Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio 2 din

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio 2 din

    Cześć,
    Planuje zakup jakiegoś budżetowego radia 2 din, grunt, żeby było kolorowe

    Na chińskich portalach aukcyjnych ale i na naszym "rodzimym" alledrogo jest pełno aukcji z tego typu radiami.
    Ktoś montował do OII przed FL takie radio? Nie zależy mi na wyświetlaniu odległości z parktronika czy pokazywaniu zmian ustawienia temperatury, wolę kolorowe radio

    Niestety oryginały skody czy vw są jak dla mnie przesadnie drogie.
    Co poza radiem trzeba byłoby zakupić aby wszystko działało jak należy?
    Ramka pewnie obowiązkowo?

    Link
    Link
    Link
    Link

    Kasa za te powyżej praktycznie żadna, pytanie tylko czy warto i czy nie pójdzie ona w błoto?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

  • #2
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Kasa za te powyżej praktycznie żadna, pytanie tylko czy warto i czy nie pójdzie ona w błoto?
    Nie mam w tym rozeznania nigdy mnie takie gadżety nie rajcowały.
    Ale podpowiem jak nie kupować w ciemno. Najpierw radzę wybierać rozsądnie i iść gdzieś do sklepu posłuchać jak to gra bo różne egzemplarze potrafią grać różnie i można się naprawdę rozczarować.
    Znajomy kupił w ciemno na aliexpress (bo taniej) i raz, że grało to fatalnie dwa radio często szumii i traci stacje poza miastem.

    Za przyzwoitego chinola wg mojej orientacji trzeba około tysia na blat położyć. Radio cyka dość przyzwoicie tylko problem chyba z automapą miał żeby odpalać pirata czy o coś tam innego chodziło szczegółów nie pamiętam ale jak coś mogę dopytać. Tyle zapłacił ów kolega ponownie jak udało mu się sprzedać tego z ali. Także temat do głębszego przemyślenia.

    Jeśli jesteś zainteresowany zapytam jakiej firmy kupił.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      te za 400zł to jest badziew jakich mało
      Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Zdaje sobie sprawę z tego, że radio za 3 czy 4 stówki dupy urywało nie będzie ale właśnie pytanie jak i czy aż tak bardzo kiepskie są te powyższe?
        Zanim zdecyduje się na zakup wolę dopytać
        Columbus za prawie 2k, bolero za najmniej 7 stówek i wyglądające słabo to trochę drogawo tak mi się zdaje.
        Znalazłem jakiegoś tam columbusa za 1500 ale to i tak chyba trochę drogo

        No nic, myślimy dalej co z radiem
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Link
          ja mam to w O2FL jeśli chodzi o wykonanie jest super,oczywiście z gubieniem fal walczyłem dość długo,ale sobie poradziłem(w moim opisie) niestety trochę druciarstwo,ale pomogło w 100% więc radio polecam z czystym sumieniem-działa na nim wszystko i szybko.
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Witam
            Może coś dodam od siebie Posiadałem Octavie IIFL (wiem że temat dotyczy przed FL) i fabrycznie posiadałem radio swing. Wpadł mi pomysł podobny jak tobie i zakupiłem na ali takie oto cudo jak w linku.
            Ogólnie wyglądało to ok, aczkolwiek po kilku dniach zachwytu ochłonąłem i zacząłem dostrzegać wiele wad tego sprzętu:
            - swing przy tym chińskim radyjku to prawdziwy "sprzęt z wyższej półki" - płaski dźwięk, słabe basy - ogólnie lipa...
            - bardzo słaby (w porównaniu ze swingiem) odbiór fal FM
            - zielone podświetlenie znacząco się różniące od standardowego podświetlenia w aucie,
            Ogólnie po kilku tygodniach żałowałem zakupu i sprzedałem to radio na znanym portalu aukcyjnym za tyle co zapłaciłem u chińczyka + cło.

            Osobiście nie polecam nic z ali, wszystko co bym kupił było niskiej jakości... Ostatnio kupiłem żarówki led h8 - zapłaciłem na ali ~150zł ( w Polsce na all. te same 300zł) i co - świeciły świetnie - na prawdę rewelacyjnie ...ale tak zakłócają radio że masakra - po włączeniu świateł w promieniu 10m nie odbiera żadne radio FM A żarówki te u chińczyka miały świetne opinie...
            POZDRAWIAM
            Tanie: Hurtownie! 2 Din 7 Cal Samochodowy Odtwarzacz DVD Dla VW/Volkswagen Passat//POLO/GOLF/Skoda/Seat/Leon Z Mapy GPS IPOD FM RDS Navigaiton, kup wysokiej jakości Car Multimedia Player bezpośrednio od dostawców z Chin: Hurtownie! 2 Din 7 Cal Samochodowy Odtwarzacz DVD Dla VW/Volkswagen Passat//POLO/GOLF/Skoda/Seat/Leon Z Mapy GPS IPOD FM RDS Navigaiton

            Komentarz


            • #8
              Zamieszczone przez kubaKPR Zobacz wpis
              osobiście nie polecam nic z ali, wszystko co bym kupił było niskiej jakości... Ostatnio kupiłem żarówki led h8 - zapłaciłem na ali ~150zł ( w Polsce na all. te same 300zł) i co - świeciły świetnie - na prawdę rewelacyjnie ...ale tak zakłócają radio że masakra - po włączeniu świateł w promieniu 10m nie odbiera żadne radio FM A żarówki te u chińczyka miały świetne opinie...
              POZDRAWIAM
              Może aż tak nie do końca nic, parę pierdół z powodzeniem tam kupiłem ale kubaKPR ma dużo racji. Ja też zalecam dużą ostrożność. Np. trafiłem ledy, które na pewno nie miały takich parametrów co do jasności świecenia. Nabyłem też ładowarki samochodowe USB wtykane w gniazdo zapalniczki w cenie około 3 zł z free przesyłką , które tak siały zakłóceniami, że radio stacjonarne w garażu na półce zaczynało trzeszczeć a to w samochodzie tylko szumiało.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #9
                Zamieszczone przez kubaKPR Zobacz wpis
                Witam

                Ogólnie wyglądało to ok, aczkolwiek po kilku dniach zachwytu ochłonąłem i zacząłem dostrzegać wiele wad tego sprzętu:
                - swing przy tym chińskim radyjku to prawdziwy "sprzęt z wyższej półki" - płaski dźwięk, słabe basy - ogólnie lipa...
                - bardzo słaby (w porównaniu ze swingiem) odbiór fal FM
                - zielone podświetlenie znacząco się różniące od standardowego podświetlenia w aucie,

                POZDRAWIAM
                - nie wiem jak gra swing bo ja miałem stream i posiadam właśnie te radio z linku i w moim aucie gra ono świetnie bassy jest pełna regulacja
                - co do odbioru sygnału FM jeżeli nie zastosuje się separatora który poda napięcie 12V do wzmacniacz w antenie to radio gara jak bez anteny, to nie dziw że źle gra
                - jedyne z czym się mogę zgodzić to że podświetlenie jest jaśniejsze od podświetlenia w całym aucie

                a żeby nie płacić cła wystarczy dogadać się ze sprzedawcą żeby wysłał przez Francję trwa dłużej ale za to na 100% nie ma cła
                Ostatnio edytowany przez roberta; 1013.
                pozdrawiam
                roberta

                Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                http://chomikuj.pl/Roberta9

                Komentarz


                • #10
                  napisz na pw
                  aktualizacja jest banalnie prosta podmieniasz odpowiednie pliki w odpowiednich katalogach na karcie sd
                  pozdrawiam
                  roberta

                  Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                  http://chomikuj.pl/Roberta9

                  Komentarz


                  • #11
                    Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
                    - nie wiem jak gra swing bo ja miałem stream i posiadam właśnie te radio z linku i w moim aucie gra ono świetnie bassy jest pełna regulacja
                    - co do odbioru sygnału FM jeżeli nie zastosuje się separatora który poda napięcie 12V do wzmacniacz w antenie to radio gara jak bez anteny, to nie dziw że źle gra
                    - jedyne z czym się mogę zgodzić to że podświetlenie jest jaśniejsze od podświetlenia w całym aucie

                    a żeby nie płacić cła wystarczy dogadać się ze sprzedawcą żeby wysłał przez Francję trwa dłużej ale za to na 100% nie ma cła

                    Ad1. Mieliśmy inne radia podstawowe więc ciężko ocenić (ja miałem swinga ty stream) - jak dla mnie spora różnica, ale wiadomo każdy ma swoje zdanie
                    Ad2. Separator miałem zamontowany, ale odbiór fal radiowych sporo zależy od miejsca zamieszkania (użytkowania pojazdu). Ja akurat mieszkam w miejscowości (miejscowość w dolinie, otoczona wzniesieniami) gdzie odbierają w miarę dobrze tylko stacje które nadawane są z nadajnika o dużej mocy (RMF, ZET, Radio Kraków, Kielce). Różnice pomiędzy radiami można było zauważyć szczególnie na stacjach radiowych które były na granicy dobrej słyszalności (stosunek szum do czysty odbiór 30:70) np w moim przypadku RMF MAX. Na swingu odbierał w miarę (czasem delikatnie zaszumiało, ale ogólnie ok), natomiast na chińskim radyjku praktycznie nie dało się u mnie odebrać tej stacji radiowej (RMF MAX). Inaczej jest jak ktoś mieszka w dużym mieście lub blisko nadajnika, wtedy różnicy nie zauważy bo i swing jak i chińskie radio będzie odbierać fale na takim samym wysokim poziomie.

                    Jeszcze jest jedna rzecz- ja to radio kupiłem około 2 lata temu (ten sam sprzedający "Isudar" i ten sam link), natomiast moje radio delikatnie się z wyglądu różniło od tego które jest na w tej chwili na aukcji na ali (moje nie miało np przycisku "dvd", Być może producent wprowadził jakieś zmiany/poprawki eliminujące błędy i ty masz już poprawiony model?

                    Absolutnie nie mogę też powiedzieć że to radio od "Isudara" to "padaka totalna". Miało też wiele zalet w porównaniu ze swingiem: kolorowy dotykowy wyświetlacz + kamera, nawigacja, zestaw głośnomówiący itp). Aczkolwiek (jak dla mnie) wady były ponad zaletami

                    POZDRAWIAM
                    Ostatnio edytowany przez kubaKPR; 27385.

                    Komentarz


                    • #12
                      morał z tego taki, że trzeba czaić się na columbusa?
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #13
                        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                        morał z tego taki, że trzeba czaić się na columbusa?
                        Ja uważam zanim podejmiesz decyzję, poszukaj kogoś wśród znajomych kto ma takie chińskie radio i oceń sam jak one gra, na przewagę tego radia decyduje cena, nawigacja, zestaw głośnomówiący, kamera cofania, video rejestrator, pomiar ciśnienia w kołach na bieżąco łącznie z temperaturą koła, możliwość radia DAB i TV cyfrowe.(Oczywiście te pięć ostatnich opcji są za dopłatą)
                        pozdrawiam
                        roberta

                        Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                        http://chomikuj.pl/Roberta9

                        Komentarz


                        • #14
                          Hej posiadam Octavie 2 z 2011i właśnie zakupiłem takie radio 2din z alliexpre i powiem że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wszystko dział jak należy ,jest na wymiar nie trzeba żadnych ramek. Kamera i czujniki super sie sprawują no i nawigacja z 2017 i też super działa a oto co zakupiłem.
                          żadnej różnicy w dźwięku nie zauwazyłem a jak ktoś nie jest wymagający to wystarczające radyjko co wszystko ma oczywiście to moje zdanie

                          Page Not Found - Aliexpress.com



                          Page Not Found - Aliexpress.com



                          79.11zł 22% OFF|GreenYi Car Parktronics Assistance 4 szt. 16mm regulowane płaskie czujniki czujnik pomocniczy cofania czujnik dźwiękowy Alarm dźwiękowy|sensor reverse|car parktronicflat sensor - AliExpress

                          Komentarz


                          • #15
                            Mógłbyś wrzucić fotkę jak radio wygląda w aucie?
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #16
                              pewnie w sobote zrobie fotke

                              Komentarz


                              • #17
                                Jak tam?
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • #18
                                  Pochwalę się jak wygląda w środku
                                  na moim chomiku są aktualizacje mapy do tego radia iGO HERE EUROPE 2017.Q2 ( 26.08.2017 ) Hasło "OCP"
                                  Załączone pliki
                                  pozdrawiam
                                  roberta

                                  Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                  http://chomikuj.pl/Roberta9

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    daj jakieś namiary na to radio
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      link do tego radia podał wyżej kubaKPR post z 11.10.2017, 20:05.
                                      Zielone menu uzyskałem po zmianie oprogramowania
                                      pozdrawiam
                                      roberta

                                      Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                      http://chomikuj.pl/Roberta9

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        z tym, że Kuba raczej nie poleca tego "cuda"
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          ja mam i jestem zadowolony
                                          pozdrawiam
                                          roberta

                                          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                          http://chomikuj.pl/Roberta9

                                          Komentarz


                                          • #23
                                            Hej . Pomyśl o takim cudeńku. Jest to ori radio i w dobrej kasie. Obsługuje OPS oraz kamerę cofania AV więc nie musisz kupować ori kamerki
                                            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                                            Komentarz


                                            • #24
                                              Zamieszczone przez mcaris Zobacz wpis
                                              Pomyśl o takim cudeńku. Jest to ori radio i w dobrej kasie
                                              fajne,ale za nie wiele więcej masz na androidzie z większymi możliwościami
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz


                                              • #25
                                                Jeśli lubisz jak radio gubi fale i non-stop ich szuka, to kup radio takie jak roberta. Ja kupiłem i po dwóch dniach wylądowało w pudle w garażu. Następne kupiłem z androidem. Chińczyk co prawda fal nie gubił, ale z netem łączył się tylko przez telefon, Pobieranie aplikacji typu mapa google, yanosik itp tylko przez chiński market play. Jakoś dźwieku wiele do życzenia pozostawiała. W końcu kupiłem Columbusa i teraz wiem że mam radio ori i porządnie gra. Więc w moim przypadku zamiast tamtych Chińskich podróbek, mogłem mieć 2 ORi radyjka. Przemyśl.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X