Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

    1. sesik
    2. grisza
    3. wstępnie borek potwierdzę w piątek wieczorem
    4. std1984
    5. caspa
    6. smg
    7. konrad
    8. kjedi
    9. kumpel kjedi
    10. kumpel kjedi
    11. kolega spadający but (potwierdze jutro jak będę miał neta lub w piątek)
    12. Mihau
    : http://www.drive2.ru/cars/skoda/octa...tavia_ii/ant1k

  • #2
    Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

    Jedną z pierwszych rzeczy jakie zauważyło moje dziecko na minus w nowo kupionej Octavii było to, że dla pasażera z tyłu nie ma uchwytu na kubki.

    Dzieciak się do tego przyzwyczaił w poprzednim aucie no a tu okazało się że te niby "przemyślane rozwiązania" w Skodzie jakoś nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

    No ale... ostatnio oglądałem jakieś fotki nowych audi A3 i tam z tylnego podłokietnika można wysunąć podwójny uchwyt - a że Octavia i A3 mają pewne pokrewieństwo to zacząłem szukać takich rozwiązań w innych autach grupy VW.

    Daleko szukać nie musiałem bo taki gadżet ma Superb.

    Konkretnie jest to część o kodzie 8P0 885 995 1QA.

    Co ciekawe obudowa tylnego podłokietnika w Superbie ma identyczny kod jak w Octavii.
    Sam podłokietnik ma kod również identyczny poza ostatnimi literami oznaczenia:
    3T0 885 081 P lub H a w Octavii 1Z0 885 081 AE lub AG....

    Ten uchwyt na kubki - tani nie jest - w ASO kosztuje 123zł.

    Jednak byłbym skłonny się szarpnąć na taki wydatek gdybym miał pewność, że wystarczy to po prostu wkręcić w istniejący podłokietnik albo zamienić uchwyt podłokietnika w Octavii na ten z Superba.

    Pytanie zatem i prośba do forumowiczów pracujących w ASO czy innych warsztatach z dostepem do obu modeli aut - mógłby ktoś zweryfikować czy mój pomysł jest do zrealizowania w miarę prostą metodą?

    Komentarz


    • #3
      Re: Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

      Zamieszczone przez martinex
      Pytanie zatem i prośba do forumowiczów pracujących w ASO czy innych warsztatach z dostepem do obu modeli aut - mógłby ktoś zweryfikować czy mój pomysł jest do zrealizowania w miarę prostą metodą?
      Czekam z niecierpliwością na odpowiedź na to pytanie po tym jak w 5 dniowej O2FL miałem pół kubka PEPSI na podłodze

      Komentarz


      • #4
        Re: Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

        Zamieszczone przez martinex
        Co ciekawe obudowa tylnego podłokietnika w Superbie ma identyczny kod jak w Octavii.
        Sam podłokietnik ma kod również identyczny poza ostatnimi literami oznaczenia:
        3T0 885 081 P lub H a w Octavii 1Z0 885 081 AE lub AG....
        niestety, mimo że te oznaczenia są podobne to jednak część nie musi być identyczna, zamieniać bądź wymieniać się jedna na drugą. Pierwsze 3 znaki określają model samochodu, następne 3 - grupę i podgrupę ( tzn gdzie mniej więcej znajduje się część w katalogu ), ostatnie 3 są mniej istotne.
        Choć niewykluczone że może się dać włożyć podłokietnik od Superba do Octavii, to niech się wypowiedzą ci co w Skodzie "siedzą"
        Mój Szkodnik

        Komentarz


        • #5
          Re: Uchwyt na napoje w tylnym podłokietniku

          Zamieszczone przez filipT
          Zamieszczone przez martinex
          Co ciekawe obudowa tylnego podłokietnika w Superbie ma identyczny kod jak w Octavii.
          Sam podłokietnik ma kod również identyczny poza ostatnimi literami oznaczenia:
          3T0 885 081 P lub H a w Octavii 1Z0 885 081 AE lub AG....
          niestety, mimo że te oznaczenia są podobne to jednak część nie musi być identyczna, zamieniać bądź wymieniać się jedna na drugą. Pierwsze 3 znaki określają model samochodu, następne 3 - grupę i podgrupę ( tzn gdzie mniej więcej znajduje się część w katalogu ), ostatnie 3 są mniej istotne.
          Choć niewykluczone że może się dać włożyć podłokietnik od Superba do Octavii, to niech się wypowiedzą ci co w Skodzie "siedzą"
          Nooo i o to prosiłem w pierwszym poście...

          Jakoś nie rozumiem co miało wnieść nowego do wątku to co napisałeś wyżej. :shock:
          To że część nie musi być identyczna - to wiadomo. Pytanie czy da się bezproblemowo zamontować/wpasować.

          Jak sam w sumie potwierdziłeś - części mają praktycznie takie samo oznaczenie bo pierwsze trzy znaki wiadomo, że różnią się z powodu innego modelu auta. Dalsze najważniejsze oznaczenie jest identyczne - a końcówka to zapewne kod koloru (dopasowany do tapicerki).

          Ten uchwyt na kubek wypada w Superbie w tym miejscu gdzie w Octavii jest uchwyt/zatrzask do otwierania pokrywy podłokietnika i po prostu mam nadzieję na podmienienie jednej części drugą i uzyskanie w ten sposób funkcjonalności kubkotrzymaniowej

          Komentarz


          • #6
            Przyłączam się do pytanie A potem czekam na realizację auto wątku wraz z fotorelacją
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              też z chęcią ciś takiego bym załozył. ma ktoś jakieś zdjęcie jak to wygląda w Superbie?

              Komentarz


              • #8
                W Superbie podłokietnik z opcją uchwytu ma symbol 3T0 885 081 H lub K (K ma ten sam kolor tapicerki co Elegance w Octavii). Ten z końcówką P jest bez możliwości zamontowania uchwytu.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bohen
                  W Superbie podłokietnik z opcją uchwytu ma symbol 3T0 885 081 H lub K (K ma ten sam kolor tapicerki co Elegance w Octavii). Ten z końcówką P jest bez możliwości zamontowania uchwytu.
                  Taaa i właśnie w ten sposób zabija się innowacyjność

                  Ten podłokietnik na 99% można by wymienić cały - skoro jego mocowanie ma DOKŁADNIE ten sam numer części w przypadku obu aut.

                  Ale... jest jedno ale. Cena - podłokietnik w tkaninie to ok. 620zł + uchwyt ok. 130 = 750zł.

                  Myślę, że każda żona nawet gdyby doceniła w pierwszym momencie pomysłowość męża i troskę o wygodę dzieci - zabiła by wzrokiem gdyby się dowiedziała ile to kosztowało

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam.

                    Ja podmieniłem do swojej OII podłokietnik z OII po FLu bez problemu i mam teraz Schowek dla dziecka. Niedwno miałem Audi A4 na testy i tam też z tyłu był podłokietnik ze schowkiem i uchwytem na dwa kubki. Wyglądał identycznie i miał te same mocowania. A że auto było na testach i miało inne tapicerowanie to oparłem się pokusie przeczszepu. Niemaniej jednak jeśli nie z Superb'a transplantację nie zrobić to być może z innego bratniego modelu VW, Seat lub Audi.
                    Skoda Octavia II 1,9 TDi BXE 105KM LiftBack Elegance 2006 MOD by CYWA

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie! Czegos nie kumam. W O2 przed liftem byly podlokietniki z uchwytem na napoje dla tylnich siedzein i bez niego(w jego miejscu jest popielniczka/schowek) wiem bo sam mam dwe octavki, jedna z uchwytem druga bez.

                      Czy w O2 po lifcie zmienil sie podlokietnik?!?
                      Zostały mi czesci, po szkodniku:
                      VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                      Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez heretyk
                        Czy w O2 po lifcie zmienil sie podlokietnik?!?
                        U mnie jest ze schowkiem /wersja standart/.
                        MARCIN
                        Mój szkodnik

                        Komentarz


                        • #13
                          jest pakiet dla palących III i IV które zawierają uchwyt na kubki(albo butelkę) jak bierzesz bez pakietu dla palących to z tyłu nawet popielniczki nie masz
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Ale koledze martinex chodzi o uchwyt, który znajduje się w podłokietniku w tylnej kanapie a nie o uchwyt wysuwany z tyłu z konsoli centralnej.

                            Komentarz


                            • #15
                              Kurde jednak wtorny analfabetyzm kroluje:-) teraz doczytalem ze chodzi o podlokietnik z tylu. No nic jakby co przypominam ze jest mozliwosc zalozenia uchwytu dla tylu w podlokietniku przednim, zawsze to jakies rozwiazanie,
                              Zostały mi czesci, po szkodniku:
                              VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                              Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                              Komentarz


                              • #16
                                No ale dziecku w foteliku raczej ciężko się po niego schylić...
                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                  jak bierzesz bez pakietu dla palących to z tyłu nawet popielniczki nie masz
                                  Gwoli sprostowania. Ja nie mam żadnego pakietu dla palących i popielniczkę z tyłu mam :idea:
                                  Mój "Batmobil"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dokładnie, popielniczka z tyłu to standard jak się ma podłokietnik z nawiewami na tył.
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez shado
                                      Dokładnie, popielniczka z tyłu to standard jak się ma podłokietnik z nawiewami na tył.
                                      Nie jest to popielniczka tylko "schowek" bynajmniej tak widnieje w instrukcji a zaraz potem zapisek coś w tym stylu - nie gasić papierosów ani nie wrzucać niedopałków gdyż może zająć się ogniem.
                                      Mariusz
                                      --------------------------
                                      OCTAVIA 2FL Combi 1.8 TSI Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        shado, jak konfigurowałem swoje auto przedwczoraj to sie okazuje, że z tyłu nie ma w Jumbo Boxie popielniczki tylko jakas półeczka(schowek)
                                        żeby miec popielniczke trzeba zamówić pakiet dla palących
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Może macie racje.
                                          Schowek nie chowek wygląda jak popielniczka
                                          Dla mnie to wsio rawno, bo i tak nie palę. Wygląda jaki popielniczka, ale może rzeczywiście nie można tam gasić kiepa. Tak czy inaczej jest to coś w standardzie i butelki się tam niestety nie da postawić. A nawet jakby się dało to i tak dziecko z fotelika tam nie dostanie więc to żadne rozwiązanie.
                                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            shado, ale w pakiecie dla palących III jest z tyłu uchwyt na butelkę 1,5l
                                            co prawda jeszcze nie wiem gdzie ale już wkrótce będę wiedział :diabelski_usmiech
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Panowie przeca pisalem. Ja mam bardzo fachowy uchwyt na butelke, zamiast schowka/popielniczy czy jak to tam zwal. naciska sie to i wyskakuje miejsce na butelke 1,5L tak jak pisal kolega piotrek. Sprawdzcie sobie w etce!
                                              Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                              VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                              Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez heretyk
                                                No nic jakby co przypominam ze jest mozliwosc zalozenia uchwytu dla tylu w podlokietniku przednim, zawsze to jakies rozwiazanie,
                                                A możesz opisać/podlinkować jak to zrobić :?:
                                                Bo mnie też drażni, że wg Skody tylko palaczom może chcieć się pić :evil:

                                                Montaż uchwytu w podłokietniku też mnie interere, choć na chwilę obecną nie mam jak go wysuwać przez szeroki fotelik dla dziecka :diabelski_usmiech
                                                Pozdro

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jak pytałem o cenę tego uchwytu na kubek do podłokietnika przedniego to mi powiedzieli chyba coś ok 200-250PLN za samą część bez robocizny.
                                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X