Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pierwszy zakup już jest - kierownica od O2 FL
    Postanowiłem kabelek przerobić - nie wygląda to na skomplikowane.
    Ale mam problem z namierzeniem wtyczki 4B0 971 978 B. Na allegro obecnie nie widzę. na aliexpress jest ale po 10 szt za prawie 70 zł. Ktoś wie gdzie to można namierzyć?

    Drugie pytanie.
    Czy będzie działać klakson jak zamontuję kierownicę w aucie bez wymiany modułu i kabelka/przerabiania kabelka. Oraz bez kodowania. Kabel vcds dopiero zamawiam z Chin i nie chcę żeby się coś pochrzaniło.
    Potrwa pewnie z 1,5 miesiąca zanim będę miał wszystkie części, a tak to przynajmniej mógłbym się cieszyć z zamontowanej kierownicy. Auto O2 FL jak pisałem wcześniej.

    pozdrawiam

    Komentarz


    • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
      mam problem z namierzeniem wtyczki 4B0 971 978 B
      ASO. A jak masz i z tym problem to mogę wysłać taką wtyczkę z przygotowanymi kabelkami. Wykonasz tylko jedno lutowanie.

      Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
      Czy będzie działać klakson jak zamontuję kierownicę w aucie bez wymiany modułu i kabelka/przerabiania kabelka.
      Będzie.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • ^^ Dzięki za info. Podjadę do ASO, w takim razie. Z lutowaniem sobie poradzę to nie problem.

        Komentarz


        • zależy jak podłączysz
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • Pochwalę się i ja.

            W mojej Fabii dziś założyłem taką multi:
            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

            Oczywiście wszystko działa. Tempomat z kierownicy rewelacyjny. A myślałem, że to będzie mi najbardziej przeszkadzać. Podświetlenie czerwone.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • To ja też się pochwalę. Kierownica zamontowana - 10 minut roboty. Czekam jeszcze na kalbelek vcds od majfriendów oraz moduł 1K0 953 549 CD. To dopiero zabawa się zacznie
              Załączone pliki

              Komentarz


              • Panowie podpowiedzcie proszę, która kiera będzie najlepiej pasować i działać z moją O2 przed liftem? Mam podstawową wersję bez komputera i innych bajerów, z radiem stream, więc za dużo guziczków to nie potrzebuję.

                Kolego koleś czy taka kiera jak prezentujesz zatrybi w mojej O2? Czy mając tempomat w kierownicy można odpuścić wymianę manetek?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                  Kolego koleś czy taka kiera jak prezentujesz zatrybi w mojej O2?
                  Nie. Moja pasuje do O1 lub Superba 1.

                  Dla Ciebie to co jest przewidziane do O2.

                  Bierz tą:
                  Link

                  Daj do obszycia nową skórą. Odpowiedni sterownik + przeróbka kabelka i będziesz miał to co chcesz.
                  Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
                    To ja też się pochwalę. Kierownica zamontowana - 10 minut roboty. Czekam jeszcze na kalbelek vcds od majfriendów oraz moduł 1K0 953 549 CD. To dopiero zabawa się zacznie
                    Cytuję sam siebie

                    Wczoraj zabrałem się za wymianę sterownika plus przeróbka kabelka. Gdybym nie musiał przy okazji pilnować dziecka to może wyrobiłbym się w godzinkę Prościzna.

                    Moduł wymieniony na chińczyka, kabelek przerobiony. Lewa strona kierownicy działa (sterowanie głośnością i zmiana stacji radiowych). Z prawej działa jedna funkcja - zmiana źródła dźwięku (AUX, CD, Radio). Pokrętło i drugi przycisk martwe. Da się tu jeszcze coś odpalić dodatkowego?

                    Wszystko poszło bez kodowania. Podpiąłem i działało

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
                      Pokrętło i drugi przycisk martwe. Da się tu jeszcze coś odpalić dodatkowego?
                      Jak masz Maxidota to możesz prawym kółkiem i strzałką go obslugiwac.
                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • Niestety nie. "Zwykły" komputer - dwa tripy itd.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez qqq1 Zobacz wpis
                          Niestety nie. "Zwykły" komputer - dwa tripy itd.
                          No to raczej nic nie wymodzisz.
                          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                          ​​​
                          Grzegorz

                          Moja Ambitna Czarnula

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                            No to raczej nic nie wymodzisz.
                            Wymodzi - kolejnego moda - MAXI DOT

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • witam, mam moduł pod kierownicą o numerze 1K0 953 549 CQ i na jaki muszę wymienić aby obsłużył w przyszłości multifunkcje ?? Samochód to Octavia II po FL (koniec 2009 roku)

                              Komentarz


                              • Proszę :-)

                                Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki

                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                Komentarz


                                • Wymień na CH
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • Multifunkcję mam i ja dzięki koledze Koleś po sąsiedzku ogarnięte. Nawet wariujący klakson. Także jeszcze raz publiczne dziękuję. Kolejny mod już wstępnie z Kolesiem obgadany to bluetooth
                                    Ostatnio edytowany przez demol; 46860.

                                    Komentarz


                                    • Upał jak cholera i ci modzą i modzą ;-). BTW mój moduł leci od mayfriendów kiera jedzie z Albionu , kabelek thnks Koleś pewnie też czeka więc wkrótce i ja się pochwalę ;-).

                                      Komentarz


                                      • Witam kolegów.
                                        Też ostatnio chodzi za mną myśl aby dołożyć tempomat i multifunkcję do mojego auta. Mam Octavie 2012 tour 1.6.
                                        Dysponuję VAG401 więc sprawdziłem jaki sterownik jest u mnie w samochodzie.
                                        Vag podaje 5K0953569C a więc bez obsługi Multifunkcji wg ross tech.
                                        Manetki są chyba zespolone z tego co rozumiem - 5k0953521BJ wg vaga.
                                        Rozumiem że muszę wymienić sterownik na wersję gdzie ross tech pokazuje "yes" przy wszystkich opcjach (poza AT bo wersja manualna skrzyni) bo auto ma doświetlanie zakrętów z halogenów. Czy zakładając multifunkcyjną kierownicę można tempomatem sterować z kierownicy czy manetka z tempomatem jest tak jakby przymusowa w tych skodzinkach ?

                                        Zapomniałem dodać że mam oczywiście "komputer" spalania - chyba to nie jest maxi dot bo nie ma rozwiniętych opcji - zachowuje się jak MFA w autach VW segmentu B5 czyli MFA1 i MFA2 (spalanie aktualnego przejazdu i spalanie długo dystansowe resetowane ręcznie tylko itp.)

                                        Idąc za ciosem także zapytał bym o potrzebne modyfikacje aby dołożyć w przyszłości także ESP - samochód ma wbudowany ASR (jest też wyłącznik na konsoli) i układ przy ruszaniu interweniuje jak jest ślisko sygnalizując kontrolką.
                                        Czy to zależy nie tylko od możliwości sterownika ale np pompy ABS ? wg VAG 1K0907379AK. Znalazłem gdzieś na necie że pompa abs która uciągnie esp to np z końcówką BJ i że trzeba przerabiać przewody hamulcowe ?

                                        Z góry dzięki za wskazówki, jeśli coś trzeba jeszcze sprawdzić to mówcie.

                                        Komentarz


                                        • Tempo tylko z manetki. Jak dołożysz kierownicę multi to żeby działała w pełni prawa strona będziesz musiał zmienić licznik na maxi-dota
                                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                          Komentarz


                                          • Dzięki za odp. Masz na myśli żeby działało sterowanie komputerkiem spalania to trzeba maxi dot ? Czyli kiera multi działa tylko z maxi dotem? A czy wtedy trzeba kupić manetki - z lewej żeby miała sterowanie tempomatem, a z prawej żeby była bez przycisków trip i reset do sterowania komputerkiem ? Dobrze rozumiem ?
                                            Czy po prostu moduł komunikuje się tylko z maxi dotem ? I wystarczy dokupić manetki różniące się tylko i wyłącznie sterowaniem tempomatem ?

                                            Pozdr
                                            Ostatnio edytowany przez MatKrk; 46173.

                                            Komentarz


                                            • Pytam dla tego że gdzieś wyczytałem że "martwa" prawa strona to w wersji przed FL u mnie wnętrze jest z wersji po FL, ale oczywiście nic tam nie wspominali czy tak samo nie jest w FL.
                                              Dla pewności wrzucam zdjęcie wyświetlacza w liczniku - czy to zwykły mfa.
                                              licznik.jpg

                                              Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • Tak. To zwykły komputer. Jak będziesz chciał zwykłą manetkę bez obsługi komputera to napisz do mnie. Mam takie manetki.
                                                Prawa strona kierownicy będzie Ci działać tylko z maxi-dotem.
                                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                Komentarz


                                                • Mam OII z 2004r. w wersji ambiente chciałbym założyć kierownicę multifinkcyjną, obecnie mam tempomat, 1/2 FIS a moduł kierownicy jest 1K0-953-549-F
                                                  moje pytanie jest ;
                                                  na jaki moduł muszę wymienić
                                                  jakie dodatkowe części, kabelki są potrzebne

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mariuszpolice Zobacz wpis
                                                    na jaki moduł muszę wymienić
                                                    Powinien Ci zadziałać G:

                                                    Link

                                                    Zamieszczone przez mariuszpolice Zobacz wpis
                                                    jakie dodatkowe części, kabelki są potrzebne
                                                    Kierownica multifunkcyjna i kabelek do kierownicy z wtyczką multi. Kabelek możesz przerobić Twój obecny.

                                                    Jaką kierownicę chcesz zamontować?


                                                    Dzwoń to pomogę z kabelkiem.
                                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X