Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Oryginalne zintegrowane światła dzienne DRL - jak aktywować?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Oryginalne zintegrowane światła dzienne DRL - jak aktywować?

    Witam,
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavia II 1.6 MPI 2009r po faceliftingu.
    Auto posiada oryginalne światła przeciwmgłowe zintegrowane z dziennymi.
    DRL.jpg
    Zależy mi na uruchomieniu świateł dziennych które nie działają, prawdopodobnie ktoś kiedyś zamówił światła przeciwmgielne bez DRL. Nie znalazłem podobnego tematu jak to zrobić.
    Auto wyposażone w czujnik deszczu i zmierzchu, bez xenonu. Poniżej pełne kodowanie, proszę o pomoc: (ewentualnie co jeszcze mogę zmienić aby aktywować np. doświetlanie zakrętów bądź inne ciekawe funkcje).
    Ze względu na dużą ilość zdjęć link do Google Photos.
    Ostatnio edytowany przez alquere; 43919.

  • #2
    Bajt15 bit6
    A wiązki tam są doprowadzone- do tych lamp dziennych? (Tak z ciekawości)
    Przeciwmgielne działają? Jak są uruchamiane?
    Ostatnio edytowany przez low-raider; 17757.
    Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez alquere Zobacz wpis
      co jeszcze mogę zmienić aby aktywować np. doświetlanie zakrętów bądź inne ciekawe funkcje
      Doświetlanie zakrętów bajt 14 bit 7, coming home przez przeciwmgielne bajt 17 bit 3, opuszczanie lusterek po wrzuceniu wstecznego bajt 4 bit 3 (tylko nie jestem pewny czy to nie działa tylko przy fotelach z pamięcią)
      A co do DRL, to nie ma opcji, że ktoś zamówił przednie przeciwmgielne bez DRL - no way, stawiam, że ktoś dołożył halogeny tylko o DRL nie wiedział/nie pomyślał żeby włączyć
      Ostatnio edytowany przez rafiki; 24043.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        to jak teraz jest realizowany tryb świateł dziennych?
        czyli co się świeci przy włączniku na "0" ? a co na "auto"?

        jak ktoś dołożył halogeny i je poprawnie podłączył i zakodował to raczej na pewno wiedział i podłączył światła dzienne
        ja myślę, że są to światła fabryczne, ale celowo wykodowany jest tryb świateł dziennych
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez low-raider Zobacz wpis
          Bajt15 bit6
          A wiązki tam są doprowadzone- do tych lamp dziennych? (Tak z ciekawości)
          Przeciwmgielne działają? Jak są uruchamiane?
          Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy są wiązki.
          Przeciwmgielne prawidłowo działają, włączane przez pociągnięcie pokrętła świateł.
          Ostatnio edytowany przez alquere; 43919.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
            to jak teraz jest realizowany tryb świateł dziennych?
            czyli co się świeci przy włączniku na "0" ? a co na "auto"?

            jak ktoś dołożył halogeny i je poprawnie podłączył i zakodował to raczej na pewno wiedział i podłączył światła dzienne
            ja myślę, że są to światła fabryczne, ale celowo wykodowany jest tryb świateł dziennych
            Teraz w żaden sposób tryb świateł dziennych nie jest realizowany.
            Włącznik na 0 - nic się nie świeci, Włącznik na AUTO - włączane są światła mijania i pozycyjne po zmierzchu, w dzień nic nie świeci. W trybie AUTO działa również funkcja Leaving Home po zmierzchu przy otwieraniu auta z kluczyka - świecą światła mijania.
            Światła są fabryczne, rozkodowałem VIN i jest informacja o światłach przeciwmgłowych, nie ma o DRL.

            Komentarz


            • #7
              Robiłem również Output Test kanał 3 i nie znalazłem wyjścia które by zaświeciło żarówki dedykowane do świateł dziennych.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez alquere Zobacz wpis
                Światła są fabryczne, rozkodowałem VIN i jest informacja o światłach przeciwmgłowych, nie ma o DRL.
                W cenniku występowały tylko "przednie reflektory przeciwmgielne", ale jeśli są przeciwmgielne to DRL też musiały być fabrycznie, nie było wyboru z DRL/bez DRL. Wychodzi na to, że ktoś po prostu wyłączył...tylko właściwie po co
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  Albo jest problem jak w równoległym temacie... działały i przestały działać i to w nie jednej sztuce... Światła do jazdy dziennej lub do skrętu ? - Octavia Club Polska


                  Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                  CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                  Komentarz


                  • #10
                    Spróbuj to.


                    Wysłane przy użyciu Tapatalka

                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
                      W cenniku występowały tylko "przednie reflektory przeciwmgielne", ale jeśli są przeciwmgielne to DRL też musiały być fabrycznie, nie było wyboru z DRL/bez DRL. Wychodzi na to, że ktoś po prostu wyłączył...tylko właściwie po co
                      W takim razie muszę sprawdzić wiązki i instalację. Do świateł dziennych powinien być zamontowany bezpiecznik nr 21? Według instrukcji: "Światła z układem doświetlania zakrętów z lewej i z prawej strony". Wydawało mi się, że nie było tam blaszek/styków...
                      bezpieczniki.jpg

                      Jeżeli włączę doświetlanie zakrętów to będzie to działać w sprzężeniu z czujnikiem zmierzchu - czyli po zmroku doświetlają, w dzień nie?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                        Spróbuj to.


                        Wysłane przy użyciu Tapatalka
                        Próbowałem, nie działa, ale mam dostęp do VCDS'a.
                        Ostatnio edytowany przez alquere; 43919.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez alquere Zobacz wpis
                          Jeżeli włączę doświetlanie zakrętów to będzie to działać w sprzężeniu z czujnikiem zmierzchu - czyli po zmroku doświetlają, w dzień nie?
                          Doświetlają przy włączonych światłach mijania, niezależnie czy w dzień czy w nocy

                          رافال
                          Spoty
                          Cause freedom is a lonely road
                          My O2FL

                          Komentarz


                          • #14
                            kwestia bajtu 18 pozostała
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                              kwestia bajtu 18 pozostała
                              Co w bajcie 18 powinno byc ustawione?

                              Komentarz


                              • #16
                                zależy od auta....
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  A jak wyłączyć światła do jazdy dziennej? Tak samo jak włączyć?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Za instrukcją:
                                    Wyłączenie funkcji świateł do jazdy dziennej

                                    – W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić włącznik kie-

                                    runkowskazów do kierownicy i jednocześnie opuścić go i przytrzymać w do-

                                    lnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
                                    Względnie kodowaniem, tj. bajt 15 bit 6
                                    رافال
                                    Spoty
                                    Cause freedom is a lonely road
                                    My O2FL

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dziękuję kolego rafiki za pomoc. Nie raz w aucie siedziałem na włączonych światłach i nie wiedziałem jak wyłączyć. A nie pomyślałem o vcds... Ale to już bez znaczenia. I to co podrzuciłeś działa.
                                      Ostatnio edytowany przez gocu87; 39642.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez gocu87 Zobacz wpis
                                        Nie raz w aucie siedziałem na włączonych światłach i nie wiedziałem jak wyłączyć.
                                        Zawsze można zakodować, że dzienne nie świecą przy zaciagnietym hamulcu ręcznym.
                                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                        ​​​
                                        Grzegorz

                                        Moja Ambitna Czarnula

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez rafiki Zobacz wpis
                                          Za instrukcją:Względnie kodowaniem, tj. bajt 15 bit 6
                                          Panowie sprawa była jednak prostsza niż mi się wydawało.
                                          Dzisiaj miałem okazję chwilę pobawić się VCDS'em i okazało się, że włączenie w bajcie 15 bitu 6 aktywowało światła dzienne więc cała instalacja jest sprawna i jest przygotowana pod dzienne tylko ktoś je dezaktywował
                                          Nie wiem tylko jeszcze czy w trybie AUTO po zmierzchu samoczynnie przełączą się na światła mijania... Bo w dzień po włączeniu zapłonu w trybie AUTO i 0 świecą dzienne, na pozycji 1 włączają się pozycyjne, gasną dzienne.
                                          Teraz w wolnej chwili muszę zająć się doświetlaniem zakrętów, wyłączaniem dziennych hamulcem ręcznym i innymi "bajerami" które dało by się włączyć

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis

                                            Zawsze można zakodować, że dzienne nie świecą przy zaciagnietym hamulcu ręcznym.
                                            Jak zakodować wyłączenie dziennych przy zaciągniętym ręcznym?
                                            Włączyłem doświetlanie zakrętów i zauważyłem, że przy wrzuconym wstecznym oba halogeny przeciwmgłowe świecą, da się to wyłączyć?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ad1. Nie ma tego
                                              Ad.2 bajt 26 bit 6
                                              Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez low-raider Zobacz wpis
                                                Ad1. Nie ma tego
                                                Ad.2 bajt 26 bit 6
                                                Jak nie ma jak jest, tylko nie mam pojęcia jak włączyłem...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Ciacho123 Zobacz wpis
                                                  Jak nie ma jak jest, tylko nie mam pojęcia jak włączyłem...
                                                  może w moim przypadku w byte 11 binarnie powinno być 10000001?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X