Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dzięki koledze koleś udało mi się dzisiaj uruchomić kierownicę mf. Fabrycznie miałem moduł 5K0953569, więc zmieniłem na taki z literką H na końcu, do tego wiązka i kodowanie. Wymiana jest banalna, aż się zdziwiłem. Może to dlatego, że kiedyś w Fabii zmieniałem już kierownicę na inną. Tak czy siak, jest to łatwe, szybkie i przyjemne, ciężko coś pomylić, czy zepsuć.

    Kierownice zdobyłem trójramienną i po prawej stronie jest przycisk ze słuchawką. Przycisk ten obecnie nie działa wcale. Czy jest opcja uruchomienia go, tak aby działał jak ten z "rondem", czy pozostaje tylko wsadzenie modułu bt, bo wtedy to wiadomo że będzie działać?

    Jeszcze pytanie odnośnie podświetlenia przycisków na kierownicy. Czy dobrze jest u mnie, że te przyciski podświetlone są jedynie wtedy kiedy jest włączony zapłon i światła? Bo kiedy włączę postojówki bez zapłonu, to podświetla się wszystko oprócz kierownicy i się zastanawiam czy mam dobrze to zakodowane?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Ciacho123
      Jeszcze pytanie odnośnie podświetlenia przycisków na kierownicy. Czy dobrze jest u mnie, że te przyciski podświetlone są jedynie wtedy kiedy jest włączony zapłon i światła? Bo kiedy włączę postojówki bez zapłonu, to podświetla się wszystko oprócz kierownicy i się zastanawiam czy mam dobrze to zakodowane?
      Tak, wszystko jest poprawnie. Mam tak samo u siebie.
      O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
      Maciej
      Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

      Komentarz


      • Witam kolegów, mam pytanie czy kierownica o oznaczeniu 5L0 419 091 ponoć z fabii 3 będzie pasować do O2FL?
        A z innej beczki czy strownik 1K0 953 549 CN ponoć midline obsłuży mi MF?
        Czy kostka do podłączenia takiej kiery musi być o oznaczeniu 8R0 973 605 ? Tutaj literka robi różnicę bo kostki są troszkę inne.
        Poniżej fotka z możliwości kodowania, da się z tego sterownika coś zrobić?

        Numer na taśmie od przycisków 5JA 419 685
        Załączone pliki
        Kubala
        ------------------------------------
        było 139 KM i 310 Nm
        jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kubala
          czy kierownica o oznaczeniu 5L0 419 091 ponoć z fabii 3 będzie pasować do O2FL?
          Będzie pasować ale czy zadziała to nie wiem. Trzeba by wyjąć przyciski i sprawdzić numery.

          Zamieszczone przez kubala
          czy strownik 1K0 953 549 CN ponoć midline obsłuży mi MF?
          CN nie jest pod multi. Kup CH.
          Zamieszczone przez kubala
          Czy kostka do podłączenia takiej kiery musi być o oznaczeniu 8R0 973 605 ?
          Tak. To ta wtyczka.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • Na taśmie przycisków jest oznaczenie 5JA 419 685 a z tego opisu kodowania wynika że obsługuje MF i po lin 1.3 i po 2.0 czy się mylę?

            Gdzie ewentualnie mogę dostać CH (na aukcjach nie ma szans, jedynie alli... lub Superbman)
            Kubala
            ------------------------------------
            było 139 KM i 310 Nm
            jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kubala
              a z tego opisu kodowania wynika że obsługuje MF i po lin 1.3 i po 2.0 czy się mylę?
              No to zakoduj multi i zobacz czy przyjmie kod.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • nie mam jeszcze kiery a CH jest zaj.... drogi jak jest. Czy te przyciski podejdą do O2FL?
                koleś masz może gotowy kabelek do tego zestawu?
                Kubala
                ------------------------------------
                było 139 KM i 310 Nm
                jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kubala
                  koleś masz może gotowy kabelek do tego zestawu?
                  Mam taki kabelek.

                  Przyciski muszą mieć takie numery:

                  5E0 919 719 E - radio + maxi
                  5E0 919 719 F - to co E + bluetooth
                  5E0 919 719 G - to co F + łopatki

                  Naklejka z numerem jest widoczna dopiero po wyjęciu przycisków. To co widać na taśmie to nie wiem co za numer ale na pewno nie jest to numer przycisków.


                  W sprawie modułu CH masz PW.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • Ok, będziemy w kontakcie, w końcu daleko do ciebie nie mam, jak dojdzie kiero to będę już wszystko wiedział. Podasz ewentualnie cenę PW, dzięki
                    Kubala
                    ------------------------------------
                    było 139 KM i 310 Nm
                    jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                    Komentarz


                    • Panowie czy ktoś kombinował ze zdemontowaniem manetek z kiery trójramiennej?
                      Kupiłem okazyjnie taką właśnie a mam manuala i chciałbym to jakoś estetycznie zrobić, bo i tak będę ją obszywać nową skórą.

                      Komentarz


                      • Jamesbondzio tak kiedyś zrobił w swojej O2FL. Ja natomiast wykorzystałem bezużyteczne łopatki do sterowania pilotem od bramy. Możliwości są różne.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Witam, mf i tempomat mam i ja. Ale niestety mam mały problem. Zakupiłem moduł(1K0 953 549 CD) i tempomat kierownice mf (funkcja radio + tel) do O2 Fl, wszystko podłączyłem i niestety został jeden błąd, którego nie da się skasować. Wszystko działa, ale ten błąd mnie irytuje. Błąd jaki się pojawia to: 00002- Transmission Control Unit, 004- No Signal/Communiction. Moje kodowanie: 0001534. Dodam jeszcze, ze radio mam dedykowane na androidzie. Proszę o pomoc Pozdrawiam
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                          Komentarz


                          • Jak masz skrzynię manualną to kodowanie powinno być 0000534

                            Komentarz


                            • Wiem, juz poprawione. Dzieki za odp. Wszystko gra i smiga.

                              Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                              Komentarz


                              • Cześć. Chciałbym dołożyć do siebie kierownicę multifunkcyjną. Mam Octavie 2 z 2007 roku w wersji Ambiente 1,6 MPI w prawej manetce sterowanie komputerem - spalanie, prędkość, czas jazdy i coś jeszcze chyba. Moduł pod kierownicą ma taki numer: 1K0 953 549 BC Z tego co poczytałem to chyba musiałbym wymienić moduł, dołożyć jakąś wiązkę i dopiero by mi kierownica zagrała, ale chciałbym jeszcze żebyście mi potwierdzili. Jeżeli ten moduł jest zły to jakiego numeru powinienem szukać? Dzięki i pozdrawiam.
                                Ostatnio edytowany przez Tabel; 1633.
                                ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                                ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                                Komentarz


                                • BC nie obsługuje multikiery, szukaj AQ, AS, BG, BK, BP, CH
                                  i kogoś ogarniętego z VCDS
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Tabel Zobacz wpis
                                    Cześć. Chciałbym dołożyć do siebie kierownicę multifunkcyjną. Mam Octavie 2 z 2007 roku w wersji Ambiente 1,6 MPI w prawej manetce sterowanie komputerem - spalanie, prędkość, czas jazdy i coś jeszcze chyba. Moduł pod kierownicą ma taki numer: 1K0 953 549 BC Z tego co poczytałem to chyba musiałbym wymienić moduł, dołożyć jakąś wiązkę i dopiero by mi kierownica zagrała, ale chciałbym jeszcze żebyście mi potwierdzili. Jeżeli ten moduł jest zły to jakiego numeru powinienem szukać? Dzięki i pozdrawiam.
                                    Najpewniejszy CH tylko najdroższy.
                                    Moja furmanka
                                    ,, Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości ,,
                                    Sprzedaje na OLX

                                    Komentarz


                                    • witam serdecznie

                                      kupilem octavie 2008 rok przed FL..chce zamontowac kierownice multifunkcyjna, czy u kogos z forumowiczow mozna zakupic modul kabelki itd czy tzeba kupic w ASO?

                                      modul w moim aucie jest taki: 1K0 953 549 BF





                                      Komentarz


                                      • Pisz do koleś ze śląska jest i najszybciej ogarnie temat
                                        Aso omijaj szerokim łukiem chyba że w totka wygrałeś
                                        Mój szatan

                                        Paweł

                                        Komentarz


                                        • witam ponownie skoda Octavia 2008r przed lift

                                          nowa kiera z multi z fabii RS zalozona

                                          modul CH

                                          metoda chybil trafil zrobilem adaptacje(stare kodowanie 0001534) kiery i niektore rzeczy zaczely dzialac, co nie do konca zgadzalo sie z opisem do ustawien, i nie moge ruszyc ze wspomaganiem i ESP..nie mam dokladnie opisanej instrukcji pod bycmoze moj model bo trzeba podac kod..

                                          dziala: zmiana do przodu- do tylu utworow, łopatki z DSG, przycisk MUTE

                                          nie działa : glosniej-ciszej na kierownicy, Tempomat na manetce

                                          nie dziala: wspomaganie kierownicy oraz ESP

                                          jakies porady?

                                          Komentarz


                                          • co to znaczy na chybił trafił?!
                                            moduł CH ma innaczej kodowania niż starsze, więc ze zrozumieniem trzeba kodować
                                            najpierw spisać co jest zakodowane na starym module (pewnie chodzi o typ czujnika skrętu w ESP)
                                            a potem zapodać nowy sterownik i pokodować odpowiednio/inteligentnie....
                                            tempomat, multikierę, coś tam działa, kto wie czy ta kiera podejdzie na 100%
                                            błędy zczytać można i popatrzeć na nie, może coś podpowiedzą? bloki pomiarowe też do pooglądania

                                            my nie wróżki, bez podłączenia do auta nikt ci nie poda zawsze kodowania dla customowej zmiany
                                            Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • ok działa wszystko....wspomaganie, esp, manetki dsg, zmiany utworow, mute, tempomat....

                                              nie działa jedynie GŁOŚNOŚĆ na kierownicy...jest gdzies jakies kodowanie na to?
                                              Załączone pliki

                                              Komentarz




                                              • Z głośnością może być problem. W OII przed liftem sterowanie głośnością było przyciskami (drabinka rezystorowa), tu masz rolkę.
                                                Rozwiązania należy szukać w odbiorniku radiowym - jakie masz radio?
                                                Sprawdź w kodowaniu radia czy masz jakiś bit opisany "volume shortpress" lub cos podobnego.

                                                Komentarz


                                                • tego typu radio
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz


                                                  • Musisz podłączyć VCDS-a i sprawdzić kodowanie czy da się włączyć "shortpress" w tym radio

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X