Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio 2 din

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez kriss75 Zobacz wpis
    Jeśli lubisz jak radio gubi fale i non-stop ich szuka, to kup radio takie jak roberta. Ja kupiłem i po dwóch dniach wylądowało w pudle w garażu. Następne kupiłem z androidem. Chińczyk co prawda fal nie gubił, ale z netem łączył się tylko przez telefon, Pobieranie aplikacji typu mapa google, yanosik itp tylko przez chiński market play. Jakoś dźwieku wiele do życzenia pozostawiała. W końcu kupiłem Columbusa i teraz wiem że mam radio ori i porządnie gra. Więc w moim przypadku zamiast tamtych Chińskich podróbek, mogłem mieć 2 ORi radyjka. Przemyśl.
    Albo masz takiego pecha że dostałeś taką sztukę, albo kupiłeś od jakiegoś innego sprzedawcy.
    Napisz na PW skąd jesteś to może coś z tym radiem zrobimy
    pozdrawiam
    roberta

    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

    http://chomikuj.pl/Roberta9

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez kriss75 Zobacz wpis
      Jeśli lubisz jak radio gubi fale i non-stop ich szuka, to kup radio takie jak roberta. Ja kupiłem i po dwóch dniach wylądowało w pudle w garażu. Następne kupiłem z androidem. Chińczyk co prawda fal nie gubił, ale z netem łączył się tylko przez telefon, Pobieranie aplikacji typu mapa google, yanosik itp tylko przez chiński market play. Jakoś dźwieku wiele do życzenia pozostawiała. W końcu kupiłem Columbusa i teraz wiem że mam radio ori i porządnie gra. Więc w moim przypadku zamiast tamtych Chińskich podróbek, mogłem mieć 2 ORi radyjka. Przemyśl.
      Radio już kupiłem. Chińczyka z androidem. Jedyne w czym na razie widzę największy problem to jakość dźwięku jest słabsza niż z audience. Ale to będę próbował regulować eq.
      radio bez problemu pobrało mapy, yanosika i przeglądarkę chrome.
      Co prawda system nie działa tak szybko i sprawnie jak w moim telefonie ale to tylko radio ma nawigować, grać i umilać podróż. Będzie więcej czasu to będę próbował regulować to i tamto i zobaczymy co z tego wyjdzie
      no i radio kupiłem w kraju z fvat. W razie problemów zwrócę się do sprzedawcy
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #28
        Czekam na dalsze recenzje. Sam zastanawiam się nad zmianą Bolero na coś od majfrendów, tylko nie mogę zdecydować się.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
          Czekam na dalsze recenzje
          zależy czego oczekujesz?Funkcjonalość 100X większa od ori,jakoś dźwięku porównywalna,szybkość działania zależna ile możesz wydać $
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #30
            Oczekuje żeby przedewszystkim gadało z mf, klimą i ops. Fundusze myślę że tak do 800zł.

            Komentarz


            • #31
              Ciężko będzie kupić coś do 800 zł na androidzie. Na windowsie idzie coś trafić.
              Ja zmiany nie żałuję bynajmniej jak na razie.
              Zobaczymy co będzie jak trochę radio rozbuduję o dodatkowe opcje jak kamera cofania czy rejestrator.
              Myślę też nad podłączeniem wzmacniacza.
              Głównie zależało mi na google maps i yanosik, zamiast katować telefon mam to w radiu.
              Internetem się nie przejmuję bo mam bezprzewodowy router do internetu domowego, wrzuciłem do auta i jak jest potrzeba to go włączam.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                rejestrator.
                pomyśl nad takim ja go kupię
                Page Not Found - Aliexpress.com
                Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                Fundusze myślę że tak do 800zł.
                i właśnie za taką kasę to raczej nie będziesz zadowolony z prędkości działania i wykonania,musisz liczyć sie raczek z tysiakiem
                Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                Oczekuje żeby przedewszystkim gadało z mf, klimą i ops
                one mają połączenie przez CAN czyli będzie hulać
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                  pomyśl nad takim ja go kupię
                  Page Not Found - Aliexpress.com

                  i właśnie za taką kasę to raczej nie będziesz zadowolony z prędkości działania i wykonania,musisz liczyć sie raczek z tysiakiem

                  one mają połączenie przez CAN czyli będzie hulać
                  Dlatego warto zasięgnąć rady kogoś, kto jest w temacie Jak trzeba to i dam 1200zł. Najważniejsze żeby sobie potem w brodę nie pluć, że kupiło się szajs.

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                    Dlatego warto zasięgnąć rady kogoś, kto jest w temacie
                    mam już od prawie roku i sobie chwalę,chociaż swoje problemy miałem z działanie radia ale da się to rozwiązać
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                      pomyśl nad takim
                      jak kupisz i powiesz, że działa i pasuje pod czujnik deszczu to się zastanowię
                      Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                      Jak trzeba to i dam 1200zł. Najważniejsze żeby sobie potem w brodę nie pluć, że kupiło się szajs.
                      pojawiło się trochę tego na rynku i moim zdaniem bezpieczniej dać trochę więcej ale kupić u polskiego sprzedawcy.
                      zawsze w razie w jest do kogo zagadać a zakup od majfrendów ... no cóż, radź sobie sam.
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                        jak kupisz i powiesz, że działa i pasuje pod czujnik deszczu to się zastanowię
                        już kilka osób kupiło np zagadaj do mrfazi
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #37
                          Odświeżam temat.
                          Mam octavię II z 2012. Autko niezawodne, więc pewnie jeszcze nim pojeżdżę, Niestety, jeśli chodzi o audio to jest to bieda-egzemplarz. Swing i jakieś dwa głośniczki w drzwiach. Nawet nie ma wejscia na usb. I chciałbym to zmienić. Absolutne minimum to radio z możliwością podłączenia pendriva i przyzwoity zestaw głośników (nie jestem audiofilem- chodzi o to, żeby dało się słuchać). W zależności od ceny przydałoby się radio z androidem, żeby można uruchomić google maps, bo jeżdżenie ze smartfonem wstawionym w otwierany schowek na środku deski rozdzielczej też nie jest dobrym rozwiązaniem.
                          Dlatego pytania: co byście polecili zamontować w jakiejś rozsądnej cenie i gdzie to zrobić (sam nic nie podłączę) w okolicach Katowic?

                          Komentarz


                          • #38
                            Podłączysz sam. A jak nie chcesz to Gradek albo ja.
                            Głośniki masz teraz 4. Mogę dołożyć na tył kolejne 4. U mnie tylko oryginały. Jak chesz inne to sam musisz kupić bo ja nie potrafię ich dobrać. Osobiście uważam, że oryginalne są dobre i ja bym ich nie zmieniał.
                            Jeśli chcesz to zrobic w warsztacie to jedź do Chorzowa. Katowicka 144. Firma TonCar. Mają radia z androidem, dobiorą Ci odpowiednie głośniki i zamontują wszystko.

                            Ja bym polecał zostać przy oryginale. Kupić Amundsena+ z BT, dołożyć głośniki. A jak chcesz USB to Ci dołożę MDI.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez gambit Zobacz wpis
                              Odświeżam temat.
                              Mam octavię II z 2012. Autko niezawodne, więc pewnie jeszcze nim pojeżdżę, Niestety, jeśli chodzi o audio to jest to bieda-egzemplarz. Swing i jakieś dwa głośniczki w drzwiach. Nawet nie ma wejscia na usb. I chciałbym to zmienić. Absolutne minimum to radio z możliwością podłączenia pendriva i przyzwoity zestaw głośników (nie jestem audiofilem- chodzi o to, żeby dało się słuchać). W zależności od ceny przydałoby się radio z androidem, żeby można uruchomić google maps, bo jeżdżenie ze smartfonem wstawionym w otwierany schowek na środku deski rozdzielczej też nie jest dobrym rozwiązaniem.
                              Dlatego pytania: co byście polecili zamontować w jakiejś rozsądnej cenie i gdzie to zrobić (sam nic nie podłączę) w okolicach Katowic?
                              Cześć gambit

                              Tak jak pisze koleś , zrób na oryginale i jedź do niego - będzie nie za drogo i będziesz Pan zadowolony
                              OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


                              T: 500286848

                              Komentarz


                              • #40
                                Dzięki za info. Też jestem zwolennikiem oryginałów. Jak to kosztowo wygląda? Taki wariant max z Amundsenem i taki mini z dołożeniem choćby MDI, bo to największa bolączka, że nie ma z czego (poza CD) muzyki odtwarzać?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Dzwonisz i pytasz. Numer jest poniżej.
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    gambit ja od siebie tylko dodam ,że jeżeli masz zegary z MD to faktycznie radio Amundsena+ z BT to super sprawa. Radio da się wyhaczyć średnio za 600-700 zł do tego wiązka mikrofonu i sam mikrofon plus ramka radia . Kolega koleś Ci wszystko profi ogarnie. Ale jeżeli masz zwykłe zegary to bym się nad dobrym radiem z androidem zastanowił.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Mam zwykłe zegary (tak myślę, skoro nie wiem, co się kryje pod skrótem MD ). Co to zmienia w funkcjonalności? Dodam i to jest chyba ważne, że mam tez zwykłą kierownicę, bez sterowania radiem, odbierania telefonów itp. Autko z początków ubiegłej dekady, więc w ogóle zastanawiam się, co warto a co nie warto. Takie czasy, że auto w wieku +10 staje się dzisiaj już trochę oldtimerem.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        MD -maxi-dot.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Amundsen+ chowa się przy dobrym androidzie. Skąd wiem ? A bo miałem i jedno i drugie. I obecnie po przesiadce na superba znów wróciłem do amundsena bo taki był tu seryjnie. To radio oprócz dobrego zestawu głośnomówiącego nie ma w sobie nic ciekawego. Dosłownie nic. Nie będzie bardziej funkcjonalne od tego co masz aktualnie.
                                          jedynie co to amundsen ale z yeti , tyle że tu już koszty spore.
                                          Dobry android z dsp na fabrycznych głośnikach (4+4) robił fajną robotę i moim zdaniem korzystniej jest wygłuszyć drzwi niż zmieniać głośniki bo seryjne wg mnie grają dobrze.
                                          koszt androida - dobrego androida to jeszcze do niedawna 1100-1300 zł. Za chwilę (od lipca) wejdzie obowiązkowy podatek na przesyłki i wówczas ceny pójdą mocno do góry póki ktoś nie znajdzie luki w systemie. Ja z Ali zamawiałem 4 radia , wszystkie były po 3-4 dniach.
                                          Nie mniej ni 4gb ramu szukaj. Polecam radia isudar z prockiem px5 (teraz pewnie są nowsze, nie jestem na bieżąco)
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            oolsztyniak a przy tych lepszych radiach z androidem są dostępne te dodatkowe menu w maxi docie? Mam na myśli telefon nawigacja i audio? Możliwość wyboru kontaktu z kierownicy jest spoko. Przy tych z którymi miałem styczność tego nie było ale były to raczej średniaki. .

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              boonsaw nie będą dostępne na żadnym radiu z androidem.

                                              Ja mam u siebie Isudara Px6 - bardzo fajna sprawa i mimo wszystko nie zamienił bym tego na fabryczne radio. Wersja z 8gb ramu, dodatkowym procesorem dźwięku - fabryczne głośniki grają na tym bardzo ładnie. Wypuściłem sobie do schowka modem na kartę sim, włożyłem kartę aero i nie muszę udostępniać neta z telefonu. Działa android auto, można podzielić ekran na pół (np na połowie wyświetlać Google maps a na drugiej połowie youtube czy Spotify), można odpalać yanosika w tle do Google maps - takie rozwiązanie ma dużo zalet. Mam je około roku i jak na razie zero problemów. Z minusów natomiast miałem problemy z podłączeniem anteny. Wtyczka pasowała, ale żadna stacja nie odbierała. Pomogła przejściówka która odwraca wtyki anteny miejscami, stacje odbierają ale brakuje funkcji RDS (wyświetlania informacji o stacji). Z tym już nie udało mi się nic zrobić, ale specjalnie mi to nie przeszkadza bo praktycznie nie słucham radia. A co do nawiązywania połączeń i odbierania to można to robić z poziomu radia (kontakty synchronizują się przez bluetooth z telefonem)

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Wyobrażam sobie ,że takie radio pracuje super i ma spore możliwości ( np jeżeli chodzi o nawigacje i jej pochodne ) , ale obsługi telefonu z kierownicy by mi brakowało.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Obsługa dźwięku z kierownicy działa, może i obsługę tel ogarnie. Ja telefonu z kiery nie ogarniam, za długo to trwa
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                                    ja od siebie tylko dodam, że jeżeli masz zegary z MD to faktycznie radio Amundsena+ z BT to super sprawa. Radio da się wyhaczyć średnio za 600-700 zł do tego wiązka mikrofonu i sam mikrofon plus ramka radia . Kolega koleś Ci wszystko profi ogarnie. Ale jeżeli masz zwykłe zegary to bym się nad dobrym radiem z androidem zastanowił.
                                                    Panowie mam zegary MD, zwykła kierownica i Swing na pokładzie.

                                                    Co bym chciał ?
                                                    BT -> głównie odbieranie połączeń + muzyka;
                                                    USB (MDI) -> chętnie w podłokietniku zamiast obecnego "AUX"


                                                    Na archaicznym (offline) navi mi nie zależy zwyczajnie nie będzie używane.


                                                    rns 315 z BT (do wyrwania już za ~500 zł)
                                                    +
                                                    taka wiązka ?
                                                    41.3zł 30% OFF|Biurlink RNS315 nawigacja kabel mikrofonowy Bluetooth dla Audi A4 A6 Q5 Q7 dla VW Passat Magotan|audi a6 cable|rns315 cableaudi cable - AliExpress
                                                    +
                                                    ramka


                                                    czy Bolero (~400 zł)
                                                    + moduł np. 1K8035730D (~200 zł)
                                                    + wiązka ?
                                                    59.06zł 8% OFF|Dla VW Bluetooth kable w wiązce kabla 8X0035447A dla RCD510 RNS510 Tiguan GOLF GTI Jetta Passat CC z mikrofonem 8X0035447A|Przewody, adaptery i gniazda| - AliExpress
                                                    a ramka zostaje...



                                                    Generalnie połączenie przychodzące odbiorę wajhą ?

                                                    Kosztowo wychodzi w sumie podobnie...

                                                    Jakie plusy / minusy obu rozwiązań ?
                                                    www.SPAmobile.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X