Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] automatyczne otwieranie klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez szkoda
    kurde, miałem tu nie pisać, ale sorry, no nie mogę się opanować :lol:
    naprawdę uważacie, że ten "mod" jest fajny :?: :roll:
    Nie jest :twisted: . Tak jak pisałem wcześniej, chętniej wprowadziłbym opcję delikatniejszego zamykania klapy ( bez tego ŁŁUUUPPP!!! na końcu jej drogi ) + ewentualnie samodomykacz jak w nowym Superb-ie...
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #27
      szkoda, a dlaczego nie? mi sie podoba-idziesz obładowany tobołami i w ręku ostatkiem sił trzymasz jeszcze kluczyk, klikasz i klapa sama się otwiera a ty wkładasz czysty bagaż bez problemu do bagażnika, bo ile razy jest np tak że wokół sam piach, błoto, śnieg i kałuże a my musimy odstawić siatki z zakupami żeby otworzyć klapę? mi tyo się tak widzi :roll: :wink:
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #28
        Mam jakieś sprężyny ale chwilowo nie mam czasu , jak tylko będę miał chwilę to też pokombinuję i dam znać czy coś wyszło :diabelski_usmiech
        Daniel

        Komentarz


        • #29
          lenistwo i tyle :diabelski_usmiech

          Ale w sumie jakbym tak z pilota otwierał bagażnik to niezły lans by był pod marketem, nie wiem czy małolaty na to lecą ale +10 pkt respectu pod marketem jest pewne :haha:

          Komentarz


          • #30
            miguello, daj spokój nam chodzi o wygodę :diabelski_usmiech a nie o lans 8)
            :terefere

            Drzwi kierowcy też może uda się przerobić żeby się same otwierały ale to by był juz lans :
            Daniel

            Komentarz


            • #31
              Ja też jestem za argumentem wygody. I uważam to za niezły pomysł.
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Maru 123
                mi sie podoba-idziesz obładowany tobołami i w ręku ostatkiem sił trzymasz jeszcze kluczyk, klikasz i klapa sama się otwiera a ty wkładasz czysty bagaż bez problemu do bagażnika
                ok, to do mnie przemawia, natomiast nie podoba mi się sposób w jaki się ta klapa otwiera, taki dużofiatowski, widać, że to sprężyna.
                na szczęście praktycznie nigdy nie jeżdżę na zakupy, więc w to nie wejdę

                kowal 2002, a co Ci tam tak wali, mam wrażenie, że u mnie jest całkiem przyjemnie, no ale ja jak mówię w ogóle rzadko otwieram bagażnik chyba, może się nie zuzywa
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez abstinent
                  naprawdę uważacie, że ten "mod" jest fajny :?: :roll:
                  Ej no nie jest zły, zwłaszcza w parkingach podziemnych z niskim stropem :lol:
                  Mój "Batmobil"

                  Komentarz


                  • #34
                    winni77, ja tego nie napisałem, jestem za 8)

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez szkoda
                      ...
                      kowal 2002, a co Ci tam tak wali, mam wrażenie, że u mnie jest całkiem przyjemnie, no ale ja jak mówię w ogóle rzadko otwieram bagażnik chyba, może się nie zuzywa
                      Ja otwieram kilkanaście razy dziennie od 3,5 roku więc pewnie teleskopy są na wykończeniu ( co zresztą czuć nawet po większym "ciężarze" klapy ).

                      Ja też nie jestem całkiem przeciw temu "modowi" tylko nie widzę tego w wykonaniu "sprężynowym", głównie ze względu na nieprzewidywalność tego rozwiązania.
                      Jak dla mnie otwieranie z pilota może być, ale tylko w wersji elektrycznej; otwiera się wtedy spokojnie i równomiernie, ma układ przeciążeniowy więc nie nabije nikomu guza, nie wybije zębów i nie uszkodzi auta, które na ciasnym parkingu przytuliło się do nas "od tyłu" na odległość 10 cm...
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez kowal 2002
                        Ja otwieram kilkanaście razy dziennie od 3,5 roku
                        a to rzeczywiście wielokrotnie więcej niż ja.


                        Zamieszczone przez kowal 2002
                        Jak dla mnie otwieranie z pilota może być, ale tylko w wersji elektrycznej; otwiera się wtedy spokojnie i równomiernie
                        moich wszystkich znajomków z takim rozwiazaniem za każdym razem wk#$wia, że to tak wolno działa, zwłaszcza przy zamykaniu, tak, że bajer, wiadomo - jest, ale też niekoniecznie praktyczny, cudze chwalicie...
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #37
                          Jakby ktoś dobrał odpowiednie spręzynki do kombi to prosimy o dane techniczne, albo namiary na sklep
                          Pozdrawiam
                          Tomek

                          Komentarz


                          • #38
                            Tylko trza ostroznie z tymi sprężynkami co by "jedynek" klapa nie przezedziła I sufit w garażu (jak ktoś ma niski) piezynką "obic"
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • #39
                              One wypychaja tylko w początkowej fazie a resztę robia siłowniki
                              Pozdrawiam
                              Tomek

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez __atomek__
                                One wypychaja tylko w początkowej fazie a resztę robia siłowniki
                                to fakt
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • #41
                                  Czy ktoś wie jakie sprężyny użyć do O1 Combi i jak je zamontować???
                                  Gdyby ktoś potrzebował podpiąć Vas'a w Łodzi to mogę pomóc tel. 600683962 lub PW (+serwis)
                                  !!!MoTóR NiE UmIeRa NiGdY , MoTóR JeSt WiEcZnY !!!
                                  Panie władzo, wiem ze przekroczyłem prędkość, ale porostu... lubię za==e==alać!!!

                                  UNIDEN USER

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Ja to się ucieszyłem jak się dowiedziałem, że można otworzyć bagażnik z pilota w Octavi oglądając kluczyk

                                    już sobie myślałem jak to będzie wygodnie - często (prawie zawsze) korzystam z bagażnika.

                                    Ale moja radość nie trwała długo, gdy zobaczyłem na czym polega automatyczne otwieranie bagażnika, że to chodzi tylko o zamek bagażnika i odskoczenie klapy tylko o 1cm ÷ 2cm to już mi się przestało to podobać i właściwie nigdy z tego nie korzystam - bo co z tego że odskoczy jak i tak ją trzeba ręcznie podnieść a żeby odskoczyła trzeba dość długo trzymać ten guzik na pilocie...

                                    te sprężyny to świetny patent, może guzik na pilocie znów ożyje
                                    chętnie się przyłącze do poszukiwań rozwiązania...
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ale moja radość nie trwała długo, gdy zobaczyłem na czym polega automatyczne otwieranie bagażnika, że to chodzi tylko o zamek bagażnika i odskoczenie klapy tylko o 1cm ÷ 2cm to już mi się przestało to podobać i właściwie nigdy z tego nie korzystam - bo co z tego że odskoczy jak i tak ją trzeba ręcznie podnieść a żeby odskoczyła trzeba dość długo trzymać ten guzik na pilocie...

                                      te sprężyny to świetny patent, może guzik na pilocie znów ożyje
                                      chętnie się przyłącze do poszukiwań rozwiązania...
                                      U mnie nic nie odskakuje po naciśnięciu tego przycisku :roll: (w sumie nie próbowałem jak auto jest otwarte). Ale jak jest zamknięte i chce tylko otworzyć bagażnik, to przyciśnięciu tego przycisku odblokowuje się tylko przycisk do otwierania bagażnika i dopiero po jego naciśnięciu klapa się otwiera...
                                      Mój "Batmobil"

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        trzeba nacisnąć i przytrzymać ~3-4 sek. wtedy odpuszcza zamek i klapa podskakuje właśnie ten 1-2cm.
                                        - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Jac_ek, jeśli tak jest no to bajer, to nawet w niskim garażu jest alternatywa (z tymi mocnymi teleskopami).
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            W Suberbie klapa te od sedana otwiera sie cala, a w combi jest, albo ma byc guzik ktory bedzie sluzyl do zamykania.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              u mnie trzeba w ciągu sekundy pociągnąć do góry po otwarciu, jak nie to swoim ciężarem znowu dociśnie się do zamka. Chyba są słabe siłowniki
                                              Plusem otwierania klapy z pilota jest brak konieczności zamykania zamka jak np wracam z powrotem do sklepu

                                              [ Dodano: Sob 17 Kwi, 10 17:03 ]
                                              nie wiecie jakie by wsadzić teleskopy, żeby sama się otwierała?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez winni77
                                                Jac_ek, jeśli tak jest no to bajer, to nawet w niskim garażu jest alternatywa (z tymi mocnymi teleskopami).
                                                niestety, tak to u mnie wygląda - aż się prosi o te sprężyny ;-),
                                                film przydługi bo się pilot w kieszeni zapodział, ostatnie 5 sek jest kluczowe
                                                [youtube] [/youtube]
                                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Jac_ek, :kciukgora
                                                  myślę że lepszym rozwiązaniem będą mocniejsze siłowniki, tylko jakie :?:

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez abstinent
                                                    Jac_ek, :kciukgora
                                                    myślę że lepszym rozwiązaniem będą mocniejsze siłowniki, tylko jakie :?:
                                                    może i lepszym ale trudno z nich wywnioskować jaką mają siłę no chyba że ktoś znajdzie po nr u mnie mają taki nr
                                                    1Z9 827 550 01S
                                                    dodatkowo jest jeszcze coś takiego
                                                    9674XC 0480N 274/09 A32

                                                    274/09 może być datą produkcji (dzień roku/rok) reszty się nie domyślam jak na razie
                                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X