Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doposażenie auta w pakiet Light assistant

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Doposażenie auta w pakiet Light assistant

    Mój kolega używa któregoś z modeli Sony-Erickson. Nie słyszałem aby narzekał, ale jak będziesz zaint. mogę popytać i zamieszczę opinię.
    [center:8e1c38bf2b]Pomóż Kindze www.pomoz.eu [/center:8e1c38bf2b]


    [center:8e1c38bf2b]"Mów łagodnie i miej przy sobie gruby kij, a zajdziesz daleko." - Teodor Roosevelt
    [/center:8e1c38bf2b]
    Ona pochłania

  • #2
    Doposażenie auta w pakiet Light assistant

    Witam.
    Mam w stopce lusterka czujnik deszczu (fotochromatyczne lusterko z resztą też). Nie mam natomiast automatycznego włączania świateł po zmierzchu oraz funkcji comming/leaving home, bo nie wiem czemu nie zamówiłem tego przy konfigurowaniu auta.
    Pytanie jest następujące: czy jest możliwe doposażenie auta w ten pakiet świetlny (wymiana przełącznika świateł i aktywacja w komputerze). Czy trzeba montować czujnik zmierzchu, jeśli jest już czujnik deszczu (czytałem już gdzieś na forum, że to ten sam czujnik).

    Komentarz


    • #3
      coming/leaving home można łatwo aktywować poprzez kodowanie.
      Żeby mieć automatyczne włączanie świateł jak się zrobi ciemno, trzeba zmienić przycisk od świateł i pociągnąć dodatkowy przewód - jak dla mnie nie warto.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        No właśnie problem w tym, że w FL wcale sprawa nie jest taka prosta. Do dziś nie udało mi się aktywować opcji CH/LH w aucie, które nie miało czujnika zmierzchu ORAZ włącznika z trybem AUTO.

        Ponadto ta informacja została mi potwierdzona przez SAP, tzn. że nie da się aktywować CH/LH jest auto nie jest wyposażone w oba powyższe gadżety.
        Pozdrawiam,
        Michał

        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez shado
          Żeby mieć automatyczne włączanie świateł jak się zrobi ciemno, trzeba zmienić przycisk od świateł i pociągnąć dodatkowy przewód - jak dla mnie nie warto.
          Dzięki za odpowiedź. Z wymianą przełącznika świateł na taki z pozycją "auto" się liczyłem, a czy kabelek trzeba ciągnąć również w wersji auta z czujnikiem deszczu? Różnica w cenie pakietu z Light assistant w porównaniu z tym co mam to było chyba tylko 300 PLN, więc może kabelek już jest?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez voytek
            Zamieszczone przez shado
            Żeby mieć automatyczne włączanie świateł jak się zrobi ciemno, trzeba zmienić przycisk od świateł i pociągnąć dodatkowy przewód - jak dla mnie nie warto.
            Dzięki za odpowiedź. Z wymianą przełącznika świateł na taki z pozycją "auto" się liczyłem, a czy kabelek trzeba ciągnąć również w wersji auta z czujnikiem deszczu? Różnica w cenie pakietu z Light assistant w porównaniu z tym co mam to było chyba tylko 300 PLN, więc może kabelek już jest?
            No i tu niestety mogę się podzielić niestety tylko "mądrością ludu", bo nie mam żadnej praktycznej wiedzy na ten temat. PODOBNO, że faktycznie w tym czujniku, który jest pod lusterkiem już jest zainstalowany czujnik zmierzchu, ale nie jest do niego podłączony żaden kabelek i PODOBNO, że aby z niego skorzystać, to trzeba rozebrać ten czujnik, podpiąć kabelek, przeciągnąć przez podsufitkę i podpiąć .... ale gdzie.... nie wiem :-) całkiem możliwe, że do tego włącznika właśnie. Albo sterownik elektryki (co wg mnie bardziej logiczne jest).

            Niestety na dzień dzisiejszy nie dysponuję w tym temacie żadnymi schematami, więc nie mogę się bardziej kompetentnie wypowiedzieć.
            Pozdrawiam,
            Michał

            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

            Komentarz


            • #7
              Na schematach dodatkowy kabel od włącznika świateł jest pociągnięty do centralki. Możesz sprawdzić czy masz 10 kabelków wyciągając włącznik świateł. U mnie jeden pin jest nie obsadzony.
              Ja mam taką konfigurację jak ty, ale w OII przed FL i światła przy otwieraniu auta włączają się jak jest ciemno, a jak chce, żeby się świeciły po zamknięciu auta to zostawiam światła w pozycji włączonej. Po zmianie kodowanie pojawiło mię także dodatkowe menu w Maxi-docie, gdzie mogę sobie ustawić czas świecenia.

              [ Dodano: Pią 28 Maj, 10 23:00 ]
              Zamieszczone przez kropeck
              PODOBNO, że faktycznie w tym czujniku, który jest pod lusterkiem już jest zainstalowany czujnik zmierzchu,
              Nie podobno tylko jest, bo jak inaczej by się lusterko ściemniało jak jest ciemno, a ktoś za tobą świeci ci reflektorami?
              Zamieszczone przez kropeck

              ale nie jest do niego podłączony żaden kabelek i PODOBNO, że aby z niego skorzystać, to trzeba rozebrać ten czujnik, podpiąć kabelek, przeciągnąć przez podsufitkę i podpiąć .... ale gdzie.... nie wiem :-) całkiem możliwe, że do tego włącznika właśnie.
              To akurat bzdury.
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Jak zamawiasz nową to albo bierzesz lusterko i czujnik deszczu, albo pakiet light assistant więc raczej nie można tego łączyć dlaczego :?: nie wiem :roll:
                Jest Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM
                W rodzinie-Octavia I 1.6 102KM+lpg

                Komentarz


                • #9
                  Jeśli bierzesz pakiet light assistant, to czujnik deszczu i fotochromatyczne lusterko masz w komplecie. Nie da się zamówić light assistant bez czujnika deszczu i tego lusterka. Można natomiast zamówić czujnik deszczu+lusterko bez light assistant, ja tak właśnie zrobiłem i teraż żałuję :evil:

                  Zamieszczone przez shado
                  kropeck napisał/a:
                  PODOBNO, że faktycznie w tym czujniku, który jest pod lusterkiem już jest zainstalowany czujnik zmierzchu,

                  Nie podobno tylko jest, bo jak inaczej by się lusterko ściemniało jak jest ciemno, a ktoś za tobą świeci ci reflektorami?
                  No tu się nie zgodzę, co innego czujnik w lusterku (pod właściwym lustrem koło lampki kontrolnej) reagujący na światło świecące od tyłu (wtedy lusterko się ściemnia), a co innego czujnik zmierzchowy/deszczu (doszliśmy, że to to samo) w stopce lusterka od strony szyby.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez voytek
                    Jeśli bierzesz light assistant, to czujnik deszczu i fotochromatyczne lusterko masz w komplecie. Nie da się zamówić light assistant bez czujnika deszczu i tego lusterka. Można natomiast zamówić czujnik deszczu+lusterko bez light assistant, ja tak właśnie zrobiłem i teraż żałuję :evil:

                    Zamieszczone przez shado
                    kropeck napisał/a:
                    PODOBNO, że faktycznie w tym czujniku, który jest pod lusterkiem już jest zainstalowany czujnik zmierzchu,

                    Nie podobno tylko jest, bo jak inaczej by się lusterko ściemniało jak jest ciemno, a ktoś za tobą świeci ci reflektorami?
                    No tu się nie zgodzę, co innego czujnik w lusterku (pod właściwym lustrem koło lampki kontrolnej) reagujący na światło świecące od tyłu (wtedy lusterko się ściemnia), a co innego czujnik zmierzchowy/deszczu (doszliśmy, że to to samo) w stopce lusterka od strony szyby.
                    Ja cały czas mam na myśli właśnie tę czujkę w stopce, co jest razem z czujnikiem deszczu.
                    Pozdrawiam,
                    Michał

                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Tylko zauważcie, że te 2 czujniki są zawsze obecne, bo ten z przodu sprawdza czy jest ciemno, a ten z tyłu czy ktoś świeci nam reflektorami i nas razi. Poza tym czujnik światła jest nie w szybie tylko na tylnej ściance lusterka.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        No i jeszcze taki dodatek, że ten czujnik zmierzchu w stopce lusterka (ten odpowiadający za sprawdzanie czy świeci słoneczko czy nie) działa na 99% na zasadzie sprawdzania promieniowania UV, bo widziałem kiedyś, jak gość wjeżdżał do dużej hali, gdzie było nie tak jasno jak na zewnątrz, ale cały czas bardzo jasno i światła mu się przełączyły z dziennych na mijania, nawet po postawieniu przed autem kilku lamp (naprawdę mocnych). To samo kiedyś ktoś mi opowiadał, że słońce tylko zaszło za chmury (wciąż jasno) i też mu się światła przełączyły.

                        Ja osobiście tracę pewność siebie jeśli chodzi o stwierdzenie w jaki sposób faktycznie działa ten czujnik.
                        Pozdrawiam,
                        Michał

                        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kropeck
                          działa na 99% na zasadzie sprawdzania promieniowania UV,
                          A jak wytłumaczyć, że światło UV nie przenika przez szkło i jest w 98% przez nie pochłanianie/blokowane (tak mi przynajmniej mówiła w szkole pani od fizyki) ?



                          Skoro czujnik jest za szybą to raczej nie może działać na tej zasadzie
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez shado
                            Zamieszczone przez kropeck
                            działa na 99% na zasadzie sprawdzania promieniowania UV,
                            A jak wytłumaczyć, że światło UV nie przenika przez szkło i jest w 98% przez nie pochłanianie/blokowane (tak mi przynajmniej mówiła w szkole pani od fizyki) ?



                            Skoro czujnik jest za szybą to raczej nie może działać na tej zasadzie
                            Masz jak najbardziej rację, dlatego tłumaczyłoby to fakt, który skądś wiem (niestety nie potrafię sobie przypomnieć skąd), że jeśli w przypadku szkody następuje wymiana szyby, to jeśli w aucie jest zamontowany czujnik zmierzchu (czyli ten w stopce lusterka), to musi być zamówiona specjalna szyba. Nie widziałem takiej szyby na własne oczy (w sensie, że zdemontowana), więc nie wiem czy jest jakaś widoczna różnice między zwykłą szybą, a taką pod czujnik zmierzchu.
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Różnica jest taka, że ta pod czujnik posiada takie okrągłe wgłębienie pod mocowanie czujnika deszczu i jednocześnie pod stopkę lusterka. Czujnik światła jest na tyle lusterka, a czujnik deszczu w szybie.
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kropeck
                                No i tu niestety mogę się podzielić niestety tylko "mądrością ludu", bo nie mam żadnej praktycznej wiedzy na ten temat. PODOBNO, że faktycznie w tym czujniku, który jest pod lusterkiem już jest zainstalowany czujnik zmierzchu, ale nie jest do niego podłączony żaden kabelek i PODOBNO, że aby z niego skorzystać, to trzeba rozebrać ten czujnik, podpiąć kabelek, przeciągnąć przez podsufitkę i podpiąć .... ale gdzie.... nie wiem :-) całkiem możliwe, że do tego włącznika właśnie. Albo sterownik elektryki (co wg mnie bardziej logiczne jest).

                                Niestety na dzień dzisiejszy nie dysponuję w tym temacie żadnymi schematami, więc nie mogę się bardziej kompetentnie wypowiedzieć.
                                kropeck,
                                czy udało Ci się może dojść co i jak w tym temacie?

                                Komentarz


                                • #17
                                  genio, jeśli masz OIIFL ze ściemniającym się lusterkiem wewnętrznym i czujnkiem deszczu to bardzo duże prawdopodobieństwo że masz wszystkie kable i wystarczy, że zmienisz sam włącznik świateł na taki z funckją auto. No i oczywiscie plus kodowanie CH i LH. Ja u siebie miałem wszystkei kable pociągnięte i wystarczyło tylko wymienić włącznik.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Yarwa
                                    genio, jeśli masz OIIFL ze ściemniającym się lusterkiem wewnętrznym i czujnkiem deszczu to bardzo duże prawdopodobieństwo że masz wszystkie kable i wystarczy, że zmienisz sam włącznik świateł na taki z funckją auto. No i oczywiscie plus kodowanie CH i LH. Ja u siebie miałem wszystkei kable pociągnięte i wystarczyło tylko wymienić włącznik.
                                    hmmmm... wydaje się aż nieprawdopodobne, że tak banalne
                                    sprawdzę za niedługo jak odbiorę autko

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja też tylko wymieniłem wyłączniki wszystko zaczęło działać
                                      Vy 73! de S!@w

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        SP9XWW, ale masz elegance? ja będę mieć family +...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Proponuję przeczytać to:
                                          Forum - Octavia Club Polska

                                          Dziękuję.
                                          I jakbyś miał więcej moderskich pytań to to:
                                          Forum - Octavia Club Polska
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez genio
                                            SP9XWW, ale masz elegance? ja będę mieć family +...
                                            Yep :wink:
                                            Vy 73! de S!@w

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X