Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Automatyczne domykanie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Automatyczne domykanie szyb

    Szukałem na forum, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie. Chyba, że coś przeoczyłem to proszę o wskazanie, gdzie znajdę odpowiedź. Chcę u siebie włączyć opcję (o ile to możliwe) domykania szyb po naciśnięciu przycisku zamykania na scyzoryku. Aktualnie mam tak zrobione, że jak przytrzymam przycisk zamykania kilka sekund to szyby będą się zamykać do momentu dopóki nie puszcze przycisku. Wolałbym, żeby natomiast same się domykały bez mojego udziału (czasem zdarza się, że zapomnę). Znalazłem instrukcję w necie jak to zakodować:

    "...46 - modul komfortu
    - kodowanie
    - bajt 6 bit 6 - Comfort autoclosing - zaznaczasz
    - kopiujesz kodowanie do sterownika i wciskasz "wykonaj..."

    Pytanie czy ta instrukcja jest prawidłowa oraz czy będzie to wogóle działało w moim aucie - O2 przed litfem 2007 rok ambiente?
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

  • #2
    Będzie działać.

    U mnie O2 2005 działa, tyle że tak jak w obecnej sytuacji musisz przytrzymać przycisk na kluczyku. Jak się zaczną zamykać to puszczasz, a one się domkną.

    To nie działa tak, że zamkniesz samochód, a szyby się same dosuną. Przynajmniej u mnie

    Komentarz


    • #3
      No to jestem rozczarowany Myślałem, że to działa tak, że jak nacisnę przycisk to uzbraja się alarm i powiedzmy po 2 sekundach szybki jadą same do góry
      ŚKODA 120 L z 1977 roku.
      ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie tak jest jak napisał MINIAK. Jeśli chcemy, żeby szyby, szyberdach się domykały po zamknięciu to trzeba dokładać dodatkowy moduł. W sprzedaży są gotowe takie moduły na dwie lub 4 szyby.
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5
          ja jak kupowałem Octavie 2008 roku to miałem tak jak ty, ale zwróciłem się z prośbą do dilera żeby zrobili mi tak że przy zamykaniu auta szyby się zamykały, wiem że zakładali jakiś kabelek w modułu drzwi kierowcy. Kiedyś bym musiał zdjąć tapicerkę i zobaczyć dokładnie co zrobili. W każdym razie teraz mam tak że jak nacisnę przycisk na pilocie czy zamknę kluczem drzwi to szyby po około 5 sek. się zamykają. Za to podczas postoju gdy są upały nie można zostawić uchylonych okien gdyż zamykają się przy włączonym alarmie
          Ostatnio edytowany przez roberta; 1013.
          pozdrawiam
          roberta

          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

          http://chomikuj.pl/Roberta9

          Komentarz


          • #6
            Moglibyście przybliżyć temat tego modułu? Jakieś numery części i jak to zamontować?
            ŚKODA 120 L z 1977 roku.
            ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

            Komentarz


            • #7
              Jest tego masa na Alle... - jakikolwiek byś nie dołożył, po podpięciu będą działać. Ewentualna różnica może być tylko w czasie zamykanie - czy będą zamykały się w momencie naciśnięcia przycisku na pilocie czy ewentualnie po jakimś czasie. Wiem, że są również takie, które nie domykają szyb jednocześnie, tylko każdą po kolei, aby oszczędzać aku poprzez redukcję jego chwilowego obciążenia. Więc szukaj, czytaj, kupuj i dokładaj

              Link
              O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
              Maciej
              Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

              Komentarz


              • #8
                Pisałem do człowieka co sprzedaje tutaj i ma moduły do O2. Ktoś może korzystał z tych modułów juz czy będę pionierem? :-) Link
                ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                Komentarz


                • #9
                  Hejka.Mam rs 2007 i z tym zamykaniem jest u mnie ze gasze auto i wyciągne kluczyk slychac jak zamki chodzą i zaraz zaczyna zamykac wszystkie szyby

                  Komentarz


                  • #10
                    Hejka ja mam Octavia z 2008 roku i jak zamykam ją scyzorykiem to po kilku sekundach same szyby się domykają nie muszę trzymać przycisku pilota dodam że mam wersję ubogą

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tego co kiedyś czytałem to wszystko zależy od sterownika. W jednych zamykały się szyby wraz z zamknięciem auta a w innych trzeba trzymać przycisk na kluczyku
                      Mój szatan

                      Paweł

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X