Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2T] Tryb amerykański możliwy?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2T] Tryb amerykański możliwy?

    Czy jest jakakolwiek możliwość włączenia tryby amerykańskiego w O2T z 2012 r.? Jedyne co udało mi się osiągnąć, to włączenie PLR (Permanent Light Running) przez światła mijania, ich przyciemnienie i możliwość wyłączenia ręcznym. Tylko jak wyłączyć jeszcze pozycje z tyłu? Jakieś sprawdzone ustawienie bajtu 18 może?

  • #2
    po FL? czy przed? masz halogeny? jaki sterownik CE
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #3
      O2 Tour, czyli ni to po FL ni przed, halogenów nie mam. Sterownika w tej chwili nie jestem w stanie podać, dopiero wieczorem.

      Komentarz


      • #4
        O2 Tour z 2012 może mieć już sterownik z FL
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • #5
          O2 Tour ma na 100 % sterowni z FL , czyli 1K0 937 085 ( litera ) bez halogenów i 1K0 937 086 ( litera ) z halogenami , seria 87 nie była montowana seryjnie w O2 Tour .Co do włączenia trybu amerykańskiego to VAS lub ODIS . Mi się to też udało przez VCDS opcją YETI w bajcie 18 ale bez powrotu, po ustawieniu już tak zostało i tyłu nie załączyło .

          Komentarz


          • #6
            erkom, Czy mógłbyś podać zmianę kodowania dla wyłączania drl ręcznym? Mam sterownik 1K0 937 085 L, i próbowałem przez CE 09 - LC, bajt 11, bit 0 na wartość 1 ale nie przyjmował kodowania. Może login jakiś trzeba?
            OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez chrisol Zobacz wpis
              erkom, Czy mógłbyś podać zmianę kodowania dla wyłączania drl ręcznym? Mam sterownik 1K0 937 085 L, i próbowałem przez CE 09 - LC, bajt 11, bit 0 na wartość 1 ale nie przyjmował kodowania. Może login jakiś trzeba?
              jak nie przyjmuje kodowania to nic z tym nie zrobisz, a to jest jedyny sposób na ręczny
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez chrisol Zobacz wpis
                erkom, Czy mógłbyś podać zmianę kodowania dla wyłączania drl ręcznym? Mam sterownik 1K0 937 085 L, i próbowałem przez CE 09 - LC, bajt 11, bit 0 na wartość 1 ale nie przyjmował kodowania. Może login jakiś trzeba?
                Ja zrobiłem to przez zwiększenie wartości 11 bajtu o 1. Miałem 84 a zrobiłem 85. Piszę z pamięci ale raczej był to bajt 11, w każdym razie jest tam coś z osiemdziesiątką.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                  O2 Tour ma na 100 % sterowni z FL , czyli 1K0 937 085 ( litera ) bez halogenów i 1K0 937 086 ( litera ) z halogenami , seria 87 nie była montowana seryjnie w O2 Tour .Co do włączenia trybu amerykańskiego to VAS lub ODIS . Mi się to też udało przez VCDS opcją YETI w bajcie 18 ale bez powrotu, po ustawieniu już tak zostało i tyłu nie załączyło .
                  Mój sterownik to 1K0 937 085 P. Może spróbuję z tym Yeti? Ale rozumiem że wszystko działa normalnie tzn. pozostałe światła? Tylko w pozycji 0 świecą tylko światła mijania i można je ściemnić? Czy ewentualnie w VASie jest to jasno opisane i w serwisie nie stwierdzą że się nie da?

                  Komentarz


                  • #10
                    W serwisie powinni to ogarnąć , co do opcji YETI to pamiętaj że już nie powrócisz do początkowej wersji ( kodujesz najpierw na yeti potem powrót na octavie ), i zostaniesz ze światłami DRL tylko przód , reszta wszystkie światła normalnie .
                    Oczywiście robisz to na własna odpowiedzialność , by nie było potem biadolenia że żadne światła nie działają . Ja testowałem to na pozostałym po modach sterowniku 1K0 937 085 L i zadziałało .

                    Komentarz


                    • #11
                      Zapytam w serwisie w takim razie. A na jaki sterownik musiałbym wymienić, żeby dało się to zrobić "po bożemu", odwracalnie?

                      Komentarz


                      • #12
                        Chyba zrozumiałeś mnie źle , każdy sterownik można przywrócić do stanu początkowego , ale tylko VCDS-em można w jedną stronę .

                        Komentarz


                        • #13
                          Dobrze Cię zrozumiałem, miałem na myśli to, jaki sterownik pozwoli na taką modyfikację z poziomu VCDS, ewentualnie może w przyszłości halogeny itp. itd. I jak mi się dzienne znudzą/ewentualny nabywca nie będzie chciał dziennych lub cokolwiek innego, to żebym mógł sobie to sam wyłączyć bez ponoszenia wielkich kosztów za podpięcie profesjonalnego urządzenia.

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam, co to znaczy : opcja yeti? ( Chodzo mi o włączenie trybu amerykańskiego w o2fl ver bez halogenów). Przepraszam jesli pytanie jest trywialne.
                            Ostatnio edytowany przez tomus77; 39569.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                              O2 Tour ma na 100 % sterowni z FL , czyli 1K0 937 085 ( litera ) bez halogenów i 1K0 937 086 ( litera ) z halogenami , seria 87 nie była montowana seryjnie w O2 Tour .Co do włączenia trybu amerykańskiego to VAS lub ODIS .
                              Czy poprzez VAS można wybrać opcje świateł przez zaptaszkowanie czy również trzeba zmieniać bajty recznie?

                              Komentarz


                              • #16
                                tu masz wszystko pokazane niby S2 ale to tak samo jak dobrze pamiętam
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X