Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio Stream

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio Stream

    Witam,

    Jestem nowy użytkownikiem na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavii II 1.6 MPI 2005 w wersji kombi.
    Posiadam radio stream, znalazłem ostatnio w schowku przy skrzyni biegów gniazda z podłączeniem Usb, minijack i szerokie wejście pewnie na ipada?!
    Podłączam urządzenia telefon (wyświetla się w telefonie podłączenie zestawu słuchawkowego i na tym koniec) pendriva z muzyką, (również brak reakcji ze strony radia) opcja aux jest w pozycji "on" podwójne kliknięcie przycisku cd (niby wyczytałem włącza aux ) zero reakcji.
    Prośba o jakąś poradę przed ewentualna wizytą w ASO czy u mechanika.

    Pozdrawiam,
    Michał

  • #2
    Zrób zdjęcie tych gniazd, gdyż jest to prawdopodobnie jakaś modernizacja poprzedniego użytkownika. Ja miałem kiedyś radio Stream i gniazdo na jack, działało to tak u mnie że podłączało się telefon do radia (radio przełączone na AUX) i w telefonie odtwarzałem muzykę którą było słychać w głośnikach auta.
    pozdrawiam
    roberta

    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

    http://chomikuj.pl/Roberta9

    Komentarz


    • #3
      To jest na pewno modernizacja poprzedniego właściciela.
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        kliknij w radiu cd i zobacz czy przełącza się na AUX, jeśli tak to masz odpowiedź do czego to służy
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Tak jak napisał kolega na górze kliknij w radiu CD i powinno Ci przejść w tryb np AUX.

          Komentarz


          • #6
            Witam,

            udalo się znaleźć troche wolnego czasu i dzieki temu doszedlem do drugiego końca kabelka, znajduje sie za radiem, jest to nie podłączona kostka 9 pinowa z znaczkiem nuty muzyki. Czyżby to bylo podłączenie do jakiegos emulatora którego brakuje?

            Komentarz


            • #7
              Witam kolegów. Radio (Stream MP3) będzie grało jak w gniazdo jack podepniemy przejściówkę (jack-USB) i w USB wepniemy pendrive?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis
                Witam kolegów. Radio (Stream MP3) będzie grało jak w gniazdo jack podepniemy przejściówkę (jack-USB) i w USB wepniemy pendrive?
                co masz na myśli, bo coś takiego raczej nie zadział musi być przetwornik, gdyż gniazdko jack przyjmuje sygnał analogowy a USB cyfrowy
                pozdrawiam
                roberta

                Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                http://chomikuj.pl/Roberta9

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis

                  co masz na myśli, bo coś takiego raczej nie zadział musi być przetwornik, gdyż gniazdko jack przyjmuje sygnał analogowy a USB cyfrowy
                  przetwornik??? jakieś sugestie. zaznaczam, że jestem laikiem w tych sprawach

                  Komentarz


                  • #10
                    To co ty chcesz to nie przejdzie i nie będzie działać . Do gniazda jack musisz podać sygnał audio z jakiegoś źródła np telefon odtwarzacz mp3 itp . wtedy będzie działać . Nawet jak podłączysz telefon z gniazdem kablem ( w miejsce słuchawek ) i ustawisz w radiu na aux to głośniki auta robią za zestaw głośnomówiący a muzyka odtwarzana z telefonu jest słyszana w głośnikach .
                    Łopatologicznie to w gnieździe jack musi być podany sygnał audio kanał prawy i lewy i masa .
                    Natomiast w USB jest :zewnętrzne piny to +5v i -5v a dwa środkowe to data i by to obrobić potrzebny jest przetwornik tego sygnału .
                    Najbardziej powszechnymi To MDI i wszelkiej maści emulatory USB np Yatour .itp.

                    Komentarz


                    • #11
                      Poza tym uzywajac AUX nie jestes w stanie sterowac radiem, ono dziala jako odbiornik a sterujesz urzadzeniem, stad pendrive nie pojdzie. Zgraj muzyke na plyty, doskonale czyta .mp3

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X