Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana radia O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana radia O2FL

    Cześć, zostałem dzisiaj szczęśliwym posiadaczem O2FL, i mam pytanie, w aucie mam radio Blues (o ile dobrze pamiętam) i chciałbym je wymienić na jakieś inne np. na takie Link i mam pytanie czy funkcja bluetooth będzie w nim działać? Czy muszę poprowadzić całą instalacje bluetooth?

    Jeżeli było już takie pytanie to przepraszam, nie zauważyłem.
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Tomasz Durnik

  • #2
    Bluetooth jest chyba już zaimplementowany w radiu. Nie wiem jak mikrofon(być może będzie trzeba go dołożyć. Ale na Twoje pytania powinien odpowiedzieć sprzedawca
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

    Komentarz


    • #3
      tdu1705 a nie lepiej dołożyć do czegoś co będzie miało więcej możliwości,albo w cholerę możliwości.....?
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • #4
        Niby można dołożyć, ale mnie więcej do szczęścia nie potrzeba wystarczy że jest AUX i fajnie jak będzie Bluetooth, ja nie jestem wymagający jeżeli o takie rzeczy chodzi i ma to grać przyzwoicie

        Komentarz


        • #5
          na aliexpress te radio dostaniesz już od 25$ w polce dużo sobie liczą
          pozdrawiam
          roberta

          Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

          http://chomikuj.pl/Roberta9

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
            na aliexpress te radio dostaniesz już od 25$
            w cenie VCDS-a....
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Mam jeszcze pytanie bo zastanawiam się nad radiem Bolero, ale chce by działał głośno mówiący w nim, to co muszę dołożyć do instalacji by wszystko działało jak trzeba? Pytam się bo jestem zielony

              Komentarz


              • #8
                to radio nie ma nic wspólnego z ori systemami
                ty zwykły chamski chińczyk, stylizowany na VW
                w ori radiach nie ma czegoś takiego jak adapter do CAN
                co z niego da się wyciągnąć to sam musisz sprawdzić po podłączeniu
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Ale mówię o takim czymś Link to też jest chińczyk?

                  Komentarz


                  • #10
                    To jest oryginalne bolero , ale przy kupnie jak się już na jakieś zdecydujesz , to pamiętaj by sprzedawca dawał kod . Wszystkie zapewnienia że nie potrzebuje kodu to bajki . Przy pierwszym uruchomieniu nowego sprzętu w aucie radio zawsze poprosi o kod ( mówimy o oryginalnych nie chińczykach ) . W w tym konkretnym ogłoszeniu takiej informacji nie widzę .

                    Komentarz


                    • #11
                      To dobrze wiedzieć, że zawsze potrzeba kodu. A co do bluetooth to co muszę dokupić do tego radia, czy on ma to zaimplementowane?

                      Komentarz


                      • #12
                        To tu masz lepszą ofertę i z nawigacją i bluetoothem no i oryginał i z kodem .
                        Link
                        Prawdopodobnie będzie potrzebna ramka bo pewnie nie masz , ale cena przystępna .

                        Komentarz


                        • #13
                          aktualnie mam radio Blues i zastanawiam się nad zmianą, dlatego się dopytuje. Czyli dobrze rozumiem że te radio ma zaimplementowany bluetooth? oraz gdzie włożyć kartę z nawigacją, oczywiście jeszcze antenę muszę dokupić, wiem że moje pytania mogą być monotonne i niektórym wydawać się głupie, ale wole się dowiedzieć niż wydać kasę, a później jeszcze do tego dołożyć bo coś potrzeba
                          Ostatnio edytowany przez tdu1705; 44964.

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak to radio posiada bluetooth , możesz to poznać po fotce na której widnieje MAC Adres jeżeli są tam wartości a nie same zera to radio jest wyposażone w bluetooth , wejście na kartę SD jest po prawej stronie od przycisku media ( nie rzuca się w oczy ), do szczęścia potrzebne są jeszcze : antena GPS , ramka ( no chyba że masz ) bo po bluesie to zostanie dziura bo obecna będzie za mała , karta z mapą ( nie są tanie ) , i chyba jeszcze mikrofon , bo nie wiem czy w tej kupie kabli co sprzedawca oferuje on tam jest .
                            Decyzja należy do Ciebie . Możesz tez przeczytać artykuł o tym zestawie .
                            Test: ile jest warta nawigacja Skoda Amundsen+/RNS315/ Seat Mediasystem 2.2?

                            Komentarz


                            • #15
                              A nie wydaje Ci się że te radio jest za tanie? Bo większość jest za około 1000zł i to używane, może ja jestem przewrażliwiony

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam,
                                Mam pytanie związane z wymianą radia Blues na inny nie "Skodowy" produkt. Wymontowałem z samochodu orginalne radio i na przymiarkę bez docelowego montażu podłączyłem radio zakupione poprzez aliexpres. Zakupione radio jest f-my Joying, model 9" procesor PX5 8 rdzeni, 2GB ram, 32GM rom, Android i takie tam inne cuda. Generalnie interesował mnie kombajn z bluetooth umożliwiajacy także wyświetlanie na ekranie radia nawigacji google i odtwarzanie muzyki z spotify. Po podłączeniu radio wystartowało od ręki po przekręceniu kluczyka (nie odpalałem samochodu). Wprowadziłem szybko ustawienia konta google, sprawdziłem nawigację google, spotify - wszystko działa.
                                No i pojawił się problem. Wyłączyłem zapłon radio się też wyłączyło i zacząłem bawić się w docelowy montaż. Przy montowaniu docelowo radia w kieszeni 2DIN poustawiałem przewody wyjść, wejś. Problem sprawiała mi orginalna kosta do podłączenia radia z uwagi na fakt iż nie jest ona wpinana bezpośrednio w radio i radio to nie ma jak orginał Blues przewidzianego miejsca na " wpięcie i zajęcie miejsca" w plecach radia. W związku z tym trochę przewody poupychałem - radio zmieściło się. Przekręcam kluczyk i ... nie działa. Stwierdziłem że może gdzieś przy wciskaniu radia może naderwałęm przewód lub coś wypiło mi się z kostki. Wyciągnąłem więc radio oglądnąłem przewody, kostkę i uszkodzeń nie zauważyłem. Podłączyłem orginalne radio i też nie wystartowało.
                                Zastanawiałem się co mogłem zrobić nie tak i skojarzyłem przecież że jak przekręcam kluczyk to Octavia II FL ma przecież swiatła dzienne, które się włączają jeszcze przed odpalniem silnika. Z racji tego żę radio montowałem w nocy w oświetlonym garażu nie zauważyłem tego i stwierdziłem że może problemem jest cześciowo rozładowujący się akumulator i skoda odłączyła zasilanie do radia.
                                Na następny dzień odpaliłem samochód, wyjechałem z garażu i radio pomimo pracującego silnia także nie wystartowało.

                                Miał może ktoś z Was podobny problem? Czy w sterownikach samochodu mogło jakieś z zabezpieczeń odłączyć zasilanie radia do momentu resetu, skasowania?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zobacz na bezpiecznik, który jest w skrzynce koło akumulatora. Jak u siebie podłączałem to mi właśnie tam się spalił.

                                  Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                  Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie sądzę. Szukaj w kostce przewodu z zasilaniem i sprawdź czy jest w nim prąd.
                                    Warto też zerknąć w bezpieczniki.
                                    Może pin z zasilaniem się wypiął.
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzięki chłopaki za pomoc, faktycznie bezpiecznik radia w skrzynce pod maską był spalony. Nie skojarzyłem faktów, wymieniłem go, radio działa.

                                      Mam jeszcze pytanie pomocnicze. Zarówno w nowym radiu, jak też w poprzednim Blues w moim rejonie słabo ściąga niektóre stacje. W nowym dobrze radio ZET, w poprzednim RMF. Pozostałe w odległości ok 2km od domu szumią. Czy stosował może ktoś z Was cuda podobne np. do tego z poniższego linka? Jeśli tak, to jak się one sprawdzają?

                                      Link

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W każdym radiu nie oryginalnym trzeba dołożyć wzmacniacz. W moim chińczyku był już w zestawie i nie musiałem dokupywać.

                                        Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mususz mieć seperator
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W moim przypadku, chyba jest bez znaczenia czy "chińczyk" czy nie. W oryginale "Blues" może nieco mniejszy ale też miałem ten problem. W Bluesie tak jak pisałem wczesniej b.dobrze odbierał mi RMF, w chińczyku ZETka. Nie sądzę aby w między czasie zmiany radia zmieniło się coś w falach czy nadajnikach.

                                            Zamieszczone przez opermon Zobacz wpis
                                            W każdym radiu nie oryginalnym trzeba dołożyć wzmacniacz. W moim chińczyku był już w zestawie i nie musiałem dokupywać.

                                            Wysłane przy użyciu Tapatalka
                                            ten do którego dołączyłem wcześniej linka będzie ok?, nie dostałem wzmacniacza z radiem

                                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                            Mususz mieć seperator
                                            tzn.?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Może źle się wyraziłem, bo ma to być separator który podaje napięcie do wzmacniacza w antenie. W oryginale radio samo podaje +12v w kablu od anteny. W radiach dokładanych trzeba podać dodatkowo to napięcie właśnie przez separator taki jak np ten Link

                                              Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                              Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                No więc tak. Faktycznie dostałem z radiem seprator z tym że wyglądał on inaczej o tych dostępnych na allegro i był schowany w takiej piankowej koszulce. Radio grało jednak dość słabo.
                                                Więc mimo wszystko zdecydowałem się kupić separator z allegro - koszt nie powala z nóg a przy okazji za radiem uporządkowałem podłączenie antenowe, link poniżej.
                                                Link

                                                Chodzi mi o to że do starego radia blues miałem wyprowadzenie 1x fakra od anteny a z zakupionym radiem i dołączonym do niego z separatorem 2x fakra. No i tutaj uwaga dla przyszłych nieświadomych wydaje mi się że dość istotne ma podłączenie 1x fakra w jedno z gniazd 2x fakra - wyjaśniam. Ja u siebie mogłem podłączyć przewód 1x fakra od anteny do przewodu antenowego od radia pod jedno z podwójnych fakra no i tak w sumie na separatorze dostarczonym z nowym radiem zrobiłem. Nie zastosowałem przejciówki zbierającej 2x fakra do 1x fakra i wydaje mi się że może dlatego także sygnał był słabszy. Być może także powodem słabego odbioru był też kiepskiej jakości separator dostarczony z radiem.
                                                W każdym bądź razie po zamontowaniu nowego separatora z podłączeniem 1x fakra sytuacja diametralnie się zmieniła.

                                                Mam natomiast jeszcze jedno pytanie dotyczące kodowania czujników parkowania. Moja skoda octavia II FL kombi 1.9tdi 105 KM 2010 ma fabrycznie zamontowane czujniki pakowania przód i tył wraz z dedytkowanymi głośniczkami przód, tył. Po włączeniu biegu wstecznego na radiu nieroginalnym wyświetla mi się ikona samochodu z polami czujników. Po dojeżdżaniu do przeszkody działają z różną intensywnością głośniczki ale brak jest jakiejkolwiek (poza miniaturą samochodu) reakcji na wizualizacji. Orginalne radio miałem blues. Sądzę że mogę mieć coś w sterowniku niedokodowane ponieważ radio czyta poprawnie temp. z samochodu, wyświetla które drzwi/klapa się otwiera, pokazuje stan licznika, ilość paliwa itp. Nie wyświetla wizualizacji z czujników parkowania i informacji o klimatyzacji (to ostatnie akurat dla mnie bez znaczenia).
                                                Wyposażenie samochodu (pewnie ma znaczenie przy kodowaniu także czujników) to tak jak pisałem wcześniej org. czujniki parkowania przód, tył, klimatyzacja jednostrefowa, elektryczne szyby i lusterka, podgrz. siedzienia i lusterka, światła do jazdy dziennej i przeciwmłowe, alarm z monitorowaniem wnętrza, klimatyzowany schowek, aux w podłokietniku. Nie ma kierownicy multifunkcjonalnej i tempomatu.
                                                Jakie macie u siebie kodowanie czujników parkowania? Zaczynam się bawić VCDSem i nie chciałbym zamieszać w samochodzie.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez marcinsze Zobacz wpis
                                                  W każdym bądź razie po zamontowaniu nowego separatora z podłączeniem 1x fakra sytuacja diametralnie się zmieniła.
                                                  miałem tak samo
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X