Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ehhh... to kupowanie przez neta używanych części. Znaczy wtopiłem trochę kasy. Da się to naprawić, czy szukać dalej dobrej?

    Komentarz


    • michumal odsprzedaj ją koledze sendrek i szukaj innej.

      ​​​​​​​ Forum - Octavia Club Polska
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • Sprawdź czy nie wyrwałeś/wyciągnąłeś przewodu z tej białej kostki na dole. Jeżeli to nie pomoże, to odezwij sie do mnie, mam różne taśmy.

        Komentarz


        • Niestety raczej coś z modułem, po podpięciu mojego starego wszystko działa. Wychodzi na to, że sygnał ze stacyjki nie przechodzi przez moduł. Może to jakaś drobnostka. Mam znajomego elektronika, może mi pomoże...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
            5K0 953 569 AB (który to jest highline)
            kopiłeś go z neta??
            Zakładałem jakiś czas temu chyba identyczny u kolegi cichy_ocp
            i objawy były identyczne.

            Może sprzedawca sprzedał ponownie. Dominik co Ty na to??

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • Tak, z alle. Sprzedawca agawar111. Teraz się nie odzywa, jednak miał dobre komentarze i zaryzykowałem.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
                Tak, z alle. Sprzedawca agawar111. Teraz się nie odzywa, jednak miał dobre komentarze i zaryzykowałem.
                poczekaj, może sie odezwie
                Dominikowi oddał kasę.
                Ale jakby co to sendrek da radę :-)

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • Panowie, zalozylem kiere multi, musze rozwiazac problem z tasma, ale nie dziala mi teraz klakson.
                  Jak wymienie tasme, to klakson sie ozywi, czy musze cos z kabelkami pokombinowac?

                  Komentarz


                  • Zadzwoń to Ci wyjaśnię o co chodzi z klaksonem. Numer masz poniżej
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • Dzięki za wyjaśnienia. Piwo dla Ciebie.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                        kopiłeś go z neta??
                        Zakładałem jakiś czas temu chyba identyczny u kolegi cichy_ocp
                        i objawy były identyczne.

                        Może sprzedawca sprzedał ponownie. Dominik co Ty na to??
                        dokładnie tak było - to nie ten sprzedawca u którego ja kupowałem. Mój oddal kaske po odesłaniu.
                        Ostatnio edytowany przez cichy_ocp; 42543.


                        Moje MPI

                        ...Dominik...

                        Komentarz


                        • Panowie, a powiedzcie mi, czy jest możliwe, że ta moja taśma AB (niesprawna, nie ma przejścia między kostką ze stacyjki, a czarną kostką z instalacji) jest już nowszą wersją i ma np. w tej czarnej kostce pozamieniane kabelki miejscami i dlatego nie chodzi? Bo z tego co wiem, według Etki gdzieś tam są jakie taśmy które mogą być w moim modelu zamiennikami. Być może taśma H by chodziła, a jak przeszli na dwuliterowe, np do O2FL i do O3 to zamienili dodatkowo kabelki...? Bo ja w oryginale mam taśmę 5K0953569 (tour z 2012 roku) bez oznaczenia literowego, czyli pierwszą jaka była produkowana w tej serii według Ross-Tech.
                          Może się mylę i wszystkie taśmy są wymienne między sobą i ta co zakupiłem AB jest jednak walnięta.

                          Komentarz


                          • W moim O2 Tour 2011 (modelowo 2012 ) była taśma ...569C - wymieniłem na AL i wszystko gra.


                            Moje MPI

                            ...Dominik...

                            Komentarz


                            • Ok, dzięki, czyli ta moja na bank walnięta.

                              Komentarz


                              • michumal dzwoniłeś do koleś Piotrka?

                                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
                                  Ok, dzięki, czyli ta moja na bank walnięta.
                                  tez miałem walnięta AL - może krąży .... masz zdjęcia tej taśmy ? podeślij na prv. Gdzieś mam fotki tej uszkodzonej taśmy to bym porównał.


                                  Moje MPI

                                  ...Dominik...

                                  Komentarz


                                  • Tyle że moja to AB. Znajomy elektronik ją posprawdzał i mu wychodzi, że jest ok. A jednak coś z nią nie tak. Ciekawi mnie co. Jeszcze trochę powalczę z nią, a jednocześnie zakupię kolejną.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
                                      Jeszcze trochę powalczę z nią,
                                      Wyślij do Kolegi sendrek :-))))

                                      ...Moje Cappuccino MPi...

                                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                      Komentarz


                                      • Panowie sprawdziłem na wszelkie sposoby tą taśmę AB i okazało się, że jest tak jak myślałem, jest w 100% sprawna i nie pasuje do mojego toura. Okazało się, że brak jest przejścia jednego pinu od złącza ze stacyjki (białej kostki od spodu ze stacyjki) do złącza kostki taśmy do instalacji tej czarnej wielopinowej. Porównałem sobie obie płytki i są istotne różnice, a przede wszystkim brak jednego elementu na płytce AB, który to jest na mojej płytce (bez liter czyli 5K0953569). Widać to na zdjęciach poniżej. Objaw jest taki, że plus po stacyjce nie przechodzi przez płytkę i nie idzie dalej do instalacji i po przekręceniu kluczyka, nie dzieje się nic, martwa i głucha cisza.
                                        IMAG3452 (1).jpgIMAG3451 (1).jpg

                                        Komentarz


                                        • Ok, zakupiłem taśmę 5K0953569E i wszystko śmiga. Poniżej fotka, płytki na której widać, że ma brakujący element z płytki AB. Wniosek, zatem taki, że płytka AB nie pasuje do szkodnika.
                                          IMAG3557.jpg

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
                                            ok, zakupiłem taśmę 5k0953569e i wszystko śmiga.
                                            brawo ty!!!

                                            ...Moje Cappuccino MPi...

                                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                            Komentarz


                                            • Witam,
                                              Zamontowałem kierownicę multi. przed lift. bez tel. moduł pod kierownicą to 1K0-953-549-AQ . Radio to multimedialny chinol- ISUDAR 2 din . W kierownicy działają wszystkie przyciski za wyjątkiem tych po lewej stronie- zewnętrznych, które mają po dwie strzałki. Po podłączeniu oryginalnego radia -działają. Czy można coś z tym zrobić? Auto to Octavia II 1,6 MPI 2005
                                              andrzej

                                              Komentarz


                                              • Okazało się jeszcze, że przycisk reset w prawej manetce (radio włączone), po naciśnięciu przełącza w stacji multimedialnej - radio na tel,avi,voice , USBi tak w kółko. Nie działa na komputer, dopiero po wyłączeniu radia powraca jego funkcja normalna.
                                                andrzej

                                                Komentarz


                                                • Walczę z moim turem i niestety nie udało mi się uruchomić multifunkcji. Co mogę robić źle?
                                                  A więc do dzieła:
                                                  Posiadam maxidot 1Z0920843Q, zespolone przełączniki z tempomatem i obsługą komputera.
                                                  Wymieniłem:
                                                  1. sterownik kierownicy 5K0.953.569.C na używany 5K0.953.569.H
                                                  2. kierownicę na 3T0.419.091
                                                  3. podłączam nową wiązkę: 3T0.971.584.A
                                                  I nie działa nic. Przyciski nie podświetlają się, klakson też nie trąbi....
                                                  Sterownik kodowany w VCDS na klika sposobów i nic.

                                                  Zastanawiam się, za co odpowiada wolne gniazdo w sterowniku kierownicy w lewym dolnym rogu.

                                                  Z ciekawostek: zauważyłem, że na nowym sterowniku kierownicy wreszcie poprawnie działa mi BT (3c8035730a) na maxidot. Wcześniej opcje przeskakiwały co 2 pozycje, teraz jest idealnie.

                                                  Jeszcze przy okazji przestał działać czujnik g85, który chyba jest w maglownicy.
                                                  Sypie mi przez to błędami i nie działa doświetlanie zakrętów, na szczęście innych objawów brak.
                                                  Załączone pliki
                                                  Ostatnio edytowany przez obrus; 15979.

                                                  Komentarz


                                                  • to gniazdo jest do aut (passat, cc), gdzie jest osobna manetka tempomatu
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X