Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Baza- bagażnik na dach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Baza- bagażnik na dach

    Witam,

    Posiadam Octavię II z 2005r. Kombi. Przymierzam się do zakupu bagażnika dachowego na rowery jednak nie posiadam na wyposażeniu samochodu ani relingów ani haka holowniczego :/ Czy ktoś może polecić odpowiednią bazę dla tego modelu Octavii?? Przyglądałem się profilowi nad drzwiami i niestety nie ma tam również żadnych dodatkowych otworów czy zagłębienia do montażu takiej bazy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc lub link do strony gdzie mógł bym znaleźć takie akcesoria.

    Pozdrawiam
    Paweł

  • #2
    Proszę bardzo Link

    Komentarz


    • #3
      Allegro już wcześniej przejrzałem chodzi mi głównie o opinie na temat konkretnego modelu takiego bagażnika.

      Komentarz


      • #4
        Z czystym sumieniem polecam THULE.

        Komentarz


        • #5
          Polecam belki Thule Wingbar...przy 190 nie swiszcza ...mam je caly czas na samochodzie...przy tej predkosci w przedniej belce gume wyrywa z tej belki (ale to jazda bez dachboxa I nowa gume musze zamowic)
          Boxa tez mam Thule I tak 160 -170 spokojnie jade

          Komentarz


          • #6
            Witam, Jak kolega rozwiązał problem? Bo koledzy którzy sie tu wypowiadali chyba nie są świadomi, że bagażniki bazowe z sedana/hatchback nie pasują do kombi bez relingów.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dawidon Zobacz wpis
              świadomi
              świadomi, świadomi...jak nie masz relingów i gniazd pod mocowanie belek (miałem tak w Fabii 1 kombi, nie wiem jak jest w O2) to kupiłem stopy Montblanc (wchodziły pod uszczelke drzwi a dach) i jakieś ich belki, w Astrze J mam gniazda, wiec mam stopy z wingbarem
              W O2 mam relingi i mam belki ze stopami pasujace do relingów (w zasadzie mógłbym mieć jedne belki i różne stopy do relingów i do gniazd Opla ale duzo przekaldania by bylo).

              Komentarz


              • #8
                Widać, że kolega nie wie jak jest w O2. Niestety jedynie dostępny na rynku jest bagażnik firmy Atera za około 800 zł

                Komentarz


                • #9
                  Na rowery gorąco rekomenduję hak+platforma. Większa bariera wejścia, ale komfort podróży nieporównywalny.
                  - Brak ryzyka zgubienia dachu na wjeździe na zadaszone parkingi
                  - Mniejsze ryzyko zgubienia roweru w trakcie jazdy
                  - Łatwiejsze pakowanie rowerów
                  - masz hak i możesz w razie czego coś pociągnąć (np wynajętą przyczepkę towarową do przeprowadzki
                  - zostaje tobie wolny pusty dach, np na wielki boks dachowy

                  Ja użytkuję 4rowerową platformę, i dopiero co machnąłem z nią trasę do Chorwacji. Przy jeździe ~120km/h różnica w spalaniu niezauważalna.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X