Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z zasięgiem GPS w Columbus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z zasięgiem GPS w Columbus

    Witam,

    Jakiś czas temu wymieniłem Swinga na Columbusa w mojej Octavii 2 FL. Columbusa kupiłem na allegro i na szczęście trafiło na model pochodzący z takiej samej Octavii - po wrzuceniu wstecznego grafika przedstawiająca auto pokazuje taką samą Octavię.

    Jednak występuje dość znaczący problem - mianowicie nawigacja GPS gubi zasięg lub w ogóle go nie znajduje lub jest bardzo niedokładna i umiejscawia auto na sąsiednich ulicach. Zastanawia mnie kwestia umiejscowienia anteny GPS - obecnie upchałem ją gdzieś za jednostką i być może dlatego jest kiepski zasięg. Orientuje się ktoś gdzie fabrycznie jest umiejscowiona antena - czy gdzieś w desce jest przeznaczone ku temu miejsce, czy w podsufitce? Chyba, że antena jest trafiona - w razie czego nie jest droga to wymienię.

    Jeszcze pytanie dotyczące tego, jak zrobić, aby wskazania nawigacji pojawiały się również na wyswietlaczu pomiędzy zegarami prędkościomierza i obrotomierza.

    Jeszcze inna kwestia co do doświetlania zakrętów, widziałem parę dni temu taką samą Octavię jak moja, której przy skręcaniu oprócz zapalonych świateł do jazdy dziennej oraz drugi raz na świateł mijania, przy skręcaniu włączały się na chwilę światła przeciwmgłowe - to pewnie też to przeprogramowania - testował ktoś?

  • #2
    Zamieszczone przez mrafal21 Zobacz wpis
    Jeszcze pytanie dotyczące tego, jak zrobić, aby wskazania nawigacji pojawiały się również na wyswietlaczu pomiędzy zegarami prędkościomierza i obrotomierza.
    Masz MaxiDot?

    Zamieszczone przez mrafal21 Zobacz wpis
    Jeszcze inna kwestia co do doświetlania zakrętów, widziałem parę dni temu taką samą Octavię jak moja, której przy skręcaniu oprócz zapalonych świateł do jazdy dziennej oraz drugi raz na świateł mijania, przy skręcaniu włączały się na chwilę światła przeciwmgłowe - to pewnie też to przeprogramowania
    Kwestia sterownika i programowania
    Mój szatan

    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Tak, mam MaxiDot

      Możesz rozwinąć - kwestia sterownika i programowania?

      Dodam tylko, że oprogramowanie silnika mam zmodyfikowane ze 140 KM na 175 KM
      Ostatnio edytowany przez mrafal21; 41642.

      Komentarz


      • #4
        mrafal21 antena GPS w oryginale jest razem z anteną radiową.


        xp60_b924654f46c7b5851135881264ae.jpgve768_antena-dachowa-nawi-gps-gsm-radiowa-skoda-fabia-ii-2135636.jpg

        To o czym pisze Ciekavy to nie chip silnika, tylko programowanie 09 BCM

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Wczoraj wyciągnąłem antenę GPS na zewnątrz deski rozdzielczej - na środku przy podszybiu - chyba przy czujniku temperatury. Działanie nawigacji od razu poprawiło się, dostępnych jest 5-7/7-11 satelitów.

          Może gdy będę miał więcej czasu rozbiorę słupek i podsufitkę i tam umieszczę antenę lub może kupię oryginalną dachową, żeby wyglądało bardziej estetycznie niż teraz (po prostu nie było widać w kabinie anteny).




          Kolejne pytanie co do kodowania - co żeby przeprowadzić samemu ten proces, albo czy w Gnieźnie lub ewentualnie w Poznaniu jest ktoś chętny pomóc, będący w temacie i mający odpowiedni sprzęt.

          Czy tym kodowaniem załatwi się od razu komunikaty nawigacji w MaxiDot i doświetlanie zakrętów?

          A może jeszcze jakieś inne ciekawe opcje są do odblokowania?

          Komentarz


          • #6
            mrafal21 spróbuj umieścić antenę pod schowkiem deski koło nawiewów. Nie ma tam po drodze części metalowych, które ograniczałyby zasięg.

            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X