Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Powitanie i 12V po włączeniu zapłonu w kabinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powitanie i 12V po włączeniu zapłonu w kabinie

    Na wstępie witam wszystkich jako nowy, przypadkowy posiadacz Skody Octavii II FL z 2010 roku
    Silnik trochę niesławny, bo 2.0 TDI z PD, ale samochód przypadkiem się trafił z naprawdę pewnych rąk w czasie poszukiwań zupełnie innej marki, więc melduję się na forum

    Troszku sobie grzebię w samochodzie, poznaję, oswajam się i postanowiłem zrobić drobna modernizację akcesoryjnego zestawu głośnomówiącego firmy Nokia, który w tym samochodzie jest zmontowany.
    Aktualnie aby włączyć zestaw konieczne jest manualne użycie odpowiedniego klawisza, natomiast konstrukcja sprzętu pozwala na jego automatyczne włączenie wraz z przekręceniem kluczyka w stacyjce.
    Do szczęścia potrzebne jest tylko... (aż?) miejsce gdzie pojawia się +12V po włączeniu zapłonu, w które bez ryzyka fajerwerków i uceglenia samochodu pozwoli na dopięcie przewodu z zestawu głośnomówiącego.

    Na pewno temat jest przewałkowany, ale wyszukiwarka nic mi nie wyrzuca, więc będę wdzięczny za pomoc

    Miałem ten zestaw wymontować z samochodu, ale przez przypadek go użyłem, i już nie wyobrażam sobie korzystania z telefonu w aucie w inny sposób

    Pozdrawiam
    Konrad

  • #2
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale twój silnik to już CR...

    Komentarz


    • #3
      No nie CR. Nie pamiętam symbolu silnika, ale mój ma pompowtryskiwacze.

      Komentarz


      • #4
        Może to Ci coś pomoże - [O2] Zasilanie Kamerki i nie tylko po kluczyku. - Octavia Club Polska

        [OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V - Octavia Club Polska
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Bardzo dziękuję Georgg. Myślę, że o to mi właśnie chodziło
          Na wszelki wypadek sprawdzę jeszcze te złącza multimetrem, ale wiem już gdzie szukać

          Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X