Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bolero na RCD 330+ desay od chińczyków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bolero na RCD 330+ desay od chińczyków

    Oryginalnie w aucie miałem zamontowane Bolero i ostatnio zmieniłem na chińskie rcd330+. Głównym powodem jest chęć dołożenia kamery cofania, a przy okazji zyskujemy kilka fajnych funkcji...

    Kupiłem dokładnie ten model:

    Page Not Found - Aliexpress.com

    Bardzo szybka dostawa, w UK nie doliczyli żadnego cła itp. Wymieniając radia zyskujemy lepszą jakość dźwięku, lepszy dotyk na ekranie, szybsze działanie (szukanie, przewijanie i wczytywanie plików mp3), bluetooth, Mirrorlink i możliwość podłączenia kamery cofania i wejście USB (Nie każde Bolero ma ). Jedyny minus to utrata czytnika cd, a względem bolero aż sześciu hehe co dla mnie akurat nie jest dużą stratą. Na razie walczę żeby to wszystko podłączyć, to znaczy wszystko pasuje P&P z małymi rodzynkami.

    1. Można podłączyć praktycznie dowolną kamerę cofania z wyjściem AV (trzeba zmienić kodowanie radia), ale w moim przypadku wyskakuje błąd w stylu "kamera cofania nie dostępna" prawdopodobnie potrzebny jest dodatkowy przekaźnik:

    Page Not Found - Aliexpress.com

    2. Mirrorlink. Wszystko działa super z Sony Xperia Z5 Compact łączy się bardzo szybko i można używać wszystkich funkcji telefonu na ekranie radia, dowolna nawigacja jaką mamy zainstalowane w telefonie, video, muzyka dokładnie tak samo jak na telefonie .... do póki nie przekroczymy 5km/h, ale wydaje mi się, że znalazłem na to rozwiązanie. W kostce radia jest mała niebieska kostka 12 pinowa, oryginalnie zajęte są tylko piny 1,7 i 8 , piny 6 i 12 są od adaptera AV kamery cofania. Ma ktoś rozpiskę pinów od czego które są? Po odłączeniu tej niebieskiej kostki Mirrorlink działa niezależnie od tego z jaką prędkością się poruszamy i można się cieszyć np navigacją google maps. Podejżewam że są to sygnały z szyny CAN i jeśli je odepniemy radio nie "widzi" prędkości samochodu i dlatego wszystko działa. Co dziwne po odpięciu tych kabelków działają czujniki parkowania z wizualizacją na ekranie, pokazywanie godziny i temperatury. W moim egzemplarzu niema Maxi Dota ani multifunkcyjnej kierownicy. Jeśli są to przewody tylko do sterowania z kierownicy (którego radio prawdopodobnie i tak nie obsługuje) i wyświetlania info na Maxi Dot Można je wypiąć na stałe? Co myślicie o takim rozwiązaniu? Myślę, że w tym przypadku (brak kiery i Maxi Dota) ma to sens bo zyskujemy pełną funkcjonalność tel na wyświetlaczu naszego radia.

    Jak dojdzie paczka dam znać czy przekaźnik do kamerki załatwił sprawę i jak to się sprawuje, ogólnie sprawa myślę warta zainteresowana dla ludzi z biedniejszą wersją ori radia nie tylko Bolero.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

  • #2
    Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

    Komentarz


    • #3
      zdawaj relacje ciekawy jestem co i jak
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • #4
        Cały czas czekam jeszcze na ramkę do radia i filterek z przekaźnikiem do kamery cofania, ale dziś zrobiłem mały test google maps w ruchu. W końcu mirrorlink działa jak powinien:

        Mirrorlink RCD 330+ Google Maps w ruchu - YouTube

        Jest też możliwość podglądu i zmiany ustawień kamerki która pracuje jako wideorejestrator , taką kupiłem już jakiś czas temu:


        264.97zł 25% OFF|JOOYFACT A17 rejestrator samochodowy rejestrator kamera wideo kamera na deskę rozdzielczą 4K ADAS A7H Novatek Sony WiFi nadający się do samochodów VW Volkswagen Skoda|novatek 96658|car dvrvideo recorder - AliExpress

        Co ciekawe czujniki parkowania są dokładniejsze niż na bolero. Na bolero ostatnia - czerwona kreska pokazywała się gdy auto było ok 25-30cm od przeszkody, teraz na rcd330 jest podobnie z tą różnicą, że dwie ostatnie kreski są czerwone i pierwsza pojawia się gdy auto jest ok 25-30cm od przeszkody a następna ok 5cm od przeszkody Dzwięk jes ciągły podczas wyświetlania obu czerwonych linii.

        Kilka zdjęć jak to wszystko wygląda:

        Ps. Podświetlanie jest praktycznie identyczne- ja nie widzę różnicy i nie daje po oczach jak inne chińczyki, działa też ściemnianie i rozjaśnianie oryginalnym pokrętłem
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 11 photos.
        Ostatnio edytowany przez Bartosz Donajski; 44019.

        Komentarz


        • #5
          Bartosz Donajski jak łączysz się z
          Zamieszczone przez Bartosz Donajski Zobacz wpis
          Mirrorlink
          bo mój Z3 nie chce a mam też na antku radio
          I powiedz mi jak ściąga fale radiowe?
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Z3 jest na liście Mirrorlinka i powinien śmigać bez problemu. Podczas pierwszego uruchomienia mirrorlinka trzeba wejsc w tel w ustawienia/połączenie urządzenia/Mirrorlink/uruchom Mirrorlink wtedy telefon jakby sparuje się z radiem, nie trzeba powtarzać przy następnym połączeniu. Fale radiowe ściąga nie gorzej niż bolero- przynajmniej w mieście, nie miałem jeszcze okazji testować poza

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Bartosz Donajski Zobacz wpis
              przynajmniej w mieście, nie miałem jeszcze okazji testować poza
              ooo tu jestem ciekaw....
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • #8
                Dam znać jak będę miał okazję sprawdzić, chociaż radia to mało słucham raczej

                Komentarz


                • #9
                  Dzisiaj doszła nowa ramka :-) Z braku czasu pewnie dopiero na weekend ją pomaluje i zamontuję
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bartosz Donajski Zobacz wpis
                    ją pomaluje
                    ????
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #11
                      no tak, jakiś czas temu się nudziłem i pomalowałem listwy w aucie, całkiem ciekawie to wyszło mi się wydaje
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 2 photos.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Bartosz Donajski Zobacz wpis
                        pomalowałem listwy w aucie
                        a to takie cuda....a nie lepiej było okleić?
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          Może i lepiej w sensie że łatwo odwracalne, ale wizualnie lakierowanie myślę lepiej wygląda , zwłaszcza taki wzór. Zresztą kwestia indywidualna, kto co woli a to tylko skoda przecież a nie zabytkowe porsche

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam . Szkoda że temat tak późno ruszył na forum skody Do radia jest już polski język i EasyConnect tak alternatywnymirror link dla modelei telefonów których nie obsługuje ML.
                            Fajnie działa kamera cofania sprawdzone w moim autku .
                            PL w radio



                            oraz pulpit EC.

                            Ostatnio edytowany przez mcaris; 37031.
                            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                            Komentarz


                            • #15
                              A ja szukam jeszcze potwierdzonej informacji czy działa kierownica przed FL (8 przyciskowa), bo podobno w Golfie MKV działa w tandemie z modułem kierownicy CH (tylko sterowanie głośnością i odbieranie połączeń).
                              ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                              JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                              JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                              OCP Poznań -> Mapa Spotów

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy kierownica działa to nie powiem bo nie mam jak sprawdzić, ale miałem okazję testować radio poza miastem chwilę i całkiem dobrze zbiera fale radiowe albo to zaleta tego że ma lepszy dźwięk- sam już nie wiem- ale w porównaniu z bolero na moje ucho gra lepiej. W poniedziałek przyszedł też filterek do kamerki cofania i już zamówiłem następny, ten 10 razy działa ok jak powinno być a następne 3 jest czarny ekran i skaczące linie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Z radiem i odbieraniem fal jest niestety loteria ponieważ wspiera RDS, ale nie wspiera AF. Zatem może się zdarzyć, że będziesz musiał kręcić co chwilę gałką jak jesteś w niekorzystnym terenie.

                                  Co do obsługi kierownicy 8-przyciskowej, to niestety na chwilę obecną jedną opcją jest adapter od ExtraVag.ru lutowany bezpośrednio w środku radia. Kierownice 12 przyciskowe działają prawie w całości w radiach tzw. noname.

                                  Tyle udało mi się ustalić
                                  ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                  JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                  JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                  OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Posiadam takowe radio w Octavia iifl mulifunkjcja działa bez problemowo radio odbiera w mięsie i poza miastem tak samo jak swing pdc dzila na radiu startuje dosłownie w 4 sekundy po zapłonie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam. Posiadam takie radio i potrzebowałbym się dowiedzieć o kodowaniu czujników parkowania. Mam skodę octavię 2 przed liftem i zmieniłem fabryczne radio na te chińskie. po wrzuceniu wstecznego pokazuje że nie mam kamery i zaraz znika info o kamerze i nie widać nawet kresek do przeszkód. Sprzedający przekazał mi informację że muszę zakodować czujniki. kto mi poleci gdzie to zrobić w Warszawie?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        gtsla86 . Musisz wymienić moduł parktronic kodowanie nic nie da w przed liftem jest za stary moduł ja u siebie też wymieniałem.
                                        ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Do RCD330 pojawił się adapter dla obsługi przedliftowych kierownic. Chińczyk zapiera się, że działa

                                          129.17zł 1% OFF|BODENLA RCD330 MIB RCD510 wielofunkcyjne przyciski na kierownicy symulator sterowania Adapter do VW Golf 5 6 Jetta MK5 Touran Caddy|Przewody, adaptery i gniazda| - AliExpress
                                          ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                          JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                          JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                          OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Kolejna modyfikacja RCD330. Fajna?

                                            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Chłopaki tak z ciekawości spytam, czy wstawiał już ktoś w ikonki radia przypisane obrazki?

                                              Znalazłem zmianę kolorów paska, jak by komuś się przydało

                                              403 — Доступ запрещён

                                              kolory -> Just a moment...
                                              spakowane pliki ->Just a moment...

                                              Załączone pliki

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tak dla ustalenia to NOName 187B działa sterowanie kierownicy PO FL tzn. działa cała lewa strona i z prawej "kułeczkiem" można wybierać medium
                                                ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  No to pozwolę sobie pokazać jak wygląda wersja dla skodziarzy
                                                  Oczywiscie w roli głównej 187B no name:



                                                  Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X