekuje z góry za odpowiedz
                    do multifunkcji i tempomatu potrzebna jest odpowiednia taśma airbag a nie moduł komfortu.

                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • Ok...A może podpowiedzialbys co dokładnie kupić i jaka taśmę airbaga.

                      Komentarz


                      • Trzeba wiedzieć co masz teraz. Najlepszy byłby autoscan auta. Jak będziemy wiedzieć jaką masz taśmę airbag to dobierze się manetki z obsługą tempomatu. Do tego oczywiście kierownica i kabelek do multifunkcji.
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez daroblue Zobacz wpis
                          Ok...A może podpowiedzialbys co dokładnie kupić i jaka taśmę airbaga.
                          Podnieś obudowę kolumny kierowniczej i zrób zdjęcie manetek i sterownika i wrzuć tu.

                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • To mam teraz....W manetce po prawej jest przycisk trip do zmieniania w liczniku to nie maxi dot....pod kierownica nie ma tego modulu komfortu czy jak to zwał.. kierownicę kupiona mam z octavia z telefonem po prawej stronie.czy ten komplet bzalatwi sprawę...Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl tylko po prawej nie ma w manetce tego trip czy to znaczy że będzie można sterować z kierownicy.z góry dziękuję za pomoc
                            Załączone pliki
                            Ostatnio edytowany przez daroblue; 45710.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez daroblue Zobacz wpis
                              czy ten komplet bzalatwi sprawę...
                              Tak. Możesz to kupić.

                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • Dziękuję za pomoc..wtorek będę miał te manetki z tasma kierownica już jest kabelek też..odezwę się jak zamontuje...
                                Jeszcze raz dzieki

                                Komentarz


                                • Cześć,

                                  powoli myślę nad instalacją kierownicy multifukcyjnej w moim aucie. Przejrzałem temat i coś już wiem, ale muszę się upewnić zanim coś kupię.

                                  Pacjent:
                                  O2 FL 2010 1,4 TSI AMBIENTE

                                  posiada kierownicę zwykłą, komputer z trip1, trip 2 itp

                                  Planuję kierownicę z multifunkcją np taka od O2 FL przykład -->Link rozumiem że tu przekładam swoją poduszkę powietrzną i pasuje.

                                  W przyszłości radio na androidzie. Tempomatu nie potrzebuję.

                                  Jeśli chodzi o kierownicę jak z przykładu rozumiem że muszę wymienić moduł od kierownicy i kabelek ?

                                  Obecnie siedzi :

                                  Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
                                  Part No SW: 1K0 953 549 CQ HW: 1K0 953 549 CQ


                                  a muszę kupić 1K0 953 549 CH i kabelek 5K0 971 584 C ??

                                  np taki zestaw 791.51zł 1% OFF|Nowy 1K0 953 549 CH wielofunkcyjny kierownica tempomat Modle uprząż zestaw do vw Golf Jetta MK5 6 siedzenie do skody 5K0971584C|ch ch|gti golfgti vw - AliExpress

                                  Proszę o informacje czy moje przypuszczenia są prawidłowe. Generalnie chciałbym kierownicę od O2 FL ( z rolką) bo ta mi się bardziej podoba wizualnie niż z przed liftu

                                  pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
                                    Proszę o informacje czy moje przypuszczenia są prawidłowe
                                    Możesz brać to od chińczyków ale tam widzę wtyczkę do kierownicy przedliftowej. Będziesz więc musiał kupić odpowiednią wtyczkę i ją wymienić.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis

                                      Obecnie siedzi :

                                      Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
                                      Part No SW: 1K0 953 549 CQ HW: 1K0 953 549 CQ

                                      a muszę kupić 1K0 953 549 CH i kabelek 5K0 971 584 C ??
                                      U mnie siedzial modul CQ i wymienilem na CH wlasnie od chinczykow, kabelek chcialem tez kupic ale dzieki schematowi od koleś przerobilem obecny w 5 minut

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez koleś
                                        Możesz brać to od chińczyków ale tam widzę wtyczkę do kierownicy przedliftowej. Będziesz więc musiał kupić odpowiednią wtyczkę i ją wymienić.
                                        Witam pytanie trochę z innej beczki Czy ktoś się orientuje jaki jest security code dla silnika i instrumentów ? Mam auto przedlift 2008 i nie mogę podnieść obrotów nie przyjmuje kodu:/ czy to może być wina kabla tzn clonem nie będę w stanie?


                                        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez matthews Zobacz wpis
                                          Witam pytanie trochę z innej beczki
                                          To jest temat o multifunkcji. Nie mieszaj. Poszukaj tematu związanego z Twoim problemem lub załóż nowy.
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • Cześć,
                                            dzięki za info odnośnie kabelka. Jak wygląda ta wtyczka? Poszukam wtyczki lub całego kabelka z taką już w zestawie. Albo gdzie znajdę schemat o którym pisze mazur888 ?

                                            Jeszcze jedno pytanie odnośnie modułu pod kierownicę. Czytałem więcej ten temat i mam jedną wątpliwość.

                                            U mnie jest moduł z końcówką CQ, wg Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki jest bez Steering Angle Sensor.

                                            To jednak powinienem kupić z końcówką CD a nie CH jak wcześniej pisałem? Jeden i drugi jest na ali w podobnej cenie, także ważne żebym kupił po prostu dobry

                                            dzięki i pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • Witam.
                                              ravas poniżej schematy przeróbki kabelka. Są 2 wykonania w zależności czy masz kierownicę z superb czy oktavii. kwestia zamiany kabli 1-3 w wtyczce 6 pinowej. na rysunku 1 jest wtyczka 4 pinowa (pomyłka) ale numeracja pinów jest ok.
                                              Jestem świeżo po montażu (dzisiaj) i powiem szczerze że to 30 minut roboty z kodowaniem. Wszystko śmiga. u mnie montowałem sterownik z końcówką CF i do twojej też taki będzie pasował (za CQ CH nie pasuje tylko cd lub cf). Są na znanym portalu poniżej 100 PLN.
                                              pozdrawiam.
                                              Załączone pliki
                                              Ostatnio edytowany przez manfred2; 42100.

                                              Komentarz


                                              • ^^ Dzięki To już o sprzęcie wszystko wiem. Czas skompletować wszystkie elementy. I dokształcić się w temacie kodowania nowego modułu.

                                                pozdr

                                                Komentarz


                                                • Jakiś miesiąc temu dołożyłem kierownice multi do swojej O2FL po wielu próbach i szperaniu w necie udało się zakodować, ale dzisiaj namieszałem coś w kodowaniu i znów nie działa, a nie mogę odnaleźć tego postu co wtedy mi pomógł. Moduł H, kierownica multi, tempomat, licznik bez MaxiDota ale ze zwykłym komputerem sterowanym z manetki. Przy kodowaniu 5180204000 działa wszystko oprócz kierownicy a przy 5184204000 kierownica już się podświetla ale dalej nie działa i przestaje działać manetka od sterowania komputerem.
                                                  Octavia ASZ/RS
                                                  Jetta A5

                                                  Komentarz


                                                  • W katalogu VCDS masz zapisane poprzednie kodowania przywróć te na którym było dobrze
                                                    Skoda Octavia II FL
                                                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X